Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Pláně a kaňony jihozápadní Francie na kole

Etapová cyklistika s doprovodným mikrobusem
dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
20. 7. – 2. 8. 202014 dní17 990 Kč16 990 Kč11128001
Základní cena 17 990 Kč
Dětská cena do 15 let16 990 Kč
Služby za příplatek
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet)1 000 Kč

        Pro osoby starší 65 let nabízíme slevu.

Na co se můžete těšit?

  • Etapově s doprovodným mikrobusem
  • Ubytování v kempech s polopenzí- více dní na jednom místě
  • Světoznámý viadukt Millau
  • Slavná sýrárna v Roquefortu
  • Monumentální přírodní amfiteátr Cirque de Navacelles

Popis

Jde o nový typ zájezdu, jenž se snaží kombinovat výhody cyklistického etapového zájezdu (malé rodinné kempy, poznání větší části daného regionu vlastními silami, svoboda celodenního pohybu na kole individuálním tempem, minimalizace nakládání a vykládání kol) s relativním pohodlím pobytových zájezdů (snížení počtu stavění stanů, možnost vynechat nebo výrazně zkrátit etapu).

Budeme kempovat vždy třikrát na třech různých místech a dvakrát strávíme v kempu jen jednu noc (v půlce a na konci). První základna se nachází ve vsi Entraygues-sur-Truyère na soutoku řek Truyère a Lot na jihozápadním úpatí Francouzského středohoří. Navštívíme krásnou středověkou poutní ves Conques, projedeme si malebná údolí obou řek a vystoupáme až na náhorní planinu Aubrac, kde se v městečku Laguiole vyrábí z rohů místních krav střenky ke slavným francouzským nožům téhož jména (prohlídka manufaktury).

Za druhou základnu nám poslouží město Millau s nejvyšším mostem v Evropě působivě se klenoucím přes hluboké údolí řeky Tarn, jejímž dramatickým kaňonem (a kaňony řek Jonte a Dourbie) se budeme následující tři dny projíždět. Navštívíme přitom i proslulou sýrárnu ve vesnici Roquefort.

Poslední kemp, odkud budeme vyrážet na výlety, leží v kaňonu řeky Dourbie. Vydáme se odsud do
monumentálního přírodního amfiteátru Cirque de Navacelles a během královské etapy se pokusíme zdolat nejvyšší vrchol pohoří Cévennes – Mont Aigoual.

Závěrečný kemp se nachází na břehu jezera Salagou zalévajícího údolí s červenými útesy. V některém z místních vinařství ochutnáme víno, které se zde hojně pěstuje, a poslední den strávíme buď lenošením na břehu jezera, cyklistikou po okolí, nebo dojezdem k moři a koupáním v jeho vlnách.

Program

1.–2. den

Odjezd odpoledne, noční přejezd do Francie  městečka Entraygues-sur-Truyère; na kole údolími řek Truyère a Lot (koupání) s možností vystoupat na vrchol Puy de l’Arbre s nádhernou vyhlídkou do kraje (30/40 km).

3. den

Přes louky a pastviny a lesy kaštanovníků do půvabné středověké osady Conques – důležité  zastávky na pouti do Santiaga de Compostela a jedné z nejkrásnějších vesnic Francie; podél řeky Dourbie a údolím řeky Lot zpět do kempu (60 km).

4. den

Opuštěnými silničkami proti proudu potoků stékajících z náhorní planiny Laguiole; návštěva stejnojmenného slavného nožířství; sjezd přes horské vesničky zpět do údolí Truyère (50/70 km).

5. den

Přes řeku Lot po tisíc let starém mostu z růžového pískovce na pláně kolem městečka Bozouls; úchvatný pohled do hluboké strže, na jejíž druhé straně se tyčí mohutný románský kostel Sainte Fauste. Hustými lesy oblasti Palanges sjezd k jezeru Pont de Salars; možnost zajížďky do historického města Rodez, jež je na seznamu čekatelů UNESCO (60/75 km).

6. den

Kolem jezera Pareloup po náhorní planině Lévezou až na hranu kaňonu řeky Tarn; fascinující výhledy do údolí a následně úžasný sjezd serpentinami až na jeho dno; proti proudu řeky pod druhým nejvyšším mostem světa do Millau (70 km).

7. den

Proti proudu řeky Tarn scenerií jejího stále se zužujícího kaňonu, kolem starých hradů a horských vesniček prudkým stoupáním na náhorní plošinu Méjan; Impozantní výhledy do údolí Tarnu a poté táhlé klesání do kaňonu řeky Jonte, Návrat do kempu (85 km s možností zkrácení).

8. den

Z kempu výšlap na netradiční výhled na viadukt Millau; po pustých pláních sjezd do sýrařské mekky Roquefort-sur-Soulzon, postranními dolinami zpět do hlavního údolí řeky Tarn, proti proudu do kempu (60/75 km).

9. den

Hustými borovými lesy na planinu Causse Noir, do oblasti spektakulárních vápencových útvarů Chaos de Montpellier-le-Vieux; sjezd do údolí řeky Dourbie a proti proudu jejích průzračných vod s možností koupání pod mostem ze 14. století, dojezd do dalšího kempu (50 km).

10. den

Opuštěnou krajinou náhorní plošiny Campestre do městečka Le Caylar s kostelem na skále a výhledem do širého kraje, návrat přes bývalou templářskou základnu Le Courveroitade s dokonale zachovaným středověkým opevněním; pro zdatnější cyklisty cesta údolím řeky Vis až k monumentálnímu přírodnímu amfiteátru Cirque des Navacelles (50/80 km).

11. den

Královská etapa zájezdu. Výšlap na Mont Aigoual (1567 m), nejvyšší vrchol pohoří Cévennes, z nejž lze za jasných dnů pozorovat Pyreneje, Středozemní moře, Alpy i údolí Rhôny; pro méně ambiciózní cyklisty okruh přes planinu Baldits kolem vesnice Cantobre, vystavěné na skalních útesech zpět do kempu (35/75 km).

12. den

Přes náhorní planinu Larzac až na její hranu; možnost navštívit jeskyni Labeil s podzemní řekou, sjezd serpentinami do bývalého římského města Lodève s monumentální katedrálou ve stylu středomořské gotiky; po malých silničkách neobvyklou krajinou červených skal k jezeru Salagou (65 km).

13.–14. den

Poslední den možnost odpočinku na břehu jezera, cyklistika v okolí – Ďáblův most, krásná vesnice St.-Guilhem , jeskyně Clamouse s nádhernou krápníkovou výzdobou, ves Mourèze vystavěná na skalních věžích; či pro zájemce dojezd k moři a koupání na plážích městečka Frontignan (0–55 km); odjezd v podvečer, návrat následující den odpoledne.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK