Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Laponským Trojmezím na běžkách

turistické zájezdylyžování a skialpinismus★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
20. 3. – 29. 3. 202010 dní32 800 Kč14672001
Základní cena 32 800 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Expediční lyžařská výprava za polárním kruhem
  • Romantické noclehy ve srubech a horských chatách
  • Období dlouhých dní a jiskřivého prašanu
  • Vysoké šance na pozorování polární záře
  • Možnost zapůjčení pulek i backcountry lyžařského vybavení
  • Přístavní město Tromso a zimní norské fjordy

Popis

Zveme vás na atraktivní okruh okolo hraničního trojmezí tří skandinávských zemí daleko za polárním kruhem. Jde o nejméně náročnou trasu z našich laponských běžkařských výprav, nejen těch letošních. Úseky natěžko mezi chatami nejsou dlouhé, prokládáme je toulkami nalehko divukrásnou zimní přírodou a dva dny ze sedmi lyžařských plánujeme nalehko kompletně. Pestrost našemu programu dodá prostřídání poklidnější krajiny na finské a švédské straně hor s efektními panoramaty a horami bizarních tvarů okolo švédsko-norské hranice, odkud hory strmě spadají hluboko k norským fjordům. Poznávacím bonusem akce bude prohlídka Tromso, krásně položeného severského přístavu s dvěma polárními muzei a polární katedrálou, kterou zdobí lustry z českého křišťálu. A samozřejmě také přejezd podél temných fjordů, sevřených do bílého náručí zasněžených horských srázů.

Kořením akce jsou romantické noclehy uprostřed divočiny na horských srubech a chatách, kde s trochou štěstí budeme večer od praskajících kamen pozorovat polární záři. Zajímavé bude porovnat si odlišný typ turistického ubytování všech tří zemí. Všude jde o ubytování v palandové noclehárně bez elektřiny s možností vaření. Finský srub budeme mít kompletně rezervovaný pouze pro nás, větší švédská chata se správcem je relativně nejlépe vybavená a nabídne nám i saunu, od stylové norské chaty máme vlastní klíč.

Vybavení si povezeme na kvalitních tažných saních, tzv. pulkách, vlastních či zapůjčených. Podrobnosti k chatám, pulkám, lyžím a k možnosti jejich zapůjčení naleznete níže v Podmínkách. Také je možné vzít si na akci vlastní stan – pro zájemce je zde dobrá příležitost vyzkoušet si zde zimní táboření se zázemím chaty a úsporu na 4 noclezích vám po dohodě odečteme jako slevu.

Program

1. den

Letecky Praha – Tromso, ubytování v centru města.

2. den

Přejezd do hor do finského Kilpisjärvi; první etapa po rozlehlém zamrzlém jezeře s výhledy na dominantní posvátnou horu Sámů Saana (14 km); nocleh na Trojmezí ve finském srubu, kde si odložíme potraviny na poslední noc, protože se sem vrátíme.

3. den

Švédskem se zvlněným terénem přiblížíme jižněji k ještě vyšším horám (15 km/ ↑ 400 m/ ↓ 350 m) a ubytujeme se na 2 noci na nejsevernější švédské chatě Pältsa, kde si užijeme také pravou severskou saunu.

4. den

Výlet nalehko k švédsko-norské hranici

5. den

V závěru kratší etapy dorazíme do Norska na chatu Gappohytta (12 km/ ↑ 250 m/ ↓ 100 m) a nalehko vystoupíme na blízký vyhlídkový vrchol, ubytování opět na 2 noci.

6. den

Nalehko se vydáme okolo švédsko-norské hranice a za dobrých podmínek se můžeme pokusit vystoupit na vrchol Čorrogarsi (1200 m, nejvyšší bod celé trasy) nebo nahlédneme do údolí Isdalen.

7. den

Podél hranice návrat po norské straně na Trojmezí do finského srubu (14 km/ ↑ 50 m/ ↓ 250 m).

8. den

Návrat po zamrzlém jezeře do Kilpisjärvi (14 km), dle času možnost výstupu nalehko na horu Saana; večer přejezd do Tromso, ubytování v centru na 2 noci.

9. den

Tromso – zajímavé město s přístavem na ostrově obklopeném horami, polární katedrála, dvě atraktivní polární muzea (moderní s akváriem a tradiční), pomník Roalda Amundsena.

10. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

Přijďte na naše promítání

Zima za polárním kruhem

Promítající: Helena Křenková

04.12.2019, 18:00, Praha 10: CK Adventura

VSTUP ZDARMA
Kapacita 30 míst
Rezervovat místoKontaktní údaje
Voroněžská 20, Praha 10 Otevřít v Google Maps
Tramvají (č. 22, 7 a 13), autobusem (č. 135) – zastávka Krymská.
Na promítání JE NUTNÉ SI PŘEDEM REZERVOVAT MÍSTO, pro registrované přes oranžové tlačítko REZERVOVAT MÍSTO a pro neregistrované e-mailem na promitani@adventura.cz. Bez předchozí rezervace není možné na promítání přijít! Kapacita je omezena. Děkujeme za pochopení.
Vydejte se s námi v zimě za polární kruh. Ve Švédsku a Norsku se vypravíme především do hor mezi ledovce, ve Finsku do lesů a za romantikou srubů, ale i upravenými tratěmi. Během promítání se dovíte jak probíhá putování na turistických běžkách se saněmi, kdy se v relativním pohodlí můžete cítit jako skuteční polárníci, věnovat se budeme i výbavě, kterou Seveřané používají a přípravě zimní lyžařské výpravy. Zasníme se, jaké to je sedět v sauně a za oknem pozorovat polární záři nebo putovat se zápřahem či rybařit u dírky. Nahlédneme i do běžného každodenního života v severošvédské Kiruně, jejíž zhruba třetina (asi 8000 obyvatel) se stěhuje kvůli největšímu podzemnímu železnorudnému dolu světa, avšak za souhlasu místních obyvatel. Na závěr zavítáme do nejstaršího ledového hotelu v nedalekém Jukkasjärvi známého výzdobou ledových soch od předních světových designérů.