Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Albánie na kole

Divočinou Albánských Alp
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji3 náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
12. 6. – 23. 6. 201912 dní-3%15 510 Kč15 990 Kč11410902

 

Základní cena -3%15 510 Kč15 990 KčFirst-minute sleva do 12. 1. 2019.

Popis

Albánské Alpy jsou považovány za poslední evropskou exotiku. Svojí nepřípustností a dominantními štíty odpradávna přitahovaly všechny objevitele, kteří nemohli odolat vábení velehorských štítů. Ačkoliv se Albánie nyní otvírá turistům a zlepšuje svojí infrastrukturu, naturel jejích obyvatel a přirozené kouzlo horských údolí zůstalo nezměněné.

Pojeďte si s námi udělat vlastní obrázek do své mozaiky poznání, náš zájezd obsahuje bohatý sportovní a přírodu poznávající program! Všechny noclehy jsou se stravováním, což nám umožní proniknout i do některých kulinářských zvláštností místní domací kuchyně. 

Na co se můžete těšit?

 • Etapově nalehko na horských kolech s doprovodným vozidlem
 • Originální noclehy v rodinných ubytovnách s místní polopenzí
 • Pohoří Prokletije, NP Theth, údolí Valbona
 • Menší skupina doprovázená znalcem místních poměrů

Program

 • 1.–2. den

  Odjezd dopoledne, noční přejezd do Černé Hory, příjezd do vesničky Gusinje a první cyklistická etapa: nádherné zemní vývěry Alipašini Izvory, na kole přes černohorsko-albánskou hranici údolím řeky Vermoshit do stejnojmenné albánské vesnice a dál, kam až cesta dovolí; nocleh v sedle Lepushë (1360 m) s famózními výhledy na pohoří Prokletije a Komovi (38 km/860 m).

 • 3. den

  Nekonečný sjezd kaňonem řeky Cemit přes malebné vesničky Selcë a Tamarë, sedlo Rrapshë-Stare (750 m) na dohled Skadarského jezera, přes zapadlé katolické osady Bratoshi a Kastrati do údolí řeky Prroni i Thate, nocleh v Dedaji (59 km/1200 m).

 • 4.–5. den

  Dva dny v NP Theth: z vesnice Bogë příjemné stoupání serpentinami až do sedla Terthores (1680 m) s majestátním výhledem na hřeben Albánských Alp s dominantní Jezerce (2693 m) v pohoří Prokletie; dlouhý sjezd kamenitou cestou přes alpské louky až do vesničky Thethi v srdci NP Theth a nocleh v nezapomenutelných kulisách albánských velehor (45 km/1450 m); další den malebným údolím podél řeky Shalë s kamennými mlýny a bezpočtem možností koupání v azurových tůních; nocleh těsně pod sedlem (31 km/1140 m).

 • 6. den

  Krátké stoupání do sedla Nicaj Shalë (1220 m) a dlouhý sjezd šotolinou až do soutěsky divoké řeky Kirit; 10 km před Škodrou naložení do autobusu a přejezd k přehradě Komanit na řece Drin (celkem busem 35 km); odpolední koupání v jezeře a v podvečer dojezd na kole vedlejší silničkou klikatící se podél přehrady až do ubytování (celkem 70 km/1400 m). 

 • 7.–8. den

  Ráno na kole do přístavu a famózní čtyřhodinová plavba trajektem po přehradním "fjordovém" jezeře v pohoří Spaç až k Fierzë; po vylodění na kole do "kosovského" města Bajram Curri a dále až do divokého údolí řeky Valbonë (43 km/1350 m); další den volné dopoledne v romantickém horském údolí; fakultativně na kole a pěšky k vodopádu u vesničky Rragam nebo ještě dále na nejbližší výběžky Albánských Alp, odpoledne sjezd na kole zpět do Bajram Curri a nocleh (40 km/1000 m).

 • 9. den

  Poslední albánská etapa klikatou horskou silnicí nad přehradou Fierzes do Fushë Ares; majestátní výhledy na horské hřebeny a postupné klesání až do údolí řeky Fan (82 km/1770 m); společná večeře a relax ve stylové výletní hospodě; noční přejezd do pohoří Durmitor v Černé Hoře.

 • 10. den

  Brzy ráno příjezd do horského střediska Žabljak, ubytování, snídaně a relax; fakultativně: cyklistika v NP Durmitor (trasy variantní dle chuti 40-60 km), půldenní rafting v kaňonu řeky Tary nebo pěší výlet k Černému jezeru

 • 11.–12. den

  Dopoledne poslední nákupy v Žabljaku a kolem poledne odjezd domů; příjezd následující den brzy odpoledne.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, doprovodné vozidlo během cyklistiky, trajekt, 8x ubytování, 8x polopenze a 1x snídaně, potřebné mapy a výškové profily, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Ubytování:

Je pestré charakterem i kvalitou a odpovídá daným možnostem v regionu: 5x rodinný pension - pokoje jsou vícelůžkové, 1x vlastní stan v NP Thet, 1x hotel v Barjam Curri, 1x improvizovaná noclehárna v kulturním sále přilehlé restaurace. Obecně jsou na trase velmi omezené možnosti ubytování v hotelech, které buďto zcela chybějí, nebo nemají dostatečnou kapacitu, vycházíme z daných možností.

Stravování:

V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze a to s výjimkou jedné večeře v městečku Barjam Curri (8. den). Zde je totiž mnoho možností od různých kebabáren, pizérií až po luxusní restaurace a každý si tedy může zvolit večeři podle aktuální nálady a chuti.

Snídaně a večeře jsou z místních zdrojů a zahrnují všechny albánské tradiční lahůdky, zejména ovčí sýr, maso, spoustu zeleniny, domácí chléb.

Náročnost:

Po celou dobu pojedeme s podporou doprovodného vozidla, které bude přepravovat zavazadla a ve velmi omezeném počtu a v nutných případech i cyklisty - jede se tedy nalehko, ale není možné předem počítat se zkracováním tras popovážením.

Povrch a profil:

různá kvalita, od asfaltu po kamenité cesty, ve výškách v rozmezí 50–1700 m, v krajině spíše vysokohorského rázu; pouze pro horská kola (využijete i celoodpružené).

Klima:

Počátek léta s přijatelnými teplotami a dostatečnou vláhou, v horách může být přesto jakkoliv, od velmi příjemného počasí po déšť či velké teplo, v nížinách spíše velmi teplo.

Průvodce:

Enea Rafail

Minimální počet účastníků:

25

Poznámka:

V autobuse jedou společně zájezd do Albánie a do Černé Hory, program obou skupin je úplně nezávislý.

Nástupní místa:
Praha, Jihlava, Brno
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 05_Cyklo_autobus_vseobecne_pokyny_2019.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.