Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Tibetským podhůřím do Lhasy

Ze země mraků až na střechu světa
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Vydejte se do přírodně nejkrásnější čínské provincie Yunnan a poznejte život na samotné "střeše světa", magickou atmosféru tibetských chrámů i úchvatné horské scenérie.

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
8. 10. – 22. 10. 202115 dní33346122
Základní cena

Na co se můžete těšit?

  • Starobylá čínská městečka a tradiční tržiště
  • Soutěska Tygřích skoků, Dlouhá řeka a Brahmaputra
  • Mniši a tajuplné chrámy a kláštery na střeše světa
  • Výborná aklimatizace před cestou do Tibetu

Popis

Na této cestě zamíříme rovnou do tibetského podhůří provincie Yunnan, neboli do "země na jih od mraků", která patří k oblastem s nejkrásnější přírodou v Číně. Setkáme se tu s několika zajímavými menšinami, podíváme se do jedné z nejhlubších soutěsek na světě, vyjedeme lanovkou do 3920 m, navštívíme rozsáhlý tibetský klášter či malebná podhorská městečka. V druhé části cesty se již skvěle aklimatizováni vypravíme na samotnou "střechu světa". Prohlédneme si kdysi nepřístupnou Potálu, nasajeme magickou atmosféru, jíž jsou stále prostoupeny tibetské chrámy a kláštery, projedeme se nedozírnými pláněmi s pasoucími se jaky a budeme žasnout nad velikostí zasněžených himálajských velikánů a smaragdových jezer.

Program

1.–2. den

Praha – Kunming (Kchun-ming): přílet do města „věčného jara“ – dle času příletu návštěva ptačího a květinového trhu.

3. den

Kuming – Dali (Ta-li): dopoledne přejezd linkovým autobusem do hradbami opevněného městečka Dali – rozsáhlý areál Tří pagod z 9. stol. s nejvyšší pagodou vysokou 73 m; podvečerní procházka hradbami opevněným starým městečkem.

4. den

Dali – Lijiang (Li-ťiang): dopoledne výjezd lanovkou na vrchol pohoří Cangshan (Cchang-šan) do výšky 3920 m za nádhernými výhledy; odpoledne přejezd do Lijiangu – 600 let staré městečkos atmosférou středověké Číny obývané zajímavou národnostní menšinou Naxi (Na-si).

5. den

Lijiang: celodenní prohlídka městečka – ranní obrovské živoucí tržiště s masem, ovocem, zeleninou, 500 let starý palác bývalé vládnoucí rodiny Mu, věž Desetitisíce let s výhledem na celé město, malebné uličky starého města.

6. den

Lijiang – Zhongdian (Čung-tien): přejezd nádhernou horskou krajinou do hraničního města etnického Tibetu; cestou zastávka v téměř 4000 m hluboké soutěsce Tygřích skokůpod 5596 m vysokou Sněžnou horouNefritového draka; večer příjezd do Zhongdianu.

7. den

Zhongdian: celodenní výlet po městě a okolí – výstavní rozsáhlý lamaistický klášter Gandän Sumceling, v němž žije asi 600 mnichů, rozsáhlé pastviny Napahai (Na-pcha-chaj); procházka starým tibetským městem s obrovským modlitebním mlýnem.

8. den

Zhongdian – Lhasa: ráno transfer na letiště a přelet do hl. m. Tibetu – nejposvátnější tibetský chrám Džokhangv samém srdci starého města, náměstí Barkhor s poutním okruhem, uličky staré Lhasy.

9. den

Lhasa: palác Potála – monumentální bývalé sídlo dalajlamů tyčící se 130 m nad městem, poutní okruh kolem paláce; klášter Sera na předměstí – jeden z největších klášterů sekty Gelugpa.

10. den

Lhasa – Gandän: půldenní výlet ke klášteru Gandän, umístěnému v nádherné scenérii přírodního amfiteátru vysoko nad řekou Kjičchu (4300 m n.m.); odpoledne bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka.

11. den

Lhasa – Gjance: celodenní přejezd Tibetskou náhorní plošinou kolem posvátného jezera Jamdok – přes téměř pětitisícový průsmyk s nádherným výhledem na 7200 m vysokou horu Nanťingaca – do jednoho z nejtibetštějších městeček.

12. den

GjanceŽikace: klášter Palkhor-čchöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum, nad starým tibetským městem tyčící se pevnost Gjance; odpoledne přesun do Žikace – poutní okruh kolem kláštera k replice monumentální pevnosti, rozsáhlé staré tibetské město.

13. den

Žikace Lhasa: dopoledne jeden z nejvýstavnějších tibetských klášterů a sídlo pančenlamů Tašilhünpo; přejezd jinou cestou okolo veletoku Brahmaputra zpět do Lhasy – volno na nákupy suvenýrů a poslední procházky po Lhase.

14.–15. den

Lhasa – Praha: ráno transfer na letiště a odlet zpět do Kunmingu či Chengdu (Čcheng-tu) a následně večer domů; přílet do Prahy 15. den. 

Podmínky