Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Namibie off-road – pouští a divočinou

V terénních autech, která si budeme sami řídit
poznávací zájezdyturistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování1 nenáročný program

Tento zájezd pro vás připravíme na zakázku.

Popis

Vydejme se spolu do míst nepřístupných běžným turistům a zažijme Afriku, na kterou se nezapomíná. Objevme s naší výpravou magický svět Namibie. Společně nahlédneme do života místních domorodých kmenů, užijeme si pozorování divokých zvířat v NP Etosha a nespoutané krajiny Kaokolandu. Zlatým hřebem programu bude přejezd až 300 metrů vysokých dun v NP Namib Naukluft. To vše absolvujeme pronajatými terénními auty, která si budeme sami řídit. Auta jsou perfektně vybavena pro táboření v divoké přírodě včetně ledničky, kuchyně a safari stanů na střeše. V každém autě pojede 2–4členná posádka a postupně se budeme pod vedením zkušeného doprovodu zdokonalovat v dovednosti řízení v terénu či písečných dunách, protože velká část trasy vede mimo zpevněné silnice. Pojedeme společně podle předem zvolené trasy, ale např. v NP Etosha budeme jezdit individuálně, abychom si safari a pozorování zvířat opravdu užili.

Na co se můžete těšit?

 • Safari v NP Etosha, plavba na lodi po řece Okavango
 • Návštěva domorodých kmenů – Sanů, Himba a Damaro
 • Terénní průjezd pouštěmi Namib a Kalahari
 • Auta 4x4 s komfortní výbavou pro pobyt v divočině

Program

 • 1. – 2. den

  Letecky Praha – Windhoek; převzetí vozů, nákup potravin a všeho potřebného, ubytování v lodži.

 • 3. den

  Přesun z Windhoeku přes Otjinene a Tsumkwe na území Sanů (Křováků), první kontakt s pouští Kalahari.

 • 4. – 5. den

  Dopoledne mezi Křováky – seznámíme se s jedním z nejstarších kmenů světa, poznáme, jak Křováci žiji a loví, odpoledne průjezd zřídka navštěvovaným NP Khaudam, pověstným zejména četnými stády slonů a smečkami psů hyenových; fakultativně odpolední výlet loďkou po řece Okavango – vodopády Popa: hroši, krokodýli, vodní buvoli, mnoho druhů ptáků.

 • 6. den

  Jízda offroadovými cestami do NP Etosha.

 • 7. – 8. den

  NP Etosha – jedno z nejlepších afrických safari; nosorožci, sloni, žirafy, lvi, hyeny i početná stáda zeber, antilop, pakoňů; denní i noční pozorování zvěře u napajedel.

 • 9. – 10. den

  Odjezd do Kaokolandu – země Himbů, návštěva autentických domorodých vesnic; přes Opuwo k vodopádům Epupa Falls; podvečer nebo ráno safari na pramici po řece Kunene; termální prameny Ongongo s přírodním jezírkem a koupáním.

 • 11. den

  Kaňon řeky Hoanib – pozorování pouštních slonů, adaptovaných na drsné přírodní podmínky, a také opic, žiraf, zeber, oryxů a při troše štěstí i lvů a nosorožců.

 • 12. den

  Průjezd územím Damaraland Petrified forest (zkamenělý les) – araukarity staré přes 280 milionů let; vzácná endemická rostlina Welwitschie podivná, kterou můžeme směle nazvat živoucí fosilií; Oragn Pipes – čedičové sloupy.

 • 13. den

  Twyfelfontein – místo s jednou z největších koncentrací skalních rytin v Africe z různých historických období; dojezd k Atlantickému oceánu a podél Pobřeží koster do Swakopmundu podivuhodnou krajinou na hranici pouště a moře s vraky lodí; zastávka na pozorování lachtanů v rezervaci Cape Cross.

 • 14. den

  Solný důl s jezerem; dojezd do přímořského letoviska Swakopmund; fakultativně možnost návštěvy místního mořského akvária nebo muzea krystalů.

 • 15. den

  Zátoka Walvis Bay – lodní výlet s pozorováním lachtanů, pelikánů a plameňáků; v podvečer odjezd do  do oblasti Sandwich Harbour – až 300 metrů vysoké písečné duny padající do Atlantiku; nocleh pod neuvěřitelně hvězdnatou oblohou.

 • 16. den

  NP Namib Naukluft – poušť rozprostírající se podél pobřeží Atlantiku v délce 1600 km, kterou řeka Kuiseb rozděluje na jižní písčitou a severní kamenitou / štěrkovou část; Sussusvlei – oblast monumentálních písečných dun saharského typu, vysokých mnohdy přes 300 metrů; Deadvlei – až surrealisticky působící pánev, kde se na bílém podkladu obklopeném oranžovými dunami vyjímají staleté uschlé akácie; v poušti uvidíme i několik pozoruhodných zvířat, např. přímorožce jihoafrického, jenž je dokonale přizpůsoben životu na poušti, pštrosy, šakaly čabrakové, surikaty atd.; procházka působivým kaňonem Sesriem.

 • 17. – 18. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky