Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Pohodový týden na Elbě

Perla Tyrhénského moře
poznávací zájezdyturistické zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně1 nenáročný program

Na co se můžete těšit?

  • Koupání a odpočinek u Tyrhénského moře
  • NP Toskánského souostroví a poloostrov Calamita
  • Ubytování v hotelu**** s polopenzí

Popis

Legenda vypráví, že před dávnými časy se bohyni Venuši roztrhl náhrdelník a několik perel spadlo do Středozemního moře. Z jedné z nich pak vznikl ostrov Elba. Věčně zelený ostrov přitahuje svým přírodním, historickým i kulturním bohatstvím, krajina na západě upoutá svou drsnou krásou. Mírné podnebí, krásné zátoky s písečnými či oblázkovými plážemi a tyrkysově modrým mořem lákají turisty od května až do října. Na cestách uvidíme mimo nádherné výhledy a pestrobarevnou krajinu i staré pevnosti, které tu zůstaly od dob Etrusků, Medicejských či Španělů a obranné pisánské věže. Na poloostrově Calamita se ocitneme v barevné krajině ráje mineralogů. Nezapomeneme ani na stopy po Napoleonovi, který tu trávil čas ve vyhnanství. Pojeďte s námi poznávat ostrov s bohatou historií i překrásnou přírodou, dobrým vínem a výtečnou kuchyní! 

Program

1.–2. den

Odjezd z ČR, přejezd přes Rakousko do Itálie, krátká zastávka v Pisa - prohlídka Náměstí zázraků se šikmou věží, trajektem na Elbu. Příjezd do hotelu, relax na pláži.

3. den

Výlet busem na severní pobřeží, okružní pěší výlet jednou z nejoriginálnějších stezek na Elbě - Sentiero della Salute, částečně pobřežím, částečně ve vnitrozemí včetně průchodu starou 130 m dlouhou starou štolou. Cestou možnost koupání na plážích, přístupných jen pěšky nebo z moře.

4. den

Odjezd do zeleného srdce ostrova, pěší výlet částečně piniovými háji na horu San Martino – výhledy na zátoku s hlavním městem. Možnost návštěvy Napoleonovy letní residence. Dále zastávka v Portoferraiu, prohlídka pamětihodností města – mohutné opevnění se strážními věžemi, Napoleonovo muzeum apod.

5. den

Přejezd na západní část ostrova, lanovkou na nejvyšší horu ostrova s panoramatickými rozhledy, odtud pěšky mezi skalními bloky a starou soumarskou cestou pod Monte Giove k Orlí vyhlídce a nejstarší kapli na ostrově Madonna del Monte. Dále poutní cestou do malebné horské vesnice Mariana uprostřed terasovitých vinic.

6. den

Přejezd do městečka Rio nell'Elba s nejstarší historií osídlení a malou botanickou zahradou, odtud krajinou s dalekými výhledy a výstupem na Cima del Monte (516 m) a měnící se krajinou až k přístavu Porto Azzurro s nejhezčím náměstím na ostrově. Možnost pěší procházky podél pobřeží k pevnosti San Giacomo.

7. den

Přejezd do horského městečka Capoliveri uprostřed vinic – pěší výlet na poloostrov Calamita, známý jako nejbohatší naleziště minerálů. Poloostrovem na pobřežní stezku, známou jako Costa dei Gabbiani (podle racků, kteří tu hnízdí). Cestou nádherné pohledy na skalnaté pobřeží i možnost odbočit na jednu z nádherných tichých pláží.

8. - 9. den

Dopoledne odjezd z ostrova, trajektem na pevninu, odtud přes Itálii a Rakousko do ČR, příjezd druhý den.

Podmínky