Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Napříč Pamírem z Tádžikistánu do Kyrgyzstánu

poznávací zájezdyturistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
29. 8. – 14. 9. 201817 dní53 900 Kč22218802

AKTUÁLNĚ PLNO!

Základní cena 53 900 Kč
Služby za příplatek
tádžické vízum včetně povolení do oblasti Horský Badachšán1 900 Kč

Popis

Pamír je třetím nejvyšším světovým pohořím a díky své centrální poloze vůči ostatním asijským velehorám je právem nazýván střechou světa. Jeho popularitu zastiňuje jižněji položený Himálaj, právě proto ale láká zejména cestovatele, kteří chtějí objevit něco nového. Jeho rozlehlé prostory zpřístupňuje unikátní horská silnice, tzv. Pamírský trakt, který propojuje odlehlý východ Tádžikistánu s jižním Kyrgyzstánem a otevírá širokou náruč velehor nejen horolezcům, ale i běžným cestovatelům, kteří jsou ochotni snášet trochu nepohodlí.

Po příletu do tádžické metropole Dušanbe strávíme dva úvodní dny v mimořádně malebných Fanských horách, které jsou součástí mnohasetkilometrového pásma Pamíroalaje. U nádherné soustavy jezer mezi horskými pastvinami, elegantními vápencovými štíty a ledovcovými stěnami se zde dobře zaklimatizujeme na vysoké nadmořské výšky pamírské trasy. Ta nás během desíti dnů provede srdcem Pamíru – krásně zbarvenými kaňony mohutných řek, vyprahlými náhorními planinami, kolem rozlehlých jezer i přes vysokohorská  sedla včetně nejvyššího Ak-bajtal (4655 m) – až do Kyrgyzstánu, kde se ocitneme tváří v tvář sedmitisícovému Piku Lenina. Poté se přehoupneme přes východní pásma Pamíroalaje do Oše, města s tisíciletou historií, kde naše putování ukončíme. Cestou se budeme věnovat pěším výletům v horách i prohlídkám pamětihodností na této větvi dávné Hedvábné stezky. Projedeme také pověstným Vachánským koridorem podél hraniční řeky Pjanž, který byl teprve nedávno zpřístupněn cizincům a nabídne nám výhledy na sedmitisícovky afghánského Hindúkuše. Několik náročnějších pěších túr bude možné alternovat nenáročným programem.

 

Na co se můžete těšit?

 • Jezera a štíty malebných Fanských hor
 • Po slavném Pamírském traktu kaňony mohutných řek i přes velehorská sedla
 • Unikátní Sarezské jezero a sedmitisícový Pik Lenina v NP Pamír
 • Svět horských pastevců a pestrobarevných exotických tržišť
 • – významná křižovatka Hedvábné stezky

 

Program

 • 1.–2. den

  Letecky Praha – Dušanbe,  pravděpodobně kratší odpočinek v hotelu, přejezd  přes Hissarský hřbet a kaňony řek Jagnob a Zeravšan do Fanských hor, do turistické základny Artuč.

 • 3–4. den

  Fanské hory – dopoledne nalehko s dopomocí oslíků výstup k velkému, úžasně položenému  Kulikalonskému jezeru (2850 m), kde přenocujeme ve stanech zajištěných na místě, odpoledne pokračování k výše položenému jezeru Dušacha nebo vycházky kolem tábora s možností návštěvy pastevců. Druhý den sestup a přejezd do Dušanbe, podvečerní prohlídka centra.

 • 5. den

  Návštěva tržnice v Dušanbe a přejezd do podhůří Pamíru, do životem kypícího správního centra Kalaikum.

 • 6. Den

  Ranní procházka po probouzejícím se Kalaikum; dále auty vzhůru po legendárním Pamírském traktu, postaveném sovětskými inženýry ve 30. letech minulého století, monumentálním kaňonem hraniční řeky Pjanž, valící své kalné vody soutěskami pod námi; výhledy přes řeku na izolované vesničky sousedních afghánských Paštunů; živá městečka a tržiště; nocleh v Rušonu na soutoku řek Bartang a Pjandž.

 • 7. den

  Terénní cestou dolinou řeky Bartang a vzhůru do chráněné oblasti Ravmeddara; pěší výlet s pozorováním místní fauny – ovce Marco Polo, kozorožci horští (ibex) aj.,  nocleh zde.

 • 8. den

  Pokračování vzhůru úchvatnými kaňony doliny Bartang do vesnice Barchidev v NP Pamír ; zastávky na focení si zpestříme pěšími výlety.

 • 9. den

  Celodenní pěší výlet k naprosto unikátnímu Sarezskému jezeru, které vzniklo v roce 1911 při zemětřesení a následném obřím sesuvu (přírodní hráz vysoká 500 m, délka jezera 75 km).

 • 10. den

  Zpět údolím Bartang na Pamírský trakt a dále vzhůru do města Chorog (2100 m) s botanickou zahradou a afghánsko-tádžickým trhem na mostě přes Pjanž s bizarní příměsí ruského a perského vlivu.

 • 11. den

  Koupel v horkých pramenech Garm Šašma, které popsal už Marco Polo; dále do Iškašimu, města rozděleného hraniční řekou na tádžickou a afghánskou část; nejjižnější hranice bývalého ruského a později sovětského impéria; výhledy na sedmitisícový afghánský Hindúkuš; výstup na pevnost Káka (3. stol. př.n.l.) na skále 500 m nade dnem údolí.

 • 12. den

  Půldenní pěší výlet směrem k basecampu pod Pik Engels (6510 m) s krásnými výhledy; auty přes průsmyk Karguš (4344 m) k jezeru Bulun Kol.

 • 13. den

  Auty do Murgabu (3500 m), významného správního střediska autonomní oblasti Horský Badachšán; po cestě zastávka ve vesnici Baškumbos a návštěva čínského hřbitova; přestože jsme pořád ještě v Tádžikistánu, převažuje zde kyrgyzské osídlení s pasteveckým stylem života.

 • 14. den

  Nejvyšší úsek Pamírského traktu přes sedlo Ak-bajtal (4655 m); rozpadající se sovětská kasárna a nejvýše položené meteoritické jezero na světě Karakul (3944 m), procházka kolem jezera; zbytky chátrající železné opony mezi bývalým SSSR a Čínou; přes hraniční sedlo Kyzyl Art (4280 m) v hlavním pamírském hřebenu přejedeme do Kyrgyzstánu jedním z nejvýše položených hraničních přechodů světa.

 • 15. den

  Sary-taš (3170 m) – významná křižovatka na cestě do Číny (čínská hranice je pouhých 70 km na východ) nebo do Tádžikistánu; výhled na panorama Pamíru s dominantním Pikem Lenina (7134 m); pěší výlet z horolezeckého basecampu pod Pikem Lenina k ledovci.

 • 16. den

  Dále auty přes sedlo Taldyk (3590 m) odvážně vedenými serpentinami do správního střediska Gulča, prohlídka muzea a tržnice; přes sedlo Čijirčik (2380 m) s nádhernými výhledy a stády pasoucích se koní do města Oš: výstup na posvátnou Sulejmanovu horu , největší tržiště ve Střední Asii, muzeum, zábavní park.

 • 17. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Dušanbe / Oš–Praha, doprava, ubytování, většina stravování, oslíci na vynášku zavazadel ve Fanských horách, vstup do NP Pamír, informační materiály.

Doprava:

Do Fanských hor a zpět minibusy, dále džípy. Asi polovina džípové trasy vede po nezpevněných cestách, místy to bude značně terénní jízda.

Ubytování:

Standardní ubytování očekávejte v Dušanbe a v Oši  hotel** 2–3x (dle letecké přepravy) a také 1x chatky v Artuči ve Fanských horách jsou evropské úrovně s postelemi, sprchou a WC.  Druhou noc ve Fankách přespíme nahoře u jezer v zapůjčených stanech (je třeba mít vlastní karimatku a spacák), případně lze nocleh ve stanu vynechat a přenocovat podruhé v Artuči. V oblasti Pamíru se připravte po 11 nocí na velmi skromné ubytování, jiná turistická infrastruktura zde neexistuje. Budeme nocovat v tzv. homestay (tedy u místních obyvatel doma), převážně v domcích z nepálené hlíny na kobercích a matracích na zemi, se suchým WC za domem a s mytím v umyvadle vodou z pumpy. Obdobně v kyrgyzském Sary-taši, tentokrát ve stylových jurtách. Místy už budou podmínky možná trochu vylepšené, nechme se překvapit.

Stravování:

Ve Fanských horách a na Pamíru je v ceně 13x typická místní polopenze, trochu jednotvárná, ale chutná, a v hotelu v Oši snídaně. Zbytek v Dušanbe a v Oši plus obědy na trase individuálně v restauracích, jídelnách a z nakoupených potravin.

Náročnost:

Cestovatelsky náročná je pamírská část trasy – viz výše. Z pěšího programu je náročnější pouze program ve Fanských horách a celodenní túra s výstupem k Sarezskému jezeru v NP Pamír. Nicméně výstup k prvnímu velkému jezeru ve Fankách, kde budeme nocovat ve stanech, činí jen 6 km a 600 m převýšení, poté už zde můžete jen relaxovat a kochat se.

Velikost skupiny:

Minimální počet účastníků 10.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.