Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Vánoce a Silvestr na kole na Kubě

Západní Kuba pohodově
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
19. 12. 2018 – 2. 1. 201915 dní-1%54 351 Kč54 900 Kč21762901

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA!

Základní cena -1%54 351 Kč54 900 KčFirst-minute sleva do 19. 9. 2018.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný6 500 Kč
kubánské vízum900 Kč

Popis

Vánoční dovolená v tropických kulisách je skvělým únikem z chladné Evropy. Zažijme Kubu karibsky uvolněně, avšak aktivně a plnohodnotně! Budeme mít dostatek času poznat všechna skrytá zákoutí malebné, šťavnatě zelené nejkrásnější oblasti Kuby, smočit svá těla v průzračných teplých vodách Karibiku, obdivovat autentickou krásu bývalých koloniálních měst. Nebudeme nikam spěchat, přizpůsobíme se tempu Kubánců a necháme si i dostatek času na návštěvu proslulých barů, na tanec či ochutnávku místních specialit. Návštěva tabákové výrobny je na Kubě samozřejmostí. Cyklistický program probíhá kompaktně bez dlouhých autobusových přejezdů, některé etapy lze zkrátit, úplně vynechat nebo se svézt doprovodným busem.

"Ahoj Kači a Jardo,
fakt bych chtěla strašně moc poděkovat za vánoční Kubu na kole.
Je úplně výborný nápad, že se jede jen západní část Kuby, takže nejsou žádné velké přejezdy. Ubytko v Havaně je moc milé a strávit první den prohlídkou Havany je na aklimatizaci ideální. Ivka vymyslela, že se projedeme městem v cabrioletech, což nadchlo úplně každého. Před prohlídkou výrobny rumu jsme zašli do baru a byla tam tak úžasná kapela, že jsme byli všichni úplně oněmnělí a jen jsme zírali s otevřenou pusou a husí kůží. Den jsme strávili procházením barů, pojídáním langust a popíjením mojita. Fakt úžasné prochutnání Havany.
Etapy byly nachystané moc hezky, jezdili jsme zajímavou krajinou, cestou nás míjely koňské kočáry, volské povozy, sem tam nějaký americký bourák, ale provoz téměř žádný. Obtížnosti byla fakn, že to ujede každý a zase se nikdo nenudí, kdo je jezdivec. Rozhodně jsme ani po cestě netrpěli hladem nebo žízní vždycky se dala sehnat pizza, houska s hamburgesou, nějaký džusíky nebo pivko i za místních pár pesos....někdy zase byly cestou hospůdky, kde bylo i normální jídlo za ty turstické peníze....někdy toho bylo více, někdy méně....ale rozhodně jsem byla překvapená, osobně jsem měla představu, že tam toho moc není...ale opak je pravdou...samozejmě množství pouličních žrádelniček není takové jako v Asii, ale rozhodně cyklista žádným nedostatkem nestrádá :-)

Co se týká ubytování, tak bylo veskrze strašně pěkný, ty casas, domací extrémně milí, vůbec jsem nečekala, že se bude bydlet tak pěkně, většinou moc hezká koupelnička a veškerý komfort, myslela jsem že to bude mnohem mnohem skromnější. Úžasně nám vařili. Hlavně teda v La Mulata "U kohouta", taková smažená vajíčka, co nám tam udělali, jsme nikdy v životě ještě neměli... a jaké připravili večer langusty a ryby, to byl sen na talíři.

Trochu méně se nám líbily ty hotely, protože je to takové neosobní, obzvlášť ten v Pinar Del Rio, ale myslím, že je taky zajímavé poznat tuhle formu ubytování ;-) Někomu se nelíbil dlouhý přejezd do Trinidadu, jestli by to nešlo udělat jinak... ale většině to přišlo OK, ten program tam byl pak fajn, takové na volno, na kole na pláž...mojito, cuba libre a krásnej den na vlnách :-)

Ale fakt všechno bylo naprosto skvěle zorganizované, vám a Ivce je třeba složit obrovskou poklonu, páč nám tam klapalo všechno jak někde ve Švýcarsku... 

Na letišti tradiční opruz, ale s tím se počítalo, štěstí bylo že nám dorazilo všechno a v pořádku!!!!!!! i když výdej zavazadel byl trochu netradiční.

Tak dííííííííííííík za další báječný zážitek (na Kubu se rozhodně vrátím!)
Blanka

Na co se můžete těšit?

 • Cyklotoulky nalehko s podporou autobusu
 • Hotely nebo ubytování v soukromí
 • Čtyři dny v pohádkové krajině údolí Viñales 
 • Koloniální Havana  a životem kypící Trinidad 
 • Koupání na vyhlášených plážích, tanec, hudba...a kolo
 • Aktivní dovolená v poklidném tempu

Program

 • 1. den

  Letecky Praha–Havana.

 • 2. den

  Prohlídka Havany: hlavní město Karibiku nabité jedinečnou elektrizující atmosférou, koloniální paláce a pevnosti, Muzeum rumu, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, večerní proslulá promenáda Malecón, Floridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje daiquiri.

 • 3. den

  Přesun starými kubánskými bouráky (40 km) do provincie Artemisa do městečka San Antonio de los Baños, nazývaného hlavní město kubánského humoru; sestavení kol, krátký cyklovýlet do okolí (10 km) a fakultativně návštěva Muzea humoru.

 • 4. den

  Na kole do biosférické rezervace Sierra del Rosario s pozoruhodnou bohémskou ekovesničkou Las Terrazas; koupání v osvěžujících kaskádách San Juan, ubytování v neobvyklých chatkách na muřích nožkách (61 km/350 m).

 • 5.–6. den

  Krajem cukrové třtiny a královských palem odlehlou silničkou lemující severní pobřeží do oblasti La Mulata a ubytování na dvě noci (66 km/900 m); další den na kole k moři a lodičkou na snový karibský ostrůvek Cayo Levisa – celodenní koupání (15 km).

 • 7.–10. den

  Čtyři dny v úžasné krajině údolí Viñales  a pohoří Guaniguanico – cyklovýlety pohádkovou krajinou kuželového krasu (světové centrum pěstování tabáku a výroby nejlepších doutníků): bizarní Mural de la Prehistoria, unikátní vápencové mogoty a malebný venkov, na kole na poloostrov Cayo Jutías; koupání v průzračných teplých vodách Mexického zálivu; návštěva tabákové farmy (290 km/3500 m/4 dny).

 • 11. den

  Přesun do Trinidadu a silvestrovské oslavy v jednom z mnoha hudebních barů v centru starého města zakonzervovaného v původní podobě po několik staletí, kde se nocí protančíme až do rána doslova pod širým nebem.

 • 11.–13. den

  Přesun z oblasti Viñales do Trinidadu  a ubytování na tři noci v tomto proslulém koloniálním městě s množstvím památek, muzeí, jedinečnou atmosférou a nádhernou polohou na úpatí hor; koupání na pláži Ancón s bílým pískem; na kole do bývalého centra pěstování cukrové třtiny ve Valle de los Indigenos a návštěva proslulého koloniálního cukrovaru včetně cukrové plantáže Manaca Iznaga (první i druhý den okruh cca 30 km).

 • 14.–15. den

  Poslední nákupy, zabalení kol a přesun na letiště do Havany, odlet a následující den přílet do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Havana–Praha, všechny transfery, doprovodný autobus tzv. camioneta, 2x hotel se skromnou snídaní, 10x ubytování v soukromí kubánských rodin, 1x chatky se snídaní, výlet lodí na Cayo Levisa.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

letecký transport kola – asi 2x100 EUR.

Letenky:

Cena zájezdu odpovídá letence se společností Air France s přestupem v Paříži při cestě tam a v Amsterodamu při cestě zpět. Přeprava kola se u této společnosti připlácí částkou 100 EUR za jednu cestu, tedy 200 EUR celkem (platí ke dni tvorby tohoto textu).

Ubytování:

Počítáme především s ubytováním v soukromí (10x) v tzv. „casas particulares“ (často interiérově značně originálním), které je povoleno v posledních letech jako jedna z mála forem soukromého podnikání. Ale jenom v malokapacitní formě, takže budeme vždy rozptýleni ve více domech po jednom či maximálně dvou pokojích.  Pokoje mají standardně k dispozici sprchu a WC, někdy jsou s klimatizací, někdy pouze s ventilátorem. Pokoje jsou vybaveny dvěma postelemi, často se jedná o dvojlůžka, což je v Latinské Americe obecně běžné ubytování (tzv. matrimonial). 

Celkem 2x budeme nocovat i v místních hotelech, v tomto případě je součástí ubytování i skromná snídaně.

Jednu noc strávíme v bungalovech Las Terrazas. Jedná se o chatičky na kuřích nožkách, jejichž interiér je vybaven skromně, avšak pro naše požadavky je dostačující. Snižený je komfort je zde kompenzován unikátní kulisou tropické zahrady.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Povrch a profil:

Na kole ujedeme v základní variantě do 500 km. V průměru se délka denních etap pohybuje kolem 60 km a etapy nejsou technicky náročné. Budeme jezdit většinou po asfaltových silničkách s minimálním provozem. Celá trasa je sjízdná na trekovém kole. Pokud se rozhodnete pro kolo horské, doporučujeme přezout na hladké pláště. 

Protože lze některé trasy podle aktuální nálady zkrátit nebo úplně vynechat a zároveň budeme mít po celou dobu k dispozici doprovodný autobus, dáváme zájezdu obtížnost 1–2, ačkoliv by celkovou délkou ujetých km patřil spíše do kategorie 2.

Klima:

Budeme se pohybovat v ná­roč­nějších klimatických podmínkách, čeká nás převážně vlhko a přes den místy i horko. Předpokládaná teplota je kolem 28 °C–31 °C přes den a 23 °C–25 °C v noci. Během dne může občasně i sprchnout, speciální ochrana proti dešti však není třeba (vyjma např. fotoaparátu).

Průvodce:

Iveta Bořánková

Naše doporučení:

Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k leteckým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 01_CYKLO_LETECKY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.