Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Za krásami pouští Persie

Po stopách dávných karavan
poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Poznejte jiný Írán! Navštívíme pravé kočovníky i malé vesničky v horách a pouštích, čeká nás Perský záliv a pouť do Mašhadu. (Zájezd se koná 1x za 2 roky!)

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
18. 4. – 5. 5. 201918 dní-2%63 504 Kč64 800 Kč33271912
Základní cena -2%63 504 Kč64 800 KčFirst-minute sleva do 18. 12. 2018.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj9 800 Kč

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

Popis

Chcete v Íránu poznat místa možná méně známá, nikoli však méně krásná či méně zajímavá, než jsou ta obvykle navštěvovaná? Vydejte se s námi za krásami perských pouští, po stopách dávných karavan putujících po hedvábné cestě... Navštívíme opuštěné karavanseráje – mlčenlivé svědky slávy středověké Persie, svezeme se na velbloudu a nahlédneme do hliněných vesnic, kde jako by se zastavil čas a kde přetrvává tradiční způsob života, kde pověstná perská zdvořilost a pohostinnost jsou dodnes samozřejmostí. Okouzlí nás krása perských pouští i svěží barva jarních zelených údolí. Všude tady budeme mít možnost setkávat se s nesmírně přátelskými lidmi, kteří tento exotický kout světa obývají po staletí a tisíciletí. Cesta nás dovede až do Perského zálivu na ostrov Qešm – zapomenutý ráj Íránu. Na závěr vykonáme pouť do Mašhadu a před jméno si budeme moci připsat titul "maští" – tedy "ten, kdo navštívil Mašhad", nejposvátnější místo ší’itů v Íránu.

Na co se můžete těšit?

 • Písečné hrady a hliněné město Bam v poušti
 • Mašhad – nejposvátnější ší’itské město a starý Jazd nově chráněný UNESCO
 • Za tradicemi a kulturou kočovníků, do pouštních vesnic i opuštěných karavanserají
 • Ostrov Qešm – zapomenutý ráj v Perském zálivu

 

Program

 • 1.–2. den

  Letecky Praha – Teherán (moderní srdce dnešního Íránu): přílet a pokračování přes nejortodoxnější město Íránu Qom – působivá hrobka Fáteme (sestry emáma Rezá) do Kášánu.

 • 3. den

  Núšábád – podzemní město z dob vpádu Mongolů, 400 let starý karavanseráj Marandžáb z doby šáha Abbáse v poušti, solné jezero.

 • 4. den

  Náín – starobylé město s jednou z nejstarších íránských mešit, krásně dochovaný karavanseráj Anarak.

 • 5. den

  Malebná pouštní vesnice Mesr – velbloudi a výlet do pouště mezi písečné duny, oáza Garme uprostřed největší íránské pouště Kavír, 1500 let stará hliněná vesnice.

 • 6. den

  Přejezd pouští do Jazdu – "města větrných věží", místa s více než 5000 let dlouhou historií, centra zoroastrismu v Íránu; večerní procházka osvětlenými uličkami tohoto pouštního města.

 • 7.den

  Hliněná pevnost Mejbodu – obrovská hliněná středověká lednice (jachčál), středověká pošta.

 • 8. den

  Majestátní strážní pevnost Sare Jazd; Mejmand – až 10 000 let staré skalní příbytky.

 • 9. den

  Kermán – spletité bludiště bazarů, muzeum v lázních Hamám-e Vaqíl; Máhán – mauzoleum šáha Nematolláha Valího, překrásné Princovy zahrady Bág-e Šáhzáde.

 • 10. den

  Poušť Kaluts – součást jedné ze dvou největších íránských pouští, solné pouště Lút  (její část byla v r. 2016 zařazena na seznam UNESCO): výlet do pouště – desítky kilometrů "písečních hradů", kanát  (ve Střední Asii karez, v Ománu faladž aj.) – podzemní přívod vody (několik perských kanátů byly také v r. 2016 zařazeny na seznam UNESCO); nocleh v pouštní vesnici.

 • 11. den

  Pouštní hrad Rajen s 3 km dlouhými hradbami; Bam  – pozůstatky pevnosti a města zničených zemětřesením v r. 2003; noční přejezd k Perskému zálivu do města Bandar-e Abbás.

 • 12. den

  Přejezd lodí na ostrov Qešm – zapomenutý ráj Íránu: portugalská pevnost, jeskyně Charbas.

 • 13. den

  Ostrov Qešm: nenáročná procházka působivými scenériemi přírodních písečných útvarů v Údolí hvězd.

 • 14. den

  Qešm – Mašhad: přejezd zpět do Bandar-e Abbás, letecky přes Teherán do Mašhadu.

 • 15. den

  Mašhad  někdejší důležité místo hedvábné stezky, nejposvátnější město ší’itů a cíl každoročních poutí: hrobka emáma Rezá a dobyvatele Nádiršáha.

 • 16. den

  Karavanseráj Rubát Šaraf – jeden z nejkrásnějších perských karavanserájů na hedvábné stezce; Tús – hrobka básníka Ferdousího.

 • 17.–18. den

  Mašhad – Praha: výlet do do půvabné horské vesničky Kang; letecky zpět do Prahy.

Podmínky

Upozornění:

Nutná osobní návštěva ambasády každým účastníkem při podání žádosti o vízum.

Od 21. 1. 2016 platí, pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Íránu, nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program (ESTA), ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum. Více informací na www.mzv.cz//severni_amerika/usa/cestovani/visa.html a na www.usembassy.cz.

V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Teherán / Mašhad–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Bandar-e Abbás–Teherán–Mašhad, 1x noční linkový autobus na sezení, minibusy, taxíky, metro, 10x hotel ** se snídaní, 2x tradiční perské ubytování, 3x speciální ubytování ve vesnici, český persky hovořící průvodce China Tours.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

íránské vízum – 50 EUR (platí se v ČR při osobním podání žádosti na ambasádě)

Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Pořadatel:
CK China Tours
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.