Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Krásy Mongolska

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
24. 8. – 7. 9. 201915 dní-2%80 164 Kč81 800 Kč25128901
Základní cena -2%80 164 Kč81 800 KčFirst-minute sleva do 24.4.2019.
Služby za příplatek
mongolské vízum2 500 Kč
14x jednolůžkový pokoj - povinný7 200 Kč

Popis

Vychutnejte si Mongolsko skutečně nerušeně. V zemi je přibližně 70x menší hustota zalidnění než v Česku a polovina všech obyvatel žije v Ulánbátaru. Mongolsko je země pohostinných kočovných pastevců s životním stylem, jehož kořeny sahají tisíce let do minulosti. Prohánějí se krajinou za svými stády na koních, žijí v tradičních jurtách či stanech a uctívají duchy přírody. Mongolsko vás okouzlí poklidnou a nezměrnou rozlehlostí volného prostoru nezasaženého civilizací, stepí, která se na horizontu vpíjí do oblohy, průzračným čistým vzduchem, svými opojnými východy a západy slunce za hornatými obzory či vlídnou samozřejmostí, s jakou budete přivítáni při náhodné návštěvě v osamocené jurtě.

Na co se můžete těšit?

 • Okruh terénními vozy téměr liduprázdnou přírodou
 • Zelené Mongolsko – stepi, jezera, lesnatý NP Tereldž
 • Poušť Gobi – písečné duny, hluboké soutěsky, skalní města
 • Buddhistické kláštery, kultovní místa "ovó"

Program

 • 1. – 2. den

  Letecky Praha – Ulánbátar; ubytování a prohlídka města – buddhistické kláštery Gandan a Čojdžinlamy, Muzeum mongolských dějin; nocleh v hotelu.

 • 3. den

  Prohlídka největší jezdecké sochy světa znázorňující Čingischána a přejezd do NP Tereldž – malebné zalesněné hory s vyhlídkami a jedinečnými skalními útvary (Želví skála aj.), nocleh v tradičním jurtovém kempu.

 • 4. den

  NP Chustaj a pozorování vzácných koní Převalského, kteří jsou zde od roku 1993 postupně vypouštěni do volné přírody jako na jediném místě světa. Nocleh v jurtovém kempu.

 • 5. den

  Přírodní rezervace Khögnö Khan Uul a písečné duny Elsen Tasarkhai – jedinečná směs vyprahlé pouště, horského masivu, řeky Tarnay a zeleného travnatého porostu. Nocleh v jurtovém kempu.

 • 6. den

  Bývalé hlavní město za časů Čingischána – Charchorin a první buddhistický klášter v Mongolsku, který byl vybudován na jeho základech – Erdenedzú. Návštěva tradiční kočovné rodiny, možnost projížďky na koních. Nocleh v jurtovém kempu.

 • 7. den

  Údolí Orchon a působivý vodopád Orchon vysoký skoro 20m; návštěva chovatelů koní a zhlédnutí procesu přípravy mongolského národního nápoje ajrak – zkvašeného kobylího mléka. Nocleh v jurtovém kempu.

 • 8. – 9. den

  Přejezd do oblasti jižního Gobi. Podél řeky Ongín přes somon Sajchan-Ovó k pozůstatkům klášterů Ongín chíd a Hošó. Odpočinek po delší cestě nebo možnost kratších výletů do okolí. Noclehy v jurtových kempech.

 • 10. den

  NP Gurvansajchan – pestrá kombinace horských štítů s rozlehlými písečnými přesypy; soutěska Jolyn-Am – úchvatné horské scenerie s několikametrovou ledovou pokrývkou nemizící po celý rok. Návštěva muzea přírody a rodiny chovající velbloudy a možnost projížďky na velbloudech. Nocleh v jurtovém kempu.

 • 11. den

  Chongoryn-Els – až 300m vysoké písečné duny, nevětší v celém Mongolsku. Působivé výhledy na rozlehlou poušť Gobi z vrcholů dun. Nocleh v jurtovém kempu.

 • 12. den

  Bajandzag – unikátní naleziště zkamenělých kosterních pozůstatků dinosaurů, nádherně červeně zbarvené tzv. "planoucí útesy"; písečné duny Molcog-Els. Nocleh v jurtovém kempu.

 • 13. den

  Přejezd do středního Gobi – posvátný skalní útvar uprostřed prašných planin Bagagadzryn Čulú se skalními malbami; příjemná oáza s malým jezerem a opušteným klášterem Sümchöch Burd. Nocleh v jurtovém kempu.

 • 14. – 15. den

  Návrat do Ulánbátaru, poslední nákupy před cestou domů; následující den letecky zpět do Prahy.

Podmínky