Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Mexické pětitisícovky

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
31. 10. – 9. 11. 201910 dní-4%47 808 Kč49 800 Kč22713902
Základní cena -4%47 808 Kč49 800 KčFirst-minute sleva do 30. 4. 2019.
Služby za příplatek
Registrace ESTA500 Kč
9. 11. – 17. 11. 20189 dní49 800 Kč22713802

Zájezd uzavřen

Popis

Náhorní plošině centrálního Mexika vévodí tři velkolepé pětitisícové vulkány. Pico de Orizaba, aztécky Citlaltépetl – Hvězdná hora (5636 m), je nejvyšším vrcholem Střední  Ameriky s typickým kuželovitým tvarem sopky a uceleným vrcholovým  kráterem. Jeho poloha na východním okraji náhorní plošiny vytváří fascinující převýšení nad nedalekým oceánem a pocit opravdu nadoblačných výšin na jeho vrcholu. Něžná Iztaccíhuatl – Bílá žena (5230 m) svým rozložitým profilem s několika vrcholy opravdu věrně připomíná ležící mladou ženu. Poskytne nám krásné výhledy na sousední Popocatépetl (5452 m), který je kvůli své vulkanické aktivitě již řadu let nepřístupný. Přes svoji výšku nejsou výstupy technicky příliš obtížné, jen výstup po závěrečném ledovci na Orizabě vyžaduje mačky, navíc budete v péči zkušených horských vůdců. Převážně suché, stabilní klima oblasti nám s vysokou pravděpodobností nabídne jedinečné západy slunce z vysoko položených horských chat a také východ slunce na vrcholu Orizaby bude zážitkem, na který se nezapomíná. K aklimatizaci nám poslouží kratší výstup na vulkán Nevado de Toluca (4891 m) a v úvodu zájezdu si samozřejmě také prohlédneme památky hlavního města Mexika a slavný aztécký Teotihuacan. 

Na horský zájezd lze výhodně navázat poznávacím zájezdem Mexiko, případně jeho prodlouženou variantou Mexiko, Guatemala, Belize a Honduras.

 

Na co se můžete těšit?

 • Výstup na nejvyšší vulkány Mexika
 • Zkušení horští vůdci
 • Mexico City a pyramidy v Teotihuacanu
 • Strava i vstupy v ceně

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Mexico City; ubytování v hlavním městě Mexika; následující den prohlídka města; prohlídka Centro histrórico - historické části města, domy z koloniální éry; jedno z největších náměstí na světě Plaza de la Constitución, prezidenský palác Palacio Nacional, velkolepá Catedral Metropolitana - největší stavba v Latinské Americe, ostrov klidu a relaxace - městský park Alameda Central, svatyně Basílica de Nuestra Seňora de Guadalupe; večerní odjezd do Tolucy, nocleh v horské chatě. 

 • 3. den

  Nevado de Toluca (4891 m) – horskou silnicí k výchozímu bodu trasy a aklimatizační výstup na vrchol vulkánu (převýšení 600 m); odpolední návrat do Mexico City.

 • 4. den

  Teotihuacan  – dopolední prohlídka pyramid Slunce a Měsíce, odpoledne přejezd do sedla Paso de Cortes (3390 m) mezi Iztaccíhuatl a Popocatépetl, nocleh v horské chatě.

 • 5. den

  Iztaccíhuatl  (5230 m) –  brzký ranní výstup (převýšení asi 1300 m); odpoledne odjezd do Tlachichuca

 • 6. - 7. den

  Pico de Orizaba  (5636 m) – výjezd jeepy k horské chatě (4275 m); odpoledne krátký aklimatizační výlet do asi 4 600 m. Následující den půlnoční výstup na vrchol (převýšení 1300 m, v závěru po ledovci), pozorování východu Slunce na nejvyšší hoře Mexika; odpoledne návrat do Tlachichuca.

 • 8. den

  Přejezd do Mexico City; závěrečné odpoledne ve městě a večer společná večeře.

 • 9. - 10. den

  Letecky zpět do Prahy (přílet 10. den) nebo připojení k zájezdu Mexiko - velká poznávací cesta či zájezdu Mexiko, Guatemala, Belize a Honduras.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, horští vůdci, letenka vč. všech poplatků Praha–Mexico City–Praha, transfery z/na letiště, doprava pronajatými mikrobusy, 3x hotel** v Mexico City, 2x hostel, 3x horská chata,  veškeré stravování a balená pitná voda během pobytu v horách, vstupy do národních parků a památek, zapůjčení maček, cepínu a helmy na Orizabě, informační materiály.

Letenky:

Na horský zájezd lze výhodně navázat poznávacím zájezdem Mexiko, případně jeho prodlouženou variantou Mexiko, Guatemala, Belize a Honduras.

Pokud si vyberete jednu z variant, z ceny tohoto zájezdu vám bude odečtena cena letenky ve výši 22 000 Kč. 

Ubytování:

V horách jde o jednoduché ubytování v místních chatách. V chatách jsou k dispozici patrové postele, doporučujeme mít s sebou spacák a cestovní polštář. Ve většině chat není k dispozici sprcha či toaleta (pouze suché toalety).

Náročnost:

Jde o fyzicky náročné výstupy, zejména díky vysoké nadmořské výšce, avšak tempo výstupu  bude rozumné a přiměřené schopnostem jednotlivých účastníků. Skupina se může i rozdělit – k dispozici jsou dva horští vůdci, třetí zůstává na horské chatě na příjmu pro případ, že by bylo nutné cokoliv řešit. Trasy jsou dobře schůdné, síly velmi ušetří teleskopické hůlky a na nenáročný ledovec při výstupu na Orizabu dostanete stoupací železa (mačky), pro jeden strmější úsek i cepín a přilbu. Každý si ponese jen malý batoh s věcmi denní potřeby a po absolvování túr se nemusíte o nic starat.

S sebou doporučujeme obuv s tvrdší podrážkou (především pro využití maček). Expediční boty jsou podmínkou pro úspěšný výstup na Pico Orizaba. 

Klima:

Zájezd plánujeme v optimálním suchém období, ale v horách samozřejmě nikdy není nic jisté. Při nepřizni počasí může být program uzpůsoben či upraven. Teploty výrazně závisejí na nadmořské výšce. V pětitisícových výškach může teplota i v tropech výrazně klesat pod bod mrazu, zejména  za jasných nocí. Speciálně noční výstup na Orizabu vyžaduje kvalitní zimní vybavení.

Velikost skupiny:

Minimální počet účastníků 5.

Poznámka:

U termínů, kde je uvedena registrace ESTA za příplatek se poletí přes USA.

Pro transit přes USA je potřeba registrace ESTA a biometrický pas a nebo pas s platným vízem.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.