Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Madeira a Porto

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
3. 4. – 11. 4. 20189 dní39 800 Kč22054801
20. 10. – 28. 10. 20189 dní-4%38 208 Kč39 800 Kč22054802

 

Popis

Madeiru, malý ostrov uprostřed Atlantiku, vám jistě nemusíme představovat. V roce 2015 získala prestižní ocenění "Nejlepší světová ostrovní destinace". A zaslouženě. Krásné horské scenérie, procházky kolem levád, výborné jídlo i milí lidé, přátelské prostředí. S tím vším se můžete na našem zájezdu setkat. A nabízíme mnohem více. Po procházkách po ostrově přeletíme na pevninu, do oblasti skvělého portského vína, které budete moci ochutnat. Navštívíme malá vinařství, projdeme se hlavním městem této oblasti - Portem, poznáme okolní místa a památky. Poleťte s námi za krásami portugalského dědictví. 

Na co se můžete těšit?

 • Nenáročná turistika po ostrově věčného jara
 • Krásné horské scenérie a procházky kolem levád
 • Pokračování do Porta - oblasti skvělého vína
 • Ochutnávka portského a návštěva malých vinařství

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – Funchal

 • 2. den

  Ponta de São Lorenço - výlet na romantické útesy v nejvýchodnějším cípu ostrova; dle počasí koupání na pláži Prainha, nebo návštěva Cannicalu.

 • 3. den

  Cesta do vnitrozemí ostrova, na náhorní plošinu Encumeada - divukrásnou scenerií podle levád k vodopádu Risco a jezeru Pětadvaceti pramenů. Prohlídka malebného městečka Porto Moniz v severozápadním cípu ostrova, bizarní skaliska v moři, možnost koupání v lávových bazénech, nebo návštěva mořského akvária.

 • 4. den

  Funchal - slavný květinový a rybí trh v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka madeirského vína, městská botanická zahrada a známý „montský tobogan“ - sjezd strmými ulicemi města na dřevěných saních.

 • 5. den

  Pico Ruivo (1861 m) - nenáročný přechod centrálními partiemi ostrova včetně nejvyšší hory ostrova; dechberoucí výhledy na dramatickou velehorskou krajinu; při zpáteční cestě zastávka ve vesnici Santana - skanzen Casas del Colmos.

 • 6. den

  Caldeirão Verde - vycházka podél levády hlubokým vavřínovým lesem, výhledy na malebné severní pobřeží ostrova; pro zdatnější možnost pokračování skrz několik tunelů do Caldeirão Inferno; při zpáteční cestě možnost návštěvy vulkanických jeskyní v São Vicente. Večerní odlet do Porta. 

 • 7. den

  Porto – prohlídka města, katedrála a historická čtvrť, čtvrť Ribeira, někdejší burza (Palácio da Bolsa), velkolepý dvoupatrový most Dom Luis I přes řeku Douro, návštěva a ochutnávka slavného portského vína ve Vila Nova da Gaia.

 • 8. den

  Výlet do údolí Douro – cesta krásnou kopcovitou krajinou podél řeky, obklopené množstvím vinic, návštěva rázovitých vesniček, Sabrosa – rodiště mořeplavce F. Magalhãese, návštěva vinařství.

 • 9. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenky vč. všech poplatků Praha–Funchal/ Funchal– Porto/ Porto–Lisabon–Praha, doprava pronajatými mikrobusy, ve městech MHD, 8x hotel *** se snídaní, transfery na i z letiště, ochutnávka vín, informační materiály

Ubytování:

Standardně ve 2lůžkových pokojích v centrech měst, 5x hotel v centru Funchalu, 3x hotel*** u Porta.

Klima:

V Portugalsku během jara a začátkem podzimu panuje stále slunné a teplé počasí. Tepoloty však již nedosahují extrémních výšek, během října se teploty pohybují v průměru mezi 25–27°C.

Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.