ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nejkrásnější fjordy Norska 2019

poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Norsko, Švédsko

Na co se můžete těšit?

  • Fjordy, hory, ledovce a vodopády Norska
  • Kouzlo šérového pobřeží Švédska
  • Cesta tam autobusem, zpět letecky
  • Turisticky nenáročný program

Popis

Na tomto zájezdu budeme mít dostatek času na zhlédnutí přírodních magnetů Norska, fjordů, hor, ledovců a vodopádů a podíváme se i do Osla s jeho muzeem a novou dominantou Operou, do olympijského Lillehammeru a malebného Bergenu. Čeká nás vyhlídková plavba po Geirangerfjordu , zastávka pod nejvyšší kolmou stěnou Evropy Trollveggen, průjezd proslavenou Trolí stezkou či pohled na magický splaz ledovce Jostedalsbreen, který patří k největším divům zájezdu. Jde o turisticky nenáročný program s mnoha zastávkami k fotografování.

Program

1. den

Odjezd ráno z Brna a před polednem z Prahy. Tranzit přes Německo, večer nalodění na trajekt do Švédska, nocleh na trajektu (dvoulůžkové kajuty).

2. den

Ráno následuje přejezd z přístavu přes Göteborg podél západního pobřeží, kde se seznámíme se švédským fenoménem: uvidíme moře poseté desítkami malých šérových ostrůvků. Odpoledne zavítáme do oblasti Tanumshede  – známé četnými nálezy skalních kreseb. Do Norska vjedeme autobusem nebo přejdeme po mostu Svinesundbron nad fjordem Iddefjorden. Ubytování v Oslu mimo centrum.  

3. den

Hl. m. Norska Oslo: světoznámá radnice i architektonický skvost – bělostnou budovu Opery na břehu Oslofjordu; poloostrov muzeí Bygdøy s polární lodí Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme vidět i vor Kon Tiki a loď RA II Thora Heyerdahla. Projdeme se i v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště Hollmenkollen s novým skokanským můstkem nakonec uvidíme celé město a vody Oslofjordu.

4. den

Lillehammer – oblast ZOH 1994, ležící u největšího jezera Mjösa. Navštívíme olympijské můstky a přes 100 let starý skanzen Maihaugen.  Dále do horského střediska pod horou Skeikampen k místě ubytování. V případě dobrého počasí si můžete na její úpatí večer sami vystoupat případně další krátké či delší procházky. Světlo je v letních měsících nejméně do deseti hodin.

5. den

Trollveggen – pojedeme panoramatickou silnicí Peer Gynt Vegen, za dobrého počasí zahlédneme i siluety NP Rondane a Jotunheimen a uvidíme atraktivní krajinu na náhorní plošině. Zastávka v městečku Dombås. Poté podél mnoha peřejí a vodopádů divoké řeky Rauma, vinoucí se hlubokým údolím Romsdalen, až k nejvyšší kolmé stěně EvropyTrollveggen (Trolí stěna). Úchvatné zážitky nás pak čekají při stoupání 11 zatáčkami po proslulé silniciTrollstigen (Trolí žebřík), která vede až do horského sedla v 900 m. Po průjezdu jahodovým údolím Valldalen nás již polapí pavučiny ramen západonorských fjordů. První z nich, Storfjord, přeplujeme trajektem a pak se již dostaneme na ubytování.

6. den

Geirangerfjord – vyhlídková plavba po nejznámějším norském fjordu. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře Dalsnibba (1497 m). Dále budeme pokračovat do městečkaLom se starobylým sloupovým kostelem (stavkirke). Na silnici Sognefjellvegen překonáme nejvyšší silniční sedlo v Norsku (1440 m) s fantastickými pohledy na nejvyšší skandinávské pohoří Jotunheimen a jeho přilehlé ledovce.

7.den

Dnešní den bude opět ve znamení fjordů a největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Kolem Lustrafjordu a proti proudu ledovcové řeky dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu Nigardsbreen. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně pěšky dojdeme až na dosah mohutného čela ledovce. Nejdelší fjord světaSognefjorden (204 km) přeplujeme trajektem.

8. den

Kolem poledne přijedeme do posledního cíle naší skandinávské cesty – do druhého největšího města Norska Bergenu, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří rybí trh, unikátní hansovní domy nanábřeží Bryggen , starobylá pevnostBergenhus, středověké kostely s nejkrásnějším Mariánským kostelem, stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. VyhlídkaFløyen, kam lze vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou.

9. den

Dopoledne využijeme ještě k poslednímu vychutnání si poklidné norské atmosféry. Před polednem odjezd na letiště. Odlet během odpoledne, po přestupu přílet do Prahy večer. Svoz do Brna je pro předem zaregistrované účastníky zájezdu zajištěn.

Podmínky