Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Island – treking divočinou NP Hornstradir 2021

Na co se můžete těšit?

  • Národní park Hornstradir
  • Nádherná příroda Západních fjordů
  • Nejodlehlejší kraj Islandu

Popis

Myslíte si, že znáte Island?  Že už vás po několika návštěvách tento ostrov hned tak něčím nepřekvapí? Nebo je to jinak? Hledáte pro svou dovolenou místo, kam ještě nedorazila vzedmutá vlna turistického zájmu? Potom máte jedinečou šanci – musíte objevit Hornstradir – nejpustší a nejsevernější oblast poloostrova Vestfirðir (Západní fjordy), nejodlehlejší kraj Islandu. Zde se vám Island představí právě takový, jak o něm píší klasikové v románech. Větrný a deštivý, zadumaný a slunečný.        

Hornstrandir má rozlohu 580 km2, stálí obyvatelé tady nežijí od roku 1950 a už v roce 1975 zde vznikla přírodní rezervace. Dnes tu najdeme jen pár letních chat a nouzové bivaky pro turisty. Hlavními společníky vám tak budou pouze zvědavé lišky na pevnině, velryby v moři, pohledy z útesů, dlouhé dny a krátké noci a hlavně – severská krajina s všeobjímajícím klidem.

„To je pravý Island,“ budete si moci říct na konci zájezdu. Během treku ujdete kolem 120 km a až se po šesti dnech znovu přiblížíte civilizaci, z Hornstrandiru se vám zpátky do ní chtít nebude.

Zájezd je určený zkušenějším turistům a v naplánovaných denních trasách zůstává dostatek prostoru pro vnímání neopakovatelné atmosféry islandské krajiny.

Program

1.–2. den

Letecky Praha (Berlín) – Rejkjavík, odtud druhý den letecky do Isafjörduru. Tady podnikneme výlet nalehko do údolí Tungudalur, na milovníky historie čeká zdejší námořní muzeum, které už léta patří mezi tři nejlepší islandská muzea.

3.–8. den

Šestidenní trek národním parkem Hornstradir. Nejdříve plavba lodí Isafjördur – Höfn. Z Höfnu půjdeme nalehko na jednodenní výlet na Hornbjarg – jeden z nejkrásnějších a nejfotogeničtěších útesů Hornstrandiru s nezapomenutelným výhledem. Další dny už poneseme všechno s sebou.  Budou si podobné, denně ujdeme 15 až 25 km a naše trasa povede přes Budir a Glúmstadir do oblasti Adalvíku. Zavede nás z přímořského vegetačního pásu, z království kamenitých pláží, trav a žlutých pryskyřníků  do oblasti severské polární pouště, do krajiny suti, balvanů, sněhových polí a domova polárních lišek. Několikrát za den budeme překračovat hranice mezi nimi, občas budeme brodit. To vše zažijeme v krajině, která už nemá v Evropě obdoby. Zkrátka půjde o poznávání poslední opravdové evropské divočiny. Trek zakončíme v Hesteyri, zdejším největším sídle, které je, stejně jako všechna ostatních na Hornstrandiru, od poloviny 20. století téměř opuštěné.

9. den

Ranní plavba z Hesteyri do Isafjörduru a odtud večerním letem do Reykjavíku.

10.–11. den

Prohlídka Reykjavíku a následující den letecky zpět do Prahy.

Podmínky