Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Peru – země zlata a slunce

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
28. 6. – 15. 7. 201818 dní84 700 Kč25840811

Hlavní program

AKTUÁLNĚ PLNO!

Základní cena 84 700 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný11 800 Kč
28. 6. – 18. 7. 201821 dní99 700 Kč25840812

S prodloužením o džungli

AKTUÁLNĚ PLNO!

27. 9. – 14. 10. 201818 dní-1%83 853 Kč84 700 Kč25840815

Hlavní program

Aktuálně plno!

27. 9. – 17. 10. 201821 dní-1%95 733 Kč96 700 Kč25840816

Hlavní program + prodloužení v džungli

Aktuálně plno!

5. 6. – 27. 6. 201823 dní97 700 Kč25840810

Prodloužení o severní Peru

Aktuálně plno!

10. 6. – 27. 6. 201818 dní79 700 Kč25840809

Hlavní program

Aktuálně plno!

4. 9. – 26. 9. 201823 dní97 700 Kč25840814

Hlavní program + sever Peru

9. 9. – 26. 9. 201818 dní82 700 Kč25840813

Hlavní program

Popis

Naše pestré putování vede nejpozoruhodnějšími místy Peru a severu Bolívie. Zažijeme tajemnou atmosféru legendární incké citadely Machu Picchu a také západ slunce za hřebeny hor nad jezerem Titicaca. Po cestě si na tři dny „odskočíme“ i do sousední Bolívie s nejvýše položeným hlavním městem na světě La Paz a poutním místem Jižní Ameriky Copacabanou s její slavnostní atmosférou. Pro tuto sezonu opět přinášíme možnost obohacení klasického programu o fakultativní prodloužení. Jde o pobyt v amazonské džungli spojený s jednodenními výlety a poznáním způsobu života domorodých Peruánců.

Nyní také s možností prodloužení o úvodní část - Severní Peru

Na co se můžete těšit?

 • Machu Picchu a posvátné údolí řeky Vilcanota
 • Jezero Titicaca a ostrov Slunce
 • Copacabana  – poutní místo Jižní Ameriky
 • Incké památky v okolí Cusca

Program

 • ÚVOD

  SEVERNÍ PERU

  1. – 2. den Letecky Praha – Chiclayo; Museo Tumbas Reales de Sipan – prohlídka originálních archeologických nálezů z 12 hrobů kultury Mochiků; Túcume – prohlídka ruin 26 mochických pyramid.

 • 3. den

  Sipán – Huaca Rajada – prohlídka místa, kde byl na světlo vynesen nejvýznamnější archeologický nález amerického kontinentu 20. století; přejezd do města Cajamarca – prohlídka centra města a návštěva místa, kde v roce 1532 vlákali španělští conquistadoři do léčky posledního Inku Atahualpu

 • 4. den

  Canal de Cumbemayo – důmyslný vodní kanál, který představuje úžasný počin předincké stavební techniky; přejezd do Trullija.

 • 5. – 6. den

  Huanchaco – návštěva pyramid El Brujo a pozůstatků pyramid Los Tres Palos; Huaca de la Luna a Huaca del Sol – prohlídka pyramid a starobylého města Chan Chan; odlet do Limy, nocleh a následné pokračování v hlavním programu.

 • 1. - 2. den

  ZAČÁTEK HLAVNÍHO PROGRAMU

  Letecky Praha – Lima , prohlídka srdce starého města: Plaza Mayor s prezidentským palácem, populární a moderní čtvrť Miraflores, Park lásky u pobřeží Tichého oceánu, odpolední přejezd podél oceánu na jih do Pisca a na poloostrov Paracas.

 • 3. den

  Ostrovy Ballestas – lodní výlet s pozorováním kolonií lachtanů a tučňáků v přírodní rezervaci, národní park Paracas přitažlivý svou archeologickou historií, přejezd k planině Nazca , zastávka v pravé pouštní oáze Huacachina.

 • 4. den

  Fakultativní letecká prohlídka obřích kreseb a linií na planině Nazca, návštěva hřbitova Chauchillo s pozoruhodnými mumiemi, přejezd do městečka Arequipa.

 • 5. den

  Arequipa   město ležící pod spící sopkou El Misti (5821 m); návštěva nejživější a největší tržnice v Peru, prohlídka historického centra města, klášter Santa Catalina; fakultativní pěší výlet v okolí.

 • 6. den

  Chivay  prohlídka města a pohodový pěší výlet spojený s koupáním v nedalekých termálních lázních; relaxační den zaměřený na pohodlnou aklimatizaci.

 • 7. den

  Colca, nejhlubší kaňon světa, malebné údolí plné předinckých umělých teras uprostřed obrovských horských masivů, rozhledna Cruz del Condor; v případě příhodných podmínek pozorování volně žijících kondorů zblízka.

 • 8. den

  Plovoucí rákosové ostrovy Uros na jezeře Titicaca, přejezd podél jezera do Bolívie; prohlídka malebného městečka Copacabana  proslulé poutní místo Jižní Ameriky, pozorování západu slunce z předincké skalní observatoře Horca del Inca.

 • 9. den

  Ostrov Slunce  přesun lodí a celodenní přechod ostrova s úžasnými výhledy na zasněžené šestitisícovky pohoří Cordillera Real; západ slunce a přenocování na ostrově.

 • 10. den

  Poloostrov Copacabana, přes jezerní úžinu Tiquina do La Pazu: prohlídka náměstí s prezidentským palácem, stříbrné uličky Sagarnaga a tzv. „uličky čarodějnic"; nákup místních artesánií.

 • 11. den

  Tiwanacu  – návštěva slavné kolébky andských kultur; návrat do Puna.

 • 12. den

  Cusco , procházka uličkami města do centra, Chrám Slunce, prohlídka muzeí, nákupy na tradičních indiánských tržištích.

 • 13. den

  Procházka po okolí města, skalní observatoř a svatyně Qenko a chrám Sascayhuaman.

 • 14. den

  Posvátné údolí řeky Vilcanota, Tambo-Machay, incká města Pisaq, Ollantaytambo, přejezd vláčkem do Aguas Calientes.

 • 15. den

  Machu Picchu  – nejúchvatnější citadela říše Inků, Huayana Picchu (výstup možný jen v závislosti na aktuálních podmínkách), dle vlastní chuti výlety na okolní vrcholky s nádhernými výhledy; návrat do Cusca.

 • 16. den

  Rozloučení s Cuscem, romantické procházky a poslední nákupy.

 • 17. - 18. den

  Přelet do Limy, odlet do Evropy a následující den návrat do Prahy. 

  KONEC HLAVNÍHO PROGRAMU

 • 17. - 19. den

  ODPOČINKOVÉ PRODLOUŽENÍ V DŽUNGLI

  Přelet do Puerta Maldonado, městečka uprostřed džungle; výlety po řekách Madre de Dios či Gamita/Briolo, Monkey Island, observatoř v koruně stromu Shihuahuaco, pozorování divokých zvířat (opice, želvy, volavky, aligátoři), pěší výlety v džungli; 3x ubytování v komfortních bungalovech s plnou penzí v Ecoamazonia Lodge.

 • 20. - 21. den

  Přelet do Limy a  letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Lima / Cusco–Praha ve výši 36 000 Kč, 1x (3x u varianty s džunglí, 3x u varianty severní Peru) vnitrostátní přelet, pronajaté mikrobusy, místní pohodlné linkové autobusy, lodní doprava po jezeře Titicaca, vstupné na Machu Picchu, 15x hotel *** se snídaní; při prodloužení v džungli navíc 3x komfortní bungalov včetně plné penze a 1x hotel *** se snídaní v Limě; při prodloužení o severní Peru navíc 4x hotel ***, informační materiály.

Ubytování:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Klima:

V Peru jsou vždy velké rozdíly mezi klimatem v jednotlivých částech. Okolí Limy, které má pouštní charakter – výrazné teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Dále pak oblast And  horské pásmo a Altiplano, kde se teploty v této době pohybují kolem 10 °C. Ve vyšších nadmořských výškách počítejte i s teplotou kolem bodu mrazu.

Poznámka:

Prodloužení v džungli: Pro pobyt v džungli je striktně doporučováno očkování proti žluté zimnici. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto prodloužení povinný za příplatek 3800 Kč. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na cestovní smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.