Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Myanmar a Thajsko

Zemí tisíce pagod do země úsměvů
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Dva klenoty jihovýchodní Asie – pomalu se otevírající Myanmar si zachovává kouzlo turisty málo objevené destinace, naopak turisty prověřené a oblíbené Thajsko má stále co nabídnout.

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
14. 10. – 27. 10. 202114 dní33387122

základní varianta

Základní cena
14. 10. – 1. 11. 202119 dní33387123

prodloužená varianta s návštěvou jižního Thajska

Na co se můžete těšit?

  • Nejposvátnější pagody pokryté zlatem a vznešené chrámy Pugamu
  • Jedinečné panoptikum myanmarského života
  • "Město andělů" Bangkok a chrámy starobylých říší
  • Odpočinek na vyhlášených thajských plážích

Popis

Zveme vás do dvou úžasných buddhistických zemí, pravých klenotů jihovýchodní Asie. Pomalu se otevírající Myanmar si stále zachovává kouzlo turisty málo objevené destinace. Navzdory překotným změnám se tu dosud setkáme s unikátními prvky tradičního života. Navštívíme nejkrásnější pagody a chrámy, zastavíme se v královském městě Mandalaji a budeme žasnout nad dechberoucí vznešeností pugamských chrámů. Turisty prověřené a oblíbené Thajsko má také stále co nabídnout: nesmírně přátelské a usměvavé obyvatele, fantastické jídlo a samozřejmě nádherné památky i rozmanitou přírodu, a pro zájemce též prodloužení v krásné tropické krajině jižního Thajska.

Program

1.–2. den

Praha – Rangún: přílet; dle časových možností krátká procházka večerním městem.

3. den

Rangún: 98 m vysoká pagoda Shwedagon (nejposvátnější v zemi), obrovský Buddha v Chauktatgyi; trh Bogyoke Aung San – úžasné panoptikum barmského života.

4. den

Rangún – Pugam (Pagan): přelet do starého královského města (nový zápis UNESCO z r. 2019) s více než 2000 pagodami, chrámy a svatyněmi – dílny lakérů nádobí a další zajímavosti.

5. den

Pugam: půldenní výlet k hoře Popa – výstup na vrchol odměněný úžasným výhledem, svatyně předbuddhistických natů; dokončení prohlídky planiny chrámů – západ slunce nad Pugamem.

6. den

Pugam – Mandalaj: přelet do bývalého královského města – chrám Mahamuni s nejuctívanější sochou Buddhy v Barmě, řemeslnické dílny; večer na Mandalajské hoře s výhledem na řeku Iravádí.

7. den

Mandalaj – Mingun: výlet s plavbou po řece Iravádí do Mingunu – pozůstatky největší plánované pagody světa, největší funkční zavěšený zvon na světě (90 tun); podvečerní Amarapura se slavným 1,2 km dlouhým mostem z týkového dřeva.

8. den

Mandalaj – Bangkok: přelet do Thajska; Město andělů – dle času příletu procházka rušnými uličkami, či projížďka lodí po řece Chao Phraya.

9. den

Bangkok: překrásně zdobený areál Královského paláce, perly thajského chrámového umění – Wat Phra Keo (smaragdový Buddha) či Wat Traimit (zlatý Buddha); živá čínská čtvrť s obchůdky a rušnou atmosférou.

10. den

Bangkok – Ayutthaya – Lopburi: historický park s mnoha buddhistickými chrámy – pozůstatky metropole jedné z nejstarších a nejmocnějších říší JV Asie; pokračování do Lopburi – prastaré chrámy obvykle obklopené houfy opic.

11. den

Ayutthaya – Kanchanaburi: přejezd do města se známým mostem přes řeku Kwai – návštěva historických míst spojených s 2. sv. válkou v krásné scenérii hornaté tropické krajiny.

12. den

Kanchanaburi: celodenní výlet vlakem po tzv. Železnici smrti (stavba v nelidských podmínkách si vyžádala životy až 100 000 válečných zajatců) – projížďka krásnou thajskou krajinou, nádherné kaskádovité vodopády Erawan se smaragdovými jezírky.

13.–14. den

Kanchanaburi – Bangkok – Praha: ranní návštěva plovoucího trhu; pokračování do Bangkoku a večer odlet, přílet do ČR 14. den.

Prodloužení

 JIŽNÍ THAJSKO

14. den

Bangkok – Surat Thani– Khao Sok: přelet do Surat Thani v jižním Thajsku a přejezd do NP Khao Sok, projížďka lodí po řece a pozorování divokého života v džungli.

15. den

NP Khao Sok: celodenní nenáročný program v krásné tropické přírodě – bohatá flóra stálezeleného pralesa, zajímavá krasová krajina, říčky a vodopády, domov četných druhů zvířat.

16. den

Khao Sok Krabi: přesun k moři v oblasti Krabi – plážové letovisko v krásné krasové krajině.

17. den

Krabi: celodenní odpočinek u moře s možností koupání, vodních sportů či individuálních výletů.

18.–19. den

Krabi – Praha: odpoledne přesun na letiště a odlet přes Bangkok (případně přesun a odlet z Phuketu) zpět do vlasti, přílet do ČR 19. den.

Podmínky