Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Mayským Belize na katamaránu

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
15. 2. – 4. 3. 201918 dní115 500 Kč54010901

katamarán Morrings 3900

Základní cena 115 500 Kč
Služby za příplatek
Příplatek za privátní kajutu66 150 Kč

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

říjen–duben

Pro ucelené skupiny zajistíme privátní plavbu na míru: navrhneme ideální trasu a vybereme Vám plavidlo odpovídající velikosti vaší skupiny a požadavku na komfort.

Popis

Zveme vás na plavbu do země tisíce tváří – Belize. Budeme plout v bezpečných a průzračných vodách chráněných bariérovým útesem, čekají na Vás výlety do džungle i návštěvy tajemných míst mayské kultury.
Věděli jste, že po velkém bariérovém útesu u pobřeží Austrálie je Belizský bariérový útes druhou největší masou živých korálů na světě a nejdelším korálovým útesem na západní polokouli. Útes je rezervací UNESCO a patří k němu asi 450 ostrovů a atolů. Tato úchvatná lokalita je jedním z cílů, který nabízí nádherné plachtění s objevitelskou přidanou hodnotou. Místa, která navštívíme, jsou dokonalá pro šnorchlování, potápění, jízdu na kajaku nebo jen relaxaci na palubě. K mnoha námořním cílům nejsou stanoveny žádné trasy. Stanou se z Vás skuteční objevitelé, badatelé, námořníci…

Na co se můžete těšit?

 • Plavba na katamaránu
 • Druhý největší bariérový útes na světě
 • Korálový závrt Great Blue Hole
 • Pozorování kapustňáků a delfínů
 • Šnorchlování v modrých lagunách
 • Mayské pyramidy uprostřed pralesů

 

Program

 • 1.–2. den

  Odlet z Prahy do Belize City. Transfer místní dopravou do Mariny v Placencia, nalodění.

 • 3.–8. den

  Plavba po korálových atolech druhého největšího bariérového útesu světa: Idylická mořská rezervace South Water Caye, korálový ostrov se svými křišťálově čistými vodami. Výprava na kajacích mangrovy Monkey River. Ostrov Wippari Cay, mekka karibského rybolovu se skvělým šnorchlováním a spoustou delfínů v okolních vodách. Vydáme se i do vnitrozemí k pyramidě Altun Ha a navštívíme národní park Five Blues Lake s opicemi, jaguáry, tukany a jinými exotickými druhy volně žijící zvěře.

 • 9.–15. den

  Pokračujeme v plavbě po bariérovém útesu: navštívíme unikátní korálový závrt Great Blue Hole, prozkoumáme korálové útesy okolo Turneffe Atol a zakotvíme u ostrova Caye Caulker, odkud se vydáme za stády kapustňáků a delfínů. Zbyde-li čas, vypravíme se k Mayské pyramidě Xuantunich, zvané také „Kamenná žena“.

 • 16.–18. den

  Návrat do mariny, přesun do Belize City (noc v hotelu), následující den transfer na letiště a odlet do Prahy.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

U tohoto zájezdu je záloha 60 % a doplatek mimořádně již 60 dní před odjezdem.

V ceně zahrnuto:

Český kapitán a průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Belize City–Praha ve výši 21 000 Kč, transfer z letiště do mariny a zpět, pronájem lodi na 14 nocí, 2x ubytování v hotelu, motorový nafukovací člun, prostěradla, polštáře, přikrývky, závěrečný úklid, polopenze na lodi (14x snídaně, 12x večeře), nealko nápoje na lodi, celní a přístavní poplatky a kotvení, pitná voda na lodi, plyn, nafta, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

Večeře mimo loď, vstupy a výlety nad rámec programu, potápění.

Ubytování:

Dvoulůžková kajuta na lodi. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.
V případě jednotlivce se příplatek nehradí pokud single cestující preferuje sdílení kabiny, a to i v případě, že kabina nebude později doobsazena. CK může v takovém případě využít pro single ubytování menší příďové kajuty. Pokud jednotlivec preferuje samostatnou dvoulůžkovou kajutu, je nutné připlatit za privátní kajutu.

Klima:

Přestože se počasí v Karibiku liší ostrov od ostrova, v rámci daných ostrovů jsou tu teploty většinou stabilní s pouze malými sezónními odchylkami. Stálé pasátové větry přináší ke Karibským ostrovům ze severovýchodu teplý vzduch zahřívaný množstvím slunečních paprsků. Teploty vzduchu dosahují rozpětí cca 23 - 28°C. Teplota vody se pohybuje mezi 23 - 26°C.

Velikost skupiny:

Minimální počet účastníků: 6 osob.
Velikost lodě volíme dle destinace a velikosti skupiny zpravidla 6–12 osob. V případě menšího počtu účastníků nebo dle dostupnosti lodí lze alternovat katamarán za jednotrupovou loď.

Poznámka:

Jedná se o průzkumnou plavbu, nicméně s kapitánem s mnoha zkušenostmi z Karibiku. Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Přesný termín se může mírně změnit v závislosti na konkrétních termínech letenek!

Nabízené zájezdy (programy) připravíme pro ucelené skupiny (i jednotlivce) i na zakázku: navrhneme ideální trasu a vybereme plavidlo odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort. Cena za celou loď je poté nižší.

 

Nástupní místa:
Praha
Pořadatel:
Inspira s.r.o.
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Jak se bydlí na lodi:
V souboru Inspira_informace_jachty_2017.pdf (1,7 MB) najdete podrobnější informaci o tom, jak jednotlivé typy lodí fungují, jak se na nich bydlí a co je vhodné zabalit s sebou.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.