ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Treking v Myanmaru

turistické zájezdy2 středně náročný program★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Na co se můžete těšit?

  • Treky v nedávno otevřených oblastech Myanmaru
  • Výstup na Mt.Victoria (3034 m) s unikátním vysokohorským pralesem
  • Džungle, horské vesnice, kmeny s tetovanými tvářemi a žirafími krky 
  • Yangon, jezero Inle, zakončení ve slavném Baganu a v Mandalay

Popis

To nejlepší z Myanmaru pro aktivní a dobrodružněji založené cestovatele. Treking v horách v nedávno otevřených oblastech myanmarských států Kayak, Shan a Chin. Vybraná místa, kde je stále možné vidět tradiční způsob života místních etnik. Po cestě se ale samozřejmě zastavíme i na už proslulých turistických místech, jako jsou jezero Inle, jeskyně tisíců Buddhů u města Pindaya, Mandalay Hill a chrámy v jeho okolí a slavné středověké centrum barmské říše Bagan. Během treků jdeme nalehko a vždy spíme pod střechou – v civilizaci v hotelech a v horách u vesničanů a v horské chatě. Na přípravě tras treků spolupracujeme s lokálními průvodci, části tras treků byly připraveny speciálně pro nás.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Yangon, ubytování v hotelu, prohlídka zlaté pagody Shwedagon, nejposvátnějšího buddhistického chrámu v zemi.

3. den

Ranní odlet do Loikaw, hlavního města státu Kayak; výprava do vesnice kmene Lisu, prohlídka pagodoveho komplexu postaveného na skalních jehlách a věžích tyčících se nad městem.

4. den

Pěší výprava do vesnic, kde stále ještě žijí tradičním způsobem "žirafí" ženy a tvoří většinu ženské populace. Poneseme jim praktické dary výměnou za možnost fotografování. Návrat zpět do Loikaw, návštěva animistického chrámu.

5. den

Plavba po řece severně od Loikaw k jezeru Inle, návštěva pagody Tharkong s 226 stúpami a odpoledne na lodi na jezeře Inle, vesnice domů na kůlech, soubor stúp Inthein, nocleh ve městě Nyaungshwe.

6. den

Celodenni vyletna kolechpodél jezera Inle – návšteva méně známých pagodových komplexů, vesnický život, zakončení ve vinařství s možností ochutnávky místních vín. Alternativou k výletu na kole je fakultativní celodenní plavba po jezeře.

7. den

Dopoledne přejezd vlakem do Kalaw, bývalého britského koloniálního letoviska oblíbeného pro příjemné horské klima. Odpoledne výlet do města Pindaya s jezerem. Malebnou krajinou se vypravíme do rozsahlého jeskynniho komplexu, v němž se nachází ohromující počet 8094 soch Buddhy.

8.–10. den

Třídenni pěší výprava v oblasti přirodní rezervace v okolí nejvyšší hory (2100m) u Kalaw, budeme mit s sebou i jídlo a kuchaře, protože vesnice, kde budeme spát, nejsou připraveny na stravování pro návštěvníky. Při cestě horskou krajinou nás čekají návštěvy vesnic tří odlišných kmenů. Třetí den v podvečer se vrátíme do hotelu v Kalaw.

11. den

Přejezd do Baganu, cestou výstup ke klášteru na monumentálním vulkanickém skalním útvaru Mount Popa.

12. den

Začátek výpravy na horu Mt. Victoria v nejméně přístupném barmském státě Chin. Návštěva trhu spojená s doplněním zásob a přípravou na trek – nákupem praktických darů pro obyvatele vesnic v horách. Přejezd terénními auty do vesničky Khanpetlet, návštěva vesnic, kde uvidíme ženy s potetovanými tvářemi. Ubytování na horské chatě v národním parku Nat Ma Taung.

13. den

Výstup na vrchol Mt. Victoria (3034 m). Horské borovicové lesy kombinované s deštným pralesem, giganticke stromové rododendrony, rozkvetlé louky, ráj pro ornitology a nádherné výhledy z vrcholových partií mohutného masivu hory. Příchod do vesnice Ye, kde přenocujeme.

14. den

Pěsky přes horské vesnice, kde uvidíme další varianty zdobení ženských tváří tetováním a typické tradiční oděvy. V podvečer odjezd z města Mindat do bývalého hlavního města středověké barmské říše Baganu, v jehož okolí bylo postaveno přes 10 000 sakrálních staveb (na ploše jen cca 100 kilometrů čtverečních!), do dnešní doby se jich dochovalo 2200.

15. den

Celý den na toulky starým Baganem. Půjčíme si kola či elektrické bicykly. Východ slunce nad pagodami, projiždění křížem krážem mezi mnoha z tisíců buddhistických chrámů.

16. den

Fakultativně možnost ranního vyhlídkového letu horkovzdušným balónem. Dopolední nákupy a přejezd do Mandalay, posledního královského hlavního města Barmy. Podvečerní procházka po nejdelším teakovém mostě na světě.

17.–18. den

Dopoledne v Mandalay, ranní vycházka k chrámům na úpatí Mandalay Hill, klášter Shwenandaw je považován za mistrovské dílo klasické barmské architektury, odjezd na letiště, odlet do Yangonu či Bangkoku a letecky zpět do Prahy.

Podmínky