Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Sněhobílé Japonsko

Zimní poetika Japonských Alp a ostrova Hokkaidó
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Vyhlášené zahrady i hrady pod sněhem, dvě slavná dějiště ZOH, Sněhový festival, plavba mezi driftujícími ledy, tančící jeřábi... a k tomu křišťálově čistý vzduch a ztichlá zasněžená krajina – to vše nabízí "zimní Japonsko".

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
26. 1. – 8. 2. 201914 dní-1%107 712 Kč108 800 Kč33364910
Základní cena -1%107 712 Kč108 800 KčFirst-minute sleva do 26. 10. 2018.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj9 980 Kč
26. 1. – 8. 2. 201814 dní108 800 Kč33364810

Popis

Nabízíme jedinečnou příležitost poznat i Japonsko bílé, tedy v zimě, kdy zažijete křišťálově čistý vzduch, melancholickou ztichlou krajinu pod dokonale bílým sněhem a také zmrzlá jezera a moře. Na naší cestě navštívíme Kanazawu s jednou z nejslavnějších japonských zahrad Kenrokuen, která bude nyní v zimním hávu. Nevynecháme slavné olympijské Nagano, jeden z nekrásnějších japonských hradů Macumoto a vykoupeme se v horkých pramenech Jamanouči. Přejedeme nejnovější tratí šinkansenu na nejsevernější ostrov Japonska Hokkaidó, kde nás čeká také kdysi olympijské Sapporo a jeho slavný Sněhový festival. Proplujeme také lodí mezi driftujícími ledy a v Širetoko se projdeme po zamrzlém moři a vyfotíme i slavné „tančící“ jeřáby tančó.

Na co se můžete těšit?

 • Vyhlášená zahrada Kenrokuen a hrad Macumoto pod sněhem
 • Slavné olympijské Nagano a opice vyhřívající se v horkých pramenech
 • Sněhový festival v Sapporu a vynikající mořská kuchyně
 • Plavba mezi driftujícími ledy a pohled na tančící jeřáby

Program

 • 1.–2. den

  Praha – Tokio: přílet v podvečer; přejezd expresním vlakem do města a ubytování.

 • 3. den

  Tokio – Kanazawa: přejezd slavným expresem šinkansen do Kanazawy – jedna z nejslavnějších japonských zahrad Kenrokuen pod sněhem, zimní melancholická nálada v tradiční čtvrti gejš Higašičaja, tržiště Ómičó – jedno z nejzajímavějších v Japonsku.

 • 4. den

  Kanazawa – Nagano: ranní cesta šinkansenem do centra Japonských Alp, horského Nagana – nádherný chrám Zenkódži; zastavení u památníku Zimních olympijských her z r. 1998, na kterých slavilo naše hokejové mužstvo jeden ze svých největších úspěchů; muzeum umění Šinano.

 • 5. den

  Nagano – Jamanouči: celodenní výlet do oblasti Jamanouči, která je díky geotermální aktivitě bohatá na vřídla – návštěva Opičího parku, který proslavily divoké opice koupajících se v horkých pramenech; i my se necháme inspirovat a užijeme si koupel v jednom z mnoha místních tradičních onsenů.

 • 6. den

  Nagano – Macumoto: celodenní výlet do Macumota – původně dochovaný stejnojmenný hrad (přezdívaný Vraníhrad), proslavený černou věží, tentokrát cudně schovanou pod bílou sněhovou čepicí; procházka historickou čtvrtí obchodníků Nakamači, muzeum slavných japonských dřevořezeb;  večerní návrat šinkansenem do Tokia.

 • 7. den

  Tokio – Hakodate: šinkansenem na severní japonský ostrov Hokkaidó – během čtyř hodin ujedeme téměř tisíc kilometrů a užijeme si proměnlivou scenérii severní poloviny o. Honšú; odpoledne procházka půvabným přístavním městem Hakodate – historická čtvrť Motomači, cihlové budovy přístavu se skvělými restauracemi zaměřenými na ryby a mořské plody; vyjedeme lanovkou na horu Hakodate a pokocháme se výhledem na krásně osvětlené noční město.

 • 8. den

  Hakodate – Sapporo: přejezd superexpresem do hl. města nejsevernějšího japonského ostrova, kde každou zimu napadne v průměru 5 metrů sněhu – procházka centrem města s historickou hodinovou věží, starou radnicí a zábavní čtvrtí Susukino, druhou největší v Japonsku; večer fakultativně místní jehněčí specialita na grilu zvaná „Čingischán“.

 • 9. den

  Sapporo – Otaru: celodenní výlet do malebného přístavního města s festivalem tzv. Cestičkových světýlek – historické centrum osvětlené malými světýlky, romantický vodní kanál, tradiční sklářská výroba; svěží mořský vzduch a možná nejlepší suši na světě

 • 10. den

  Sapporo – Abaširi: přesun letadlem a vlakem do rybářského města; jedinečný výlet malými "ledoborci" po Ochotském moři za ledovými krami, které jsou zdejší slavnou atrakcí – přímo z paluby lodi budeme moci sledovat nespočetné ledové bloky driftující od ústí Amuru k břehům Hokkaida. 

 • 11. den

  Abaširi – Kuširo – Širetoko: přejezd místním vlakem do NP Akan, kde při troše štěstí uvidíme – a fotografové vyfotí – slavné "tančící" jeřáby mandžuské (v Japonsku zvané tančó).

 • 12. den

  Širetoko: den v přírodní rezervaci chráněné UNESCO – krátké procházky parkem, zmrzlý vodopád Furepe, zamrzající moře a na závěr pro zahřátí koupel v místním horkém vřídle – onsenu.

 • 13. den

  Širetoko – Sapporo: dopoledne vlakem a letecký návrat do Sappora, kde navštívíme slavný sněhový festival Juki Macuri; večer volno na nákupy či posezení u sklenice vyhlášeného místního piva Sapporo v tomto uvolněném velkoměstě plném obchodů, skvělého jídla a zábavy.

 • 14. den

  Sapporo – Praha: rozloučení se Sapporem a odlet (přes Tokio či Ósaku) do Prahy; přílet domů týž den večer.

   

  INDIVIDUÁLNÍ PRODLOUŽENÍ – 2 VARIANTY:

  (více informací v kanceláři)

 • 1. varianta

  V zimním duchu – v lyžařském středisku Niseko, které je zatím na západě známé jen relativně malému počtu gurmánských lyžařů a snowboardistů. Podle mnohých je tu nejlepší prašan na světě a naprosto spolehlivé sněhové podmínky, nepřekvapivě skvělé zázemí služeb vynikající jídlo, a jako bonus navíc večer pro zahřátí přírodní termální koupel. Kvalitní vybavení lze samozřejmě bez problému zapůjčit.

 • 2. varianta

  Na "jarním" ostrově Okinawa, které v tuto dobu nabízí odpočinek na pláži a koupání v moři pro lehce otužilé a především exotické mořské speciality. Pobyt lze zpetřit výlety – město Naha, skvělé okinawské akvárium, rybářský trh, zahrady Šikina, ruiny hradů Nakagusuku a Nakidžin a řada památek spojených s boji druhé světové války.

   

  Kontaktujte naši prodejní kancelář – sestavíme a naceníme Vám prodloužení cesty dle Vašeho přání a preferencí.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Tokio–Praha (vč. všech poplatků), 3x přelet (Tokio–Sapporo a Sapporo–Abaširi a zpět), šinkanseny a příměstské vlaky, MHD, metro a taxi ve velkých městech, lanovky a trajekty, 12x hotel *** a 1x tradiční rjokan – vždy se snídaní, vstupné do památkových objektů a NP dle programu, český japonsky hovořící průvodce China Tours.

Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Pořadatel:
CK China Tours
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.