Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Silvestr v Ománu 2017-2018

Termíny zájezdu

Popis

Vychutnejte příchod nového roku stranou silvestrovského šílení jen v malé skupince lidí, velbloudů a beduínů. Užijeme si romantiky absolutního ticha a hvězdnaté oblohy jako za dávných časů pouštních karavan uprostřed monumentálních písečných dun a stihneme poznat i pamětihodnosti Ománu. Ten je podmanivou směsí žijících tradic a moderní arabské země. Cizinec se zde cítí jako vítaný host, kterému se nikdo nevnucuje, ale zároveň s ním každý rád prohodí pár slov. Příjemným překvapením pro návštěvníka je neuvěřitelná čistota a vzorná péče o kulturní památky i přírodní dědictví.

Na co se můžete těšit?

 • Silvestrovská noc na písečných dunách pod oblohou plnou hvězd
 • Bahla  a další pevnosti z nepálených cihel 
 • Tradiční zavlažovací systém afláž 
 • Šnorchlování v Indickém oceánu

 

Program

 • 1.–2. den

  Letecky Praha – Maskat; prohlídka Maskatu: sultánův palác Al Alam; vyhlídka na portugalské pevnosti Merani a Jalali; Velká mešita sultána Qaboose (včetně interiérů); oceňovaný Royal Opera House postavený ve stylu moderní ománské architektury; muzeum Bait Al Baranda; procházka po promenádě „Corniche“ až na nejstarší arabský trh, tzv. súk Muttrah, ve stejnojmenné čtvrti, jež vyniká původní architekturou včetně zachovalého a dosud obývaného šíitského okrsku Soor al Lawatia s odlišnou architekturou.

 • 3. den

  Celodenní výlet na šnorchlování do oblasti Bandar Khairan v Indickém oceánu – doposud komerčně nepříliš objevená lokalita s bohatým podmořským životem (velká hejna ryb, rejnoci, murény, perutýni, želvy, delfíni, leopardí žraloci, mořské korály atd.)

   

 • 4. den

  Monumentální hliněné pevnosti: pevnost Rustaq z 13. století; pevnosti Nakhal; malebný palác Jabrin ze 17. století, bývalé centrum vzdělanosti; pevnost Bahla , jejíž původ sahá až do 5. století př. Kr. a je v současné době nově zrestaurována.

 • 5. den

  Nizwa – bývalé hlavní město obklopené palmérií, od pobřeží chráněné mohutným pohořím Al Hajar: interiéry pevnosti ze 17. století, zcela jedinečný páteční trh s dobytkem – živá aukce; bezesporu nejkrásnější horská vesnice postavená z nepálené hlíny Misfat Al Abriyeen, kde domy jakoby vystupují ze skal (domy tzv. „jemenského typu“); vyhlídka při západu slunce na hliněnou vesnici Al Hamra; na všech zmiňovaných místech uvidíte zavlažovací systémy, tzv. afláže , jichž je v Ománu více než 3000 stále funkčních.

 • 6. – 7. den

  Rozvaliny starobylého obchodního města Al Munisifeh, z dob kdy Ománci vládli Zanzibaru (společné architektonické prvky);  Vádí Bani Khalid – malebné horské údolí v pohoří al Hajar s průzračnými, sladkovodními bazénky, možnost koupání; poušť Wahiba Sands s vysokými písečnými dunami saharského typu, výlet terénními auty 4x4 vstříc západu slunce na dunách; silvestrovská noc na poušti; fakultativně projížďka na velbloudu.

 • 8. – 9. den

  Návrat do Maskatu, možnost posledních nákupů na trhu Muttrah; letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci dle potřeby, letenka vč. všech poplatků Praha – Maskat – Praha, doprava minibusem a 4x4 terénními vozy (3 dny), ubytování se snídaní: 4x hotel **** (pěšky dostupná pěkná pláž), 2x ubytování ve stanu v poušti s plnou penzí, 1x piknikový oběd, vybavení na šnorchlování, vstupné dle programu, informační materiály.

Služby za příplatek:

jednolůžkový pokoj povinný – 6 700 Kč 

 

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ománské vízum – cca 14 USD (platí se při vstupu)

 

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.