Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Albánie na kole

Divočinou Albánských Alp
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji3 náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
19. 6. – 30. 6. 202012 dní17 990 Kč11410005

Základní cena 17 990 Kč
Služby za příplatek
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet)1 000 Kč

        Pro osoby starší 65 let nabízíme slevu.

Na co se můžete těšit?

  • Etapově nalehko na horských kolech s doprovodným vozidlem
  • Originální noclehy v rodinných ubytovnách s místní polopenzí
  • Pohoří Prokletije, NP Theth, údolí Valbona
  • Menší skupina doprovázená znalcem místních poměrů

Popis

Albánské Alpy jsou považovány za poslední evropskou exotiku. Svojí nepřípustností a dominantními štíty odpradávna přitahovaly všechny objevitele, kteří nemohli odolat vábení velehorských štítů. Ačkoliv se Albánie nyní otvírá turistům a zlepšuje svoji infrastrukturu, naturel jejích obyvatel a přirozené kouzlo horských údolí zůstalo nezměněné.

Pojeďte si s námi udělat vlastní obrázek do své mozaiky poznání, náš zájezd obsahuje bohatý sportovní a přírodu poznávající program! Všechny noclehy jsou se stravováním, což nám umožní proniknout i do některých kulinářských zvláštností místní domácí kuchyně. 

Reference:

Dobrý den, ráda bych se s vámi podělila o radost z poznávacího zájezdu po Albánii z kterého jsem se včera vrátila. Vyšlo nám počasí, sešla se parta opravdu zajímavých a prima lidí, kteří si sedli, bydleli jsme opravdu na dobrých místech v luxusních hotelech, ale hlavně se o nás staral výborný Enea Rafail, který vše zařídil, vyřešil a nastolil v celé skupině na celou dobu zájezdu neskutečnou pohodu. Žádný spěch a přesto jsme viděli hodně, žádný shon a přesto jsme stihli ochutnat jídlo a pití, stále veselo a přesto jsme se dozvěděli strašně moc informací o této zemi. Proto bych ráda pochválila celý zájezd, ale především jeho. Díky.

Jolana Vyhnálková, 2018

Program

1.–2. den

Odjezd dopoledne, noční přejezd do Černé Hory, příjezd do vesničky Gusinje a první cyklistická etapa: nádherné zemní vývěry Alipašini Izvory, na kole přes černohorsko-albánskou hranici údolím řeky Vermoshit do stejnojmenné albánské vesnice a dál, kam až cesta dovolí; nocleh v sedle Lepushë (1360 m) s famózními výhledy na pohoří Prokletije a Komovi (38 km/860 m).

3. den

Nekonečný sjezd kaňonem řeky Cemit přes malebné vesničky Selcë a Tamarë, sedlo Rrapshë-Stare (750 m) na dohled Skadarského jezera, přes zapadlé katolické osady Bratoshi a Kastrati do údolí řeky Prroni i Thate, nocleh v Dedaji (59 km/1200 m).

4.–5. den

Dva dny v NP Theth: z vesnice Bogë příjemné stoupání serpentinami až do sedla Terthores (1680 m) s majestátním výhledem na hřeben Albánských Alp s dominantní Jezerce (2693 m) v pohoří Prokletie; dlouhý sjezd kamenitou cestou přes alpské louky až do vesničky Thethi v srdci NP Theth a nocleh v nezapomenutelných kulisách albánských velehor (45 km/1450 m); další den malebným údolím podél řeky Shalë s kamennými mlýny a bezpočtem možností koupání v azurových tůních; nocleh ve stanu těsně pod sedlem (31 km/1140 m).

6. den

Krátké stoupání do sedla Nicaj Shalë (1220 m) a dlouhý sjezd šotolinou až do soutěsky divoké řeky Kirit; 10 km před Škodrou naložení do autobusu a přejezd k přehradě Komanit na řece Drin (celkem busem 35 km); odpolední koupání v jezeře a v podvečer dojezd na kole vedlejší silničkou klikatící se podél přehrady až do ubytování (celkem 70 km/1400 m). 

7.–8. den

Ráno na kole do přístavu a famózní čtyřhodinová plavba trajektem po přehradním "fjordovém" jezeře v pohoří Spaç až k Fierzë; po vylodění na kole do "kosovského" města Bajram Curri a dále až do divokého údolí řeky Valbonë (43 km/1350 m); další den volné dopoledne v romantickém horském údolí; fakultativně na kole a pěšky k vodopádu u vesničky Rragam nebo ještě dále na nejbližší výběžky Albánských Alp, odpoledne sjezd na kole zpět do Bajram Curri a nocleh (40 km/1000 m).

9. den

Poslední albánská etapa klikatou horskou silnicí nad přehradou Fierzes do Fushë Ares; majestátní výhledy na horské hřebeny a postupné klesání až do údolí řeky Fan (82 km/1770 m); společná večeře a relax ve stylové výletní hospodě; noční přejezd do pohoří Durmitor v Černé Hoře.

10. den

Brzy ráno příjezd do horského střediska Žabljak, ubytování, snídaně a relax; fakultativně: cyklistika v NP Durmitor (trasy variantní dle chuti 40-60 km), půldenní rafting v kaňonu řeky Tary nebo pěší výlet k Černému jezeru

11.–12. den

Dopoledne poslední nákupy v Žabljaku a kolem poledne odjezd domů; příjezd následující den brzy odpoledne.

Podmínky