Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Treking v Jižním Pacifiku – Fidži a Vanuatu 2020

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
8. 7. – 30. 7. 202023 dní-4%105 408 Kč109 800 Kč22930001

Konkrétní termín a cena zájezdu budou upřesněny v roce 2019.

Základní cena -4%105 408 Kč109 800 KčFirst-minute sleva do 8.1.2020.

Na co se můžete těšit?

  • Výstup na nejvyšší horu ostrova Viti Levu, Fidži
  • Výstup na sopky Benbow a Marum a přechod ostrova Ambrym, Vanuatu
  • Přechod ostrova Tanna, Vanuatu
  • Místní domorodá kultura Melanésie
  • Bydlení s vesničany, kulty a rituály, obřad pití nápoje kava

Popis

Vydejte se s námi na unikátní expediční zájezd pro aktivně založené a zdatné cestovatele, milovníky přírody a exotických kultur, kteří nechtějí vidět jenom pláže a luxus resortů ostrovů jižního Pacifiku. Na tomto zájezdu se hlavní náplní programu stane značně náročná pěší turistika, zlézání sopek a návštěvy tradičních vesnic, které turisté dosud neobjevili. Nezapomeneme ani na odpočinek na idylických plážích.  Během naší cesty na Fidži navštívíme orchidejovou zahradu, bahenní lázně, tradiční „kanibalskou“ vesnici v horách a prozkoumáme vnitrozemí ostrova Viti Levu. Na souostroví Vanuatu objevíme ostrovy Efate, Ambrym a Tanna. Kromě divoké přírody a aktivních sopek se zaměříme také na poznání domorodých obyvatel a vysvětlení místních zvyků a rituálů.

Program

1. – 2. den

Letecky Praha – Nadi.

3. den

Po příletu tradiční trhy v Nadi, největší hinduistický chrám na jižní polokouli, návštěva orchidejové zahrady a koupání v bahenních lázních.

4. den

Přejezd do horské vesnice Navala, jež si jako jediná zachovala tradiční architekturu, seznámení se s obřadem pití nápoje kava a příprava na třídenní trek.

5. – 8. den

Třídenní putování kolem řeky Ba zakončené výstupem na nejvyšší horu ostrova Mt. Victoria (1 323 m). Poslední den návrat do Nadi.

9. den

Přelet na souostroví Vanuatu do hlavního města Port Vila; návštěva místních trhů a etnografického muzea

10. – 14. den

Ostrov Ambrym – po příletu na nezpevněnou letištní dráhu následuje transfer do vesnice a seznámení s místními obyvateli; výlet na černou pláž, k zatuhlému lávovému proudu a k obrovskému stromu bayan. Další den výstup pralesem stromových kapradin až na sopečnou náhorní planinu a na sopku Benbow, při dobrém počasí vás okouzlí výhled na její lávové jezero. Následující den přechod sopečné kaldery a výstup na sopku Marum s aktivním lávovým jezerem, na světě je pouze pět takových sopek a Marum i Benbow patří mezi ně; přechod ostrova na sever a sestup pralesem do vesnice na pobřeží. Fakultativní návštěva vesnice Fanla s ukázkou rituálního tance Rom. Poslední den dopolední přejezd lodí do Craig Cove a odpoledne přelet zpět na ostrov Efata.

15. den

Relaxace a odpočinek, výlet na korálový ostrov nebo vodní kaskády.

16. – 18. den

Ostrov Tanna -  po příletu přejedeme na východ ostrova, navštívíme horké prameny v Sulphur Bay, poznáme rituální obřady cargo kultu vyzývání Johna Fruma ve vesnici Namakara pod sopkou Yasur. Následující den absolvujeme trek na úpatí sopky Yasur do vesnice Paris a dále podél moře do vesnice Ekualep, kde bude možnost vyzkoušení tradičních dřevěných lodí a návštěvy plantáže. Večerní rituál pití opojného nápoje kava (sem smějí pouze muži). Poslední den nás čeká přechod ostrova na západní pobřeží, šnorchlování a odpočinek.

19. – 21. den

Rozloučení s Tannou a přelet do Port Vila a dále do Nadi. Turistika k písečným dunám Sigatoka nebo fakultativní výlet na souostroví Mamanuca a Yasawa, pohádkové korálové ostrovy; relaxace a možnost šnorchlování.

22. – 23. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky