Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Kypr na kole

Cykloturistika na ostrově, kde se rodila historie
dovolená na kole★★★ chci cestovat pohodlně2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
28. 4. – 12. 5. 201915 dní34 900 Kč11490901

POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO!

Základní cena 34 900 Kč
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný5 600 Kč

Popis

Když se řekne Kypr, vybaví se většině lidí Kyperská republika – moderní evropská země, jež se nachází v jižní části ostrova a patří mezi nejoblíbenější turistické destinace. Existuje však ještě jeden Kypr – ten turecký...

Severokyperská turecká republika není příliš známá, z politického hlediska se Evropa tváří, jako by neexistovala. Severní Kypr mnozí nazývají i poslední oázou panenského Středomoří či evropským Karibikem. Na kole se podíváme do známějších i zcela odlehlých a turismem nepoznamenaných koutů severního Kypru. Nicméně, abychom měli srovnání, strávíme i pár dní v jižní řecké části ostrova.

Ubytováni budeme v hotelech se snídaněmi, občas i s večeřemi a téměř pokaždé s bazénem. Během dne  budeme mít čas i na koupání v moři a na závěr je v programu zařazen relaxační "plážový" den. To že jezdíme na kole nalehko už není třeba zmiňovat.

 

Na co se můžete těšit?

 • Pohodová cyklistika v turecké i řecké části ostrova
 • Cedrové lesy pohoří Trodos 
 • Panenský poloostrov Karpasia s opuštěnými plážemi
 • Starobylé antické i středověké památky
 • Ubytování v hotelech 3*** se snídaněmi

 

Program

 • 1. den

  Letecky Praha-Nikósie, transfer do hotelu v Laptě u nejkrásnějšího kyperského přístavu Kyrenie a společná úvodní večeře.

 • 2. den

  Po snídani sestavení kol a první cyklistická vyjížďka podél moře panenskou krajinou na mys Kormakitis a do stejnojmenné vesničky, kde žije etnicky a nábožensky vzácná komunita maronitů (okruh asi 50-60 km); v podvečer koupání na plážích Lapty nebo v hotelovém bazénu.

 • 3.–4. den

  Přejezd do zelení kypícího pohoří Trodos a dva dny cyklistiky v cedrových a borovicových hájích s možností výjezdu na nejvyšší vrchol ostrova Olympos (1952 m); návštěva AgiosNikolaos tis Stegis - jednoho z deseti odlehlých horských kostelů z byzantské éry zdobených barevnými freskami z 11. století (3. den okruh 30 km, 4. den okruh 50-80 km).

 • 5. den

  Z hor sjíždíme zpět k moři; cestou impozantní klášter Kykkos - nejbohatší a nejrozlehlejší na celém Kypru; projížďka Cedrovým údolím s endemickým cedrem krátkolistým; fakultativně dojezd až do Afroditiných lázní na poloostrově Akamas; nocleh v Polis - městečku pyšnícím se jedněmi z nejkrásnějších pláží na ostrově (80 km).

 • 6.–7. den

  Silničkou vedoucí podél zálivu Chrysochou přejedeme do turecké části ostrova; pozůstatky starověkého paláce ve Vouni; malebné městečko Morfou usazené mezi citrusovými háji a stejnojmenným zálivem; Lapta jako vzor soužití Turků a Řeků (6. den 75 km, 7. den 80 km).

 • 8. den

  Vnitrozemím do Kyrenie; cestou zastávka u trosek velkolepého hradusv. Hilaria s famózním výhledem; podvečerní procházka po městě střeženém mohutným středověkým Kyrénským hradem; fakultativně návštěva Muzea lodního vraku, večeře v jedné z mnoha rybích restaurací ve starém přístavu (asi 50 km).

 • 9. den

  Pobřežní silničkou do Kaplice s vyhlídkami na moře a možností koupání, fakultativně výjezd k augustiánskému opatství Bellapais ležícímu v jedné z nejkrásnějších vesnic na celém Kypru (asi 60 km). 

 • 10.–11. den

  Dva dny na panenském poloostrově Karpasia - protáhlém výběžku pevniny do moře: zachovalá středověká pevnost Kantara s dechberoucím výhledem na Famagustský záliv; zapomenuté městečko Dipkarpaz; na samém konci poloostrova ležící klášter sv. Ondřeje  s pramenem "zázračné" vody posvátné pro Turky i Řeky; famózní pláže a bohatá flóra i fauna včetně kriticky ohrožených karet obrovských a polodivokých oslíků; mys Zafer Burna - nejvýchodnější bod ostrova (10. den 64 km, 11. den 0-50 km).

 • 12. den

  Na kole do rybářského městečka Bogaz, vyhlášeného svými skvělými plážemi a jedinečnou atmosférou, která učarovala bezpočtu návštěvníků; ubytování na poslední 3 noci v jednom z plážových hotelů (66 km).

 • 13. den

  Celodenní výlet na kole do středověké Famagusty - kdysi nejbohatšího města světa obklopeného mohutnými hradbami: množství gotických kostelů přestavěných na mešity, návštěva mešity Laly Mustafy Paši, někdejší katedrály sv. Mikuláše postavené po vzoru katedrály v Remeši; cestou zpět zastávka v antické Salamíně - jedné z nejdůležitěších archeologických lokalit na ostrově (50 km).

 • 14.–15. den

  Závěrečný odpočinkový den a relax na pláži; fakultativně celodenní výlet do Nikósie - hlavního města rozděleného ostrova (prohlídka obou částí, Selimova mešita, starý bazar, uličky starého města) (obě cesty asi 70 km, lze připlatit zpáteční transfer); večer zabalení kol a další den ráno transfer na letiště v Nikósii a let do Prahy.

Podmínky