Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Irsko na kole

dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji2 středně náročný program

Krásné ubytování v chatkách a mobilehomech

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Irsko

Na co se můžete těšit?

  • Busem nebo letecky a na místě s podporou autobusu
  • Ubytování v kempech v chatkách s polopenzí
  • Putování za potomky svatého Patrika
  • Dovolená pro keltské nadšence i cyklisty všeho druhu
  • Irská hudba v irských hospodách

Popis

Opusťme kontinent a pojeďme na ostrov. Zelená země se spoustou hor, ovcí a útesů dotýkajících se moře, tak vypadá Irsko. Čekají nás úzké asfaltové silničky irského venkova, které si přímo říkají o to, aby je člověk projel na kole. Jenom na kole můžete vychutnat pěšinky vedoucí po strmých skalních útesech nad mořem, projíždět malebné vesničky a fotit keltské kříže na opuštěných hřbitovech. V mystickém klášteře Clonmacnois se ve své fantazii přeneseme o mnoho staletí zpět do doby, kdy svatý Patrik dal Irsku jeho symbol – zelený trojlístek. Tu a tam se zastavíme v irské hospůdce, dáme si Guinness a poslechneme si trochu irské hudby nebo se vykoupeme v Atlantiku. Denně ujedeme od 30 do 100 km (záleží jen na vás).

Program

1.–2. den

Odjezd ráno (autobusová varianta), noční trajekt do Anglie; přejezd k Eastbourne, možnost cyklovýletu v okolí: Seven Sisters, Beachyhead, či návštěva pobřežního letoviska s koupáním; večer odjezd na trajekt do Irska.

3. den

Přejezd do NP Wicklow Mountains, ubytování v kempu, cyklovýlet v okolí; připojení letecké varianty.

4. den

Na kole z Glendalough do sedla Sally Gap ve Wicklow Mountains (50–70 km).

5. den

Prohlídka kláštera Glendalough, pěší výlet v okolí kláštera (The Wicklow way) ve Wicklow Mountains, (den bez kol); pro zájemce dojezd do kempu na kole (30 km).

6. den

Autobusem do Doolinu, po cestě návštěva nejstarší irské palírny Kilbeggan distillery a slavného středověkého kláštera Clonmacnois, přejezdový den bez kol.

7. den

Fakultativně Aranské ostrovy (Inishmore – Seven Churches, Kilronan) (30km), nebo Mohérské útesy, Ennistimon, Kilfenora (50 km).

8. den

Návštěva Galway, menhiry a dolmeny na planině Burren (Poulnabrone Portal Dolmen), variantně Kilfenora (kostel s vysokými kříži) a výhledy na Aranské ostrovy (35–50 km).

9. den

Přejezd do NP Killarney a cyklistický výlet po okolí: Muckross Garden, Ross Castle, okolo jezera Muckross a návštěva městečka Killarney (20-50 km).

10. den

Cyklistika na poloostrově Dingle: přes nejvyšší silniční sedlo Connor Pass nebo okolo pobřeží - Slea Head DriveGallarus Oratory; variantně Stradbally Beach (nejdelší irská pláž), pro zájemce dojezd do kempu (30–100 km).

11. den

Na kole po NP Killarney - Ladies View, Moll's Gap´a průsmykem Gap of Dunloe; fakultativně lze trasu zkrátit výletem lodí po jezeře (60–80 km).

12. den

Zpět do NP Wicklow, po cestě návštěva magického Rock of Cashel a vesničky Blarney (Blarney Castle), přejezdový den bez kol.

13. den

Návrat letecké varianty do Prahy (dle letových řádů), v případě časové rezervy prohlídka města; celý den v Dublinu, fakultativně prohlídka destilerie Jameson nebo pivovaru Guiness, procházka starou čtvrtí v okolí Dublin Castle, nejznámější část v centru města Temple Bar, katedrály Christ church nebo Sv. Patrika; noční přejezd do Anglie trajektem, přejezdový den bez kol.

14.–15. den

Po nočním přejezdu do Anglie strávíme cyklistický den v okolí Canterbury a Sandwich; večerním trajektem z Doveru do Calais; návrat následující den v odpoledních hodinách.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK, DOPRAVA, MOBILHOMY