Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Silvestr v Ománu

Termíny zájezdu

Telefonická rezervace

V tuto chvíli prodáváme poslední místa. Možnost rezervace je nutné ověřit telefonicky. Pro další informace volejte +420 271 741 734-36.

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
25. 12. 2017 – 2. 1. 20189 dní-1%57 222 Kč57 800 Kč25260801

Popis

Vychutnejte příchod nového roku stranou silvestrovského šílení jen v malé skupince lidí, velbloudů a beduínů. Užijeme si romantiky absolutního ticha a hvězdnaté oblohy jako za dávných časů pouštních karavan uprostřed monumentálních písečných dun a stihneme poznat i pamětihodnosti Ománu. Ten je podmanivou směsí žijících tradic a moderní arabské země. Cizinec se zde cítí jako vítaný host, kterému se nikdo nevnucuje, ale zároveň s ním každý rád prohodí pár slov. Příjemným překvapením pro návštěvníka je neuvěřitelná čistota a vzorná péče o kulturní památky i přírodní dědictví.

Na co se můžete těšit?

 • Silvestrovská noc na písečných dunách pod oblohou plnou hvězd
 • Bahla  a další pevnosti z nepálených cihel 
 • Tradiční zavlažovací systém afláž 
 • Šnorchlování v Indickém oceánu

 

Program

 • 1.–2. den

  Letecky Praha – Maskat; prohlídka Maskatu: sultánův palác Al Alam; vyhlídka na portugalské pevnosti Merani a Jalali; Velká mešita sultána Qaboose (včetně interiérů); oceňovaný Royal Opera House postavený ve stylu moderní ománské architektury; muzeum Bait Al Baranda; procházka po promenádě „Corniche“ až na nejstarší arabský trh, tzv. súk Muttrah, ve stejnojmenné čtvrti, jež vyniká původní architekturou včetně zachovalého a dosud obývaného šíitského okrsku Soor al Lawatia s odlišnou architekturou.

 • 3. den

  Celodenní výlet na šnorchlování do oblasti Bandar Khairan v Indickém oceánu – doposud komerčně nepříliš objevená lokalita s bohatým podmořským životem (velká hejna ryb, rejnoci, murény, perutýni, želvy, delfíni, leopardí žraloci, mořské korály atd.)

   

 • 4. den

  Monumentální hliněné pevnosti: pevnost Rustaq z 13. století; pevnosti Nakhal; malebný palác Jabrin ze 17. století, bývalé centrum vzdělanosti; pevnost Bahla , jejíž původ sahá až do 5. století př. Kr. a je v současné době nově zrestaurována.

 • 5. den

  Nizwa – bývalé hlavní město obklopené palmérií, od pobřeží chráněné mohutným pohořím Al Hajar: interiéry pevnosti ze 17. století, zcela jedinečný páteční trh s dobytkem – živá aukce; bezesporu nejkrásnější horská vesnice postavená z nepálené hlíny Misfat Al Abriyeen, kde domy jakoby vystupují ze skal (domy tzv. „jemenského typu“); vyhlídka při západu slunce na hliněnou vesnici Al Hamra; na všech zmiňovaných místech uvidíte zavlažovací systémy, tzv. afláže , jichž je v Ománu více než 3000 stále funkčních.

 • 6. – 7. den

  Rozvaliny starobylého obchodního města Al Munisifeh, z dob kdy Ománci vládli Zanzibaru (společné architektonické prvky);  Vádí Bani Khalid – malebné horské údolí v pohoří al Hajar s průzračnými, sladkovodními bazénky, možnost koupání; poušť Wahiba Sands s vysokými písečnými dunami saharského typu, výlet terénními auty 4x4 vstříc západu slunce na dunách; silvestrovská noc na poušti; fakultativně projížďka na velbloudu.

 • 8. – 9. den

  Návrat do Maskatu, možnost posledních nákupů na trhu Muttrah; odlet do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci dle potřeby, letenka vč. všech poplatků Praha – Maskat – Praha, doprava minibusem a 4x4 terénními vozy (3 dny), ubytování se snídaní: 4x hotel **** (pěšky dostupná pěkná pláž), 2x ubytování ve stanu v poušti s plnou penzí, 1x piknikový oběd, vybavení na šnorchlování, vstupné dle programu, informační materiály.

Služby za příplatek:

jednolůžkový pokoj povinný – 6 700 Kč 

 

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ománské vízum – cca 14 USD (platí se při vstupu)

 

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.