Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Za krásami pouští Persie

Po stopách dávných karavan
poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Poznejte jiný Írán! Navštívíme pravé kočovníky i malé vesničky v horách a pouštích, čeká nás Perský záliv a pouť do Mašhadu. (Zájezd se koná 1x za 2 roky!)

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
18. 4. – 5. 5. 201918 dní64 800 Kč33271912
Základní cena 64 800 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj9 800 Kč
íránské vízum1 850 Kč

Tento zájezd pro vás připravíme na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Písečné hrady a hliněné město Bam v poušti
  • Mašhad – nejposvátnější ší’itské město a starý Jazd nově chráněný UNESCO
  • Za tradicemi a kulturou kočovníků, do pouštních vesnic i opuštěných karavanserají
  • Ostrov Qešm – zapomenutý ráj v Perském zálivu

Popis

Chcete v Íránu poznat místa možná méně známá, nikoli však méně krásná či méně zajímavá, než jsou ta obvykle navštěvovaná? Vydejte se s námi za krásami perských pouští, po stopách dávných karavan putujících po hedvábné stezce... Navštívíme opuštěné karavanseráje – mlčenlivé svědky slávy středověké Persie, svezeme se na velbloudu a nahlédneme do hliněných vesnic, kde jakoby se zastavil čas a kde přetrvává tradiční způsob života, kde pověstná perská zdvořilost a pohostinnost jsou dodnes samozřejmostí. Okouzlí nás krása perských pouští i svěží barva jarních zelených údolí. Všude tady budeme mít možnost setkávat se s nesmírně přátelskými lidmi, kteří tento exotický kout světa obývají po staletí a tisíciletí. Cesta nás dovede až do Perského zálivu na ostrov Qešm – zapomenutý ráj Íránu. Na závěr vykonáme pouť do Mašhadu a před jméno si budeme moci připsat titul "maští" – tedy "ten, kdo navštívil Mašhad", nejposvátnější místo ší’itů v Íránu.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Teherán (moderní srdce dnešního Íránu): přílet a pokračování přes nejortodoxnější město Íránu Qom – působivá hrobka Fáteme (sestry emáma Rezá) do Kášánu.

3. den

Núšábád – podzemní město z dob vpádu Mongolů, 400 let starý karavanseráj Marandžáb z doby šáha Abbáse v poušti, solné jezero.

4. den

Náín – starobylé město s jednou z nejstarších íránských mešit, krásně dochovaný karavanseráj Anarak.

5. den

Malebná pouštní vesnice Mesr – velbloudi a výlet do pouště mezi písečné duny, oáza Garme uprostřed největší íránské pouště Kavír, 1500 let stará hliněná vesnice.

6. den

Přejezd pouští do Jazdu – "města větrných věží", místa s více než 5000 let dlouhou historií, centra zoroastrismu v Íránu; večerní procházka osvětlenými uličkami tohoto pouštního města.

7.den

Hliněná pevnost Mejbodu – obrovská hliněná středověká lednice (jachčál), středověká pošta.

8. den

Majestátní strážní pevnost Sare Jazd; Mejmand – až 10 000 let staré skalní příbytky.

9. den

Kermán – spletité bludiště bazarů, muzeum v lázních Hamám-e Vaqíl; Máhán – mauzoleum šáha Nematolláha Valího, překrásné Princovy zahrady Bág-e Šáhzáde.

10. den

Poušť Kaluts – součást jedné ze dvou největších íránských pouští, solné pouště Lút  (její část byla v r. 2016 zařazena na seznam UNESCO): výlet do pouště – desítky kilometrů "písečních hradů", kanát  (ve Střední Asii karez, v Ománu faladž aj.) – podzemní přívod vody (několik perských kanátů byly také v r. 2016 zařazeny na seznam UNESCO); nocleh v pouštní vesnici.

11. den

Pouštní hrad Rajen s 3 km dlouhými hradbami; Bam  – pozůstatky pevnosti a města zničených zemětřesením v r. 2003; noční přejezd k Perskému zálivu do města Bandar-e Abbás.

12. den

Přejezd lodí na ostrov Qešm – zapomenutý ráj Íránu: portugalská pevnost, jeskyně Charbas.

13. den

Ostrov Qešm: nenáročná procházka působivými scenériemi přírodních písečných útvarů v Údolí hvězd.

14. den

Qešm – Mašhad: přejezd zpět do Bandar-e Abbás, letecky přes Teherán do Mašhadu.

15. den

Mašhad  někdejší důležité místo hedvábné stezky, nejposvátnější město ší’itů a cíl každoročních poutí: hrobka emáma Rezá a dobyvatele Nádiršáha.

16. den

Karavanseráj Rubát Šaraf – jeden z nejkrásnějších perských karavanserájů na hedvábné stezce; Tús – hrobka básníka Ferdousího.

17.–18. den

Mašhad – Praha: výlet do do půvabné horské vesničky Kang; letecky zpět do Prahy.

Podmínky