Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

To nejlepší z Jihoafrické republiky a Kapské Město

Nově upravený program pro rok 2018
poznávací zájezdyhotely, penziony, chatysnídaněstandard služeb 3*

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
10. 3. – 25. 3. 201816 dní79 700 Kč25552801

Max. velikost skupiny 8 klientů! 

Po naplnění tohoto termínu bude otevřen termín nový.

20. 10. – 4. 11. 201816 dní-4%76 512 Kč79 700 Kč25552803

Max. velikost skupiny 8 klientů!

Po naplnění tohoto termínu bude otevřen termín nový.

10. 3. – 25. 3. 201916 dní-4%76 512 Kč79 700 Kč25552902

Max. velikost skupiny 8 klientů!

Po naplnění tohoto termínu bude otevřen termín nový.

Popis

Na poměrně malém prostoru JAR najdeme kousek ode všeho, co nabízí celá okolní Afrika, ale ještě něco navíc. Za několik dní poznáme vše, co dělá Afriku Afrikou – přírodu, kulturu, historii, tradice. Spatříme Křováky, následky apartheidu i vliv Nelsona Mandely. Ochutnáme skvělé víno, bouřlivé pobřeží i písčité pláže. Poznáme mlžné pralesy, rozlehlé savany i křovinatý bushveld. Vyfotografujeme si národní parky plné antilop, slonů, žiraf, nosorožců, lvů, gepardů a leopardů. Bohové nejsou snad úplně šílení, když dokázali stvořit jižní Afriku! Cestovat budeme pohodlným minibusem, bydlet budeme v příjemných hotelech nebo lodžích a vychutnáme si také vynikající místní kuchyni. Na závěr si prohlédneme Kapské Město a jeho okolí. Toto město můžeme bez obav nazvat nejúchvatnějším, nejromantičtějším a nejnavštěvovanějším městem celé jižní Afriky. Užasneme nad jeho dokonalou polohou na hornatém Kapském poloostrově vybíhajícím do vod Atlantiku. Tajemná, mnohdy mlhou zahalená Stolová hora se tyčí nad městem jako jeho tichý strážce, stále dohlížející na proměny tohoto moderního, kosmopolitního města, a nenechá nás ani na okamžik zapomenout na jeho jedinečnost. Poznáme jeho krásu i drsnou divočinu s unikátní flórou i faunou. Na Waterfrontu ochutnáme báječné jihoafrické pokrmy, které zapijeme vínem z okolních vinic, a okusíme místní rušný noční život.

Tomuto zájezdu lze výhodně předsadit zájezd Viktoriiny vodopády a NP Chobe.

Na co se můžete těšit?

 • NP Kruger a Addo
 • Naleziště hominidů v lokalitách Sterkfontein
 • Barevná Garden Route
 • Kapské Město a NP Stolová hora
 • Mys Dobré naděje

Program

 • 1.–2. den

  Letecky Praha – Johannesburg, nebo přílet z Viktoriiných vodopádů; fakultativně prohlídka slavných Sterkfonteinských jeskyní  – kolébka lidstva, naleziště fosilií hominidů; prohlídla Pretorie – hlavního města JAR.

 • 3. den

  PretoriaVoortrekker Monument, památník bitvy u Blood River; transfer k NP Kruger.

 • 4. den

  NP Kruger – největší a nejslavnější park JAR, ranní a odpolední safari, pozorování zvěře: nosorožci, sloni, zebry, žirafy, mnoho druhů antilop, lvi, levharti, gepardi, hyeny a mnoho dalších; fakultativně večerní safari v otevřených vozech.

 • 5. den

  NP Kruger – fakultativně ranní safari; vyhlídková jízda krajem Mpumalanga, jízda nad Blyde River kaňonem, třetím největším kaňonem světa (délka 26 km a hloubka 800 m); vyhlídka na „Three Rondavels“, obrovské skalní válce, které připomínají africké domorodé domky; Bourke's Luck Potholes – bizarní skalní hrnce vymleté řekou Blyde a Treuer; skanzen zlatokopeckého městečka Pilgrim's Rest z éry jihoafrické zlaté horečky.

 • 6. den

  Přelet do Port Elisabeth; NP Addo – sloní rezervace, během safari vyjížďky lze spatřit slony, zebry, antilopy losí, kudu, prasata bradavičnatá, lvy, hyeny a četné druhy ptactva.

 • 7. den

  NP Tsitsikamma – první mořská rezervace jižní Afriky, pěší procházka původním pralesem, doplněná o divoké pobřeží Indického oceánu, možnost koupání.

 • 8. – 9. den

  Garden Route – drsná i něžná oblast, cesta po silnici podél břehu Indického oceánu, rozlehlé laguny lemované hradbou písečných dun a bělostných pláží, jejichž centrem je starobylá Knysna; pohoří protkaná úchvatnými horskými průsmyky oddělují Karoo region – pustiny s magickou atmosférou; návštěva pštrosí farmy v Oudtshoornu; krápníkové jeskyně Cango Caves.

 • 10. – 11. den

  Mossel Bay – prohlídka města včetně unikátního námořního muzea Bartolomeu Diase; Střelkový mys (Cap Agulhas) – nejjižnější bod Afriky; Hermanus; Stellenbosch – světoznámá vinařská oblast na úpatí Skalnatých hor, které místu dodávají neopakovatelnou atmosféru; koloniální městečko Stellenbosch, krátká exkurze a představení místních vín spojené s ochutnávkou; dojezd do Kapského Města.

 • 12.–13. den

  Kapský poloostrov – fakultativně lodní výlet na ostrov Duikers koloniemi lachtanů; Chapman's Peak Drive; výstup na Cape Point a přechod na mys Dobré naděje, pozorování unikátní flóry a fauny; Simon's Town a Boulder Beach s koloniemi tučňáků brýlových (součást NP Stolová hora); Kapské Město – prohlídka města: dle počasí vyjížďka na Stolovou horu, symbol jižní Afriky zvedající se z moře do výše 1000 metrů, nabízí nezapomenutelné panorama Kapského Města a Kapského poloostrova; prohlídka Green market Square; hrad Dobré naděje; večer na Waterfront / nábřežní promenáda, ochutnávka místního nočního života.

 • 14. den

  Fakultativní aktivity v Kapském Městě, např. některé z následujících: návštěva ostrova Robben, místa, kde byl vězněn Nelson Mandela (dnes je ostrov přeměněn na muzeum); čtvrť City Bowl s mnohými muzei včetně Muzea Šestého obvodu s krásnou viktoriánskou a art deco architekturou; přístav v Kalk Bay s rybím trhem; prohlídka Two Ocean's akvárium; fakultativně botanická zahrada Kirstenbosch.

 • 15.–16. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

Upozornění:

Po naplnění tohoto termínu bude otevřen termín nový.

V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Johannesburg / Johannesburg–Port Elisabeth / Kapské Město–Praha, doprava minibusem, 13x hotel/lodž*** se snídaní, vstupné do NP, informační materiály.

Poznámka:

MAXIMÁLNÍ VELIKOST SKUPINY JE 8 KLIENTŮ!

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.