Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Treking v Simien Mountains a sever Etiopie

poznávací zájezdyturistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
6. 11. – 15. 11. 201810 dní55 200 Kč22480805

Simien

Základní cena 55 200 Kč
6. 11. – 23. 11. 201818 dní69 700 Kč22480804

Simien + severní poznávací okruh

Popis

Etiopie je země dosud neobjevená turisty a nejvyšší etiopské pohoří Simien není výjimkou. Centrální část pohoří Simien je národním parkem, což zdaleka neznamená, že jsou hory liduprázdné. Naopak. Trek je ideální možností seznámit se s každodenním životem pastevců a zemědělců kmene Amhari, jejichž vesnicemi budeme procházet a občas zde i nocovat. Okraj hor spojuje s civilizací horská silnice, ale většina vesnic je propojena sítí krkolomných horských stezek, po kterých se pohybují místní dopravní prostředky – nákladní muly se svými pohaněči. Této místní "dopravní infrastruktury“ využijeme i my. V doprovodu rangera (strážce parku), místního průvodce, kuchaře a za podpory mul si užijeme treku bez starostí a nalehko. O to více se budeme kochat monumentálními výhledy z kolmých až převislých skalních útesů, padajících téměř kilometrovými stěnami do nížiny pod námi. Chůze mezi porosty lobelií nám evokuje cestu do pravěku, při troše štěstí uvidíme i endemické druhy zvířat – opice, antilopy a ptáky. Součástí treku je i výstup na nejvyšší horu Etiopie – Ras Deshen, dominantu pátého nejvyššího pohoří Afriky. Kromě panoramatických výhledů budeme obdivovat i bosé pasáčky, kteří v suťoviscích těsně pod vrcholem hlídají stáda ovcí. Na přístupové cestě do hor leží historické královské město Gondar, které nás ohromí palácovým komplexem a unikátním klášterem. Náladu každého Čecha zvednou produkty místního pivovaru a večerní bohatý společenský život!

Zlatým hřebem poznávacího prodloužení budou monumentální stély v Aksúmu a kostelní komplexy v Lalibele, vytesané ve skalách. Treking v Simien je možné navíc prodloužit nejen o SEVERNÍ OKRUH, ale po dohodě i o JIŽNÍ OKRUH poznávacího zájezdu Etiopie – velká poznávací cesta.

Na co se můžete těšit?

 • Týdenní trek nalehko s podporou nákladních mul
 • Blízký kontakt s místní kulturou, pozorování vzácných zvířat
 • Výstup na nejvyšší horu Etiopie Ras Deshen - 4543 m
 • Návštěva Gondaru , Aksúmu  a Lalibely 

Program

 • 1. – 2. den

  Letecky Praha – Addis Abeba, Addis Abeba – Gondar.

 • 3. den

  NP Simien - transfer autem do parku; krátký aklimatizační okruh kolem kempu Sankaber.

 • 4. – 5. den

  Pokračování do Geech a dále do Chenek kempu; další den výlet po okolí, vyhlídková stezka po hraně kolmých útesů, vysokých mnoho set metrů, monumentální pohledy; porosty lobelií, pozorování místních endemických paviánů babuin, vzácných antilop skálolezů, orlů jasnohlasých, endemických kozorožců a vlčků etiopských, případně dalších zvířat.

 • 6. – 7. den

  Sestup ze Sona kempu do údolí; koupání v řece Ansiya-wens; večer a noc ve vesnici Makareyba.

 • 8. – 9. den

  Výstup podél řeky až na planinu Hawaza, noc Mulit kemp; sestup do Adi Arkay; vyhlídka královny Alžběty; dojez do Gondaru; fakultaivně gondarský pivovar.

 • 10. den

  Gondar  – Fasil Ghebbi prohlídka opevněného palácového komplexu, jednoho z divů světa, v 17. století sídlo krále Fasilidaese a jeho následníků; lázně císaře Fasilidese, kde se každoročně slaví svátek Timkat; Debre Berham Selassie, jeden z mála zcela zachovalých kostelů s původními freskami; večerní návštěva lokálního baru s poslechem tradiční etiopské hudby, ukázkou „shoulder's“ tance a s ochutnávkou místního piva.

  Odlet přes Addis Abebu do Prahy  nebo pokračování sevením poznávacím okruhem.

 • 11. – 12. den

  Lalibela–přelet do Lalibely, jedenáct monolitických skalních chrámů částečně propojených tunely s labyrinty chodeb vytesaných na přelomu 12. až 13. století, s dochovanou původní výzdobou a z části i inventářem; večer ochutnávka tradičního medového vína.

 • 13. den

  Aksum – přelet do Aksumu, města a obchodního centra stejnojmenného království, místo korunovace králů a jejich sídlo; park starověkých obřích obelisků / stél starých až 3000 let; lokalita Gobedra  slavný vytesaný reliéf „lva z Gobedry“ a jedinečný lom syenitu; pozůstatky paláce královny se Sáby; tzv. Ezanův kámen s vytesaným nápisem svědčícím o přijetí křesťanství králem Ezanou; ruiny tří královských paláců z 1. století; kostel svaté Marie Sionské, v jehož kapli je snad uschována Archa úmluvy.

 • 14. den

  Odjezd na východ, cestou svatyně Yeha – nejstarší dochovaná stavba v Etiopii ze 7 století př. Kristem; klášter Debre Damo ze 6. století, stojící vysoko na ploché skále obklopené patnáctimetrovými kolmými útesy (výstup po laně, přístupný jen mužům); kávový obřad.

 • 15. – 16. den

  Tigraj – čarovná krajina stolových hor, vyhaslých sopek a skalních věží; výstup k některým z mnoha desítek fascinujících jeskynních kostelů; přelet z Mekele do Addis Abeby.

 • 17. – 18. den

  Addis Abeba – národní muzeum včetně antropologické expozice „Lucy“; etnologické muzeum na vrchu Entoto, místa prvního paláce císaře Menelika II., zakladatele města; tržiště „Merkato“, největší otevřená tržnice Afriky;  katedrála sv. Jiří, kde byl korunován Haile Selassie. Ukončení severního poznávacího okruhu, noční odlet, letecky zpět do Prahy 18. den programu; zájemci o prodloužení pokračují dále na jih (JIŽNÍ OKRUH).

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha–Addis Abeba–Praha + přelety dle zvolené varianty programu minibusy, skromné hotely a bungalovy, na treku 7x tábořiště se základním vybavením včetně stanů a 6x plná penze na treku, nákladní muly na zavazadla, vstup do NP Simien, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

etiopské vízum – 50 USD, s okamžitou platností mohou být znovuzavedeny odletové taxy na mezinárodní i vnitrostátní lety v celkové výši cca 60 USD.

Fakultativní služby:

Zájezdu je možné předsadit program v okolí města Bahir Daru: prameny Modrého Nilu na jezeře Tana; projížďka lodí po jezeře s návštěvou klášterůvodopády Modrého Nilu. Cena na vyžádání.

Poznámka:

Jedná se o zájezd cestovatelského charakteru, v jehož průběhu může dojít ke změnám programu a jeho posloupnosti či na pár dnů ke změně standardu ubytování.

 

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.