Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Kypr na kole

Cykloturistika na ostrově, kde se rodila historie
dovolená na kole★★★ chci cestovat pohodlně2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
28. 4. – 12. 5. 201915 dní34 900 Kč11490901

POSLEDNÍ 1 VOLNÉ MÍSTO!

Základní cena 34 900 Kč
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný5 600 Kč

Popis

Když se řekne Kypr, vybaví se většině lidí Kyperská republika – moderní evropská země, jež se nachází v jižní části ostrova a patří mezi nejoblíbenější turistické destinace. Existuje však ještě jeden Kypr – ten turecký...

Severokyperská turecká republika není příliš známá, z politického hlediska se Evropa tváří, jako by neexistovala. Severní Kypr mnozí nazývají i poslední oázou panenského Středomoří či evropským Karibikem. Na kole se podíváme do známějších i zcela odlehlých a turismem nepoznamenaných koutů severního Kypru. Nicméně, abychom měli srovnání, strávíme i pár dní v jižní řecké části ostrova.

Ubytováni budeme v hotelech se snídaněmi, občas i s večeřemi a téměř pokaždé s bazénem. Během dne  budeme mít čas i na koupání v moři a na závěr je v programu zařazen relaxační "plážový" den. To že jezdíme na kole nalehko už není třeba zmiňovat.

 

Na co se můžete těšit?

 • Pohodová cyklistika v turecké i řecké části ostrova
 • Cedrové lesy pohoří Trodos 
 • Panenský poloostrov Karpasia s opuštěnými plážemi
 • Starobylé antické i středověké památky
 • Ubytování v hotelech 3*** se snídaněmi

 

Program

 • 1. den

  Letecky Praha-Nikósie, transfer do hotelu v Laptě u nejkrásnějšího kyperského přístavu Kyrenie a společná úvodní večeře.

 • 2. den

  Po snídani sestavení kol a první cyklistická vyjížďka podél moře panenskou krajinou na mys Kormakitis a do stejnojmenné vesničky, kde žije etnicky a nábožensky vzácná komunita maronitů (okruh asi 50-60 km); v podvečer koupání na plážích Lapty nebo v hotelovém bazénu.

 • 3.–4. den

  Přejezd do zelení kypícího pohoří Trodos a dva dny cyklistiky v cedrových a borovicových hájích s možností výjezdu na nejvyšší vrchol ostrova Olympos (1952 m); návštěva AgiosNikolaos tis Stegis - jednoho z deseti odlehlých horských kostelů z byzantské éry zdobených barevnými freskami z 11. století (3. den okruh 30 km, 4. den okruh 50-80 km).

 • 5. den

  Z hor sjíždíme zpět k moři; cestou impozantní klášter Kykkos - nejbohatší a nejrozlehlejší na celém Kypru; projížďka Cedrovým údolím s endemickým cedrem krátkolistým; fakultativně dojezd až do Afroditiných lázní na poloostrově Akamas; nocleh v Polis - městečku pyšnícím se jedněmi z nejkrásnějších pláží na ostrově (80 km).

 • 6.–7. den

  Silničkou vedoucí podél zálivu Chrysochou přejedeme do turecké části ostrova; pozůstatky starověkého paláce ve Vouni; malebné městečko Morfou usazené mezi citrusovými háji a stejnojmenným zálivem; Lapta jako vzor soužití Turků a Řeků (6. den 75 km, 7. den 80 km).

 • 8. den

  Vnitrozemím do Kyrenie; cestou zastávka u trosek velkolepého hradusv. Hilaria s famózním výhledem; podvečerní procházka po městě střeženém mohutným středověkým Kyrénským hradem; fakultativně návštěva Muzea lodního vraku, večeře v jedné z mnoha rybích restaurací ve starém přístavu (asi 50 km).

 • 9. den

  Pobřežní silničkou do Kaplice s vyhlídkami na moře a možností koupání, fakultativně výjezd k augustiánskému opatství Bellapais ležícímu v jedné z nejkrásnějších vesnic na celém Kypru (asi 60 km). 

 • 10.–11. den

  Dva dny na panenském poloostrově Karpasia - protáhlém výběžku pevniny do moře: zachovalá středověká pevnost Kantara s dechberoucím výhledem na Famagustský záliv; zapomenuté městečko Dipkarpaz; na samém konci poloostrova ležící klášter sv. Ondřeje  s pramenem "zázračné" vody posvátné pro Turky i Řeky; famózní pláže a bohatá flóra i fauna včetně kriticky ohrožených karet obrovských a polodivokých oslíků; mys Zafer Burna - nejvýchodnější bod ostrova (10. den 64 km, 11. den 0-50 km).

 • 12. den

  Na kole do rybářského městečka Bogaz, vyhlášeného svými skvělými plážemi a jedinečnou atmosférou, která učarovala bezpočtu návštěvníků; ubytování na poslední 3 noci v jednom z plážových hotelů (66 km).

 • 13. den

  Celodenní výlet na kole do středověké Famagusty - kdysi nejbohatšího města světa obklopeného mohutnými hradbami: množství gotických kostelů přestavěných na mešity, návštěva mešity Laly Mustafy Paši, někdejší katedrály sv. Mikuláše postavené po vzoru katedrály v Remeši; cestou zpět zastávka v antické Salamíně - jedné z nejdůležitěších archeologických lokalit na ostrově (50 km).

 • 14.–15. den

  Závěrečný odpočinkový den a relax na pláži; fakultativně celodenní výlet do Nikósie - hlavního města rozděleného ostrova (prohlídka obou částí, Selimova mešita, starý bazar, uličky starého města) (obě cesty asi 70 km, lze připlatit zpáteční transfer); večer zabalení kol a další den ráno transfer na letiště v Nikósii a let do Prahy.

Podmínky