Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Z Pekingu do Dillí

Po stopách Světového kulturního dědictví
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Cesta po stopách Světového kulturního dědictví. Uvidíte to nejlepší ze tří (resp. čtyř) asijských zemí (Čína, Tibet, Nepál, Indie) – 19 památek UNESCO – za pouhých 16 dní!

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
8. 9. – 23. 9. 202116 dní33345132
Základní cena

Na co se můžete těšit?

  • Poznejte za 16 dní 19 úžasných památek UNESCO!
  • Paláce, chrámy, kláštery, hrobky, pagody a mešity
  • Himálajská panoramata a nejvyšší hora světa
  • Užijte si pestrost kuchyní jižní a východní Asie

Popis

Vydejte se s námi na putování z Číny až do Indie a navštivte ta nejzajímavější a nejznámější místa východní a jižní Asie. Místa, jež se pro svou jedinečnost dostala pod ochranu UNESCO. V Číně uvidíme vyhlášené památky: tajuplné Zakázané město, slavnou Dlouhou zeď či "osmý div světa", tzv. Hliněnou armádu. V Tibetu si prohlédneme bývalé sídlo dalajlamů Potálu a nádherně položený klášter Gandän. Pak přeletíme nad hlavním himálajským hřebenem a při troše štěstí uvidíme z letadla i nejvyšší horu světa – Mt. Everest. V Nepálu se projdeme po starých královských městech Káthmándského údolí. Na závěr se v Indii necháme okouzlit Tádž Mahalem, nejslavnějším pomníkem lásky, pokocháme se růžovými zdmi Džajpúru a užasneme u nerezavějícího sloupu nad technologiemi starých civilizací.

Program

1.–2. den

Praha – Peking: procházka po náměstí Tian'anmen (Tchien-an-men) a prohlídka tzv. Zakázaného města  – sídlo čínských císařů do r. 1911, které bylo téměř 500 let uzavřeno běžným smrtelníkům; moderní bulváry i zapadlé mizející uličky; večer místní specialita – pekingská kachna.

3. den

Peking: celodenní výlet na Dlouhou zeď  , přezdívanou také Velká čínská zeď – procházka po Zdi usnadněná výjezdem lanovkou; cestou zastávka (jen z venku) u olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka.

4. den

Peking: chrám Nebes, místo, kam se chodili císařové modlit za dobrou úrodu; Letní palác  – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor na břehu jezera Kunming (Kchun-ming) s nesčetnými altány a pavilony; noční přejezd lůžkovým vlakem.

5. den

Xi'an (Si-an): ráno příjezd; Hliněná armáda  – „posmrtná armáda“ prvního čínského císaře; monumentální 14 km dlouhé hradby; Velká mešita a večerní muslimská čtvrť s tržišti a jídelní stánky s typickými specialitami.

6. den

Xi'an – Lhasa: dopoledne přelet do hl. m. Tibetu – nejposvátnější tibetský chrám Džokhang  v samém srdci starého města, náměstí Barkhor s poutním okruhem, uličky staré Lhasy.

7. den

Lhasa: palácPotála – monumentální bývalé sídlo dalajlamů tyčící se 130 m nad městemklášter Sera – jeden z největších klášterů sekty Gelugpa. 

8. den

Lhasa – Gandän: půldenní výlet ke klášteru Gandän, umístěnému v nádherné scenérii přírodního amfiteátru vysoko nad řekou Kjičchu (4300 m n.m.); odpoledne bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka.

9. den

Lhasa – Káthmándú: dopoledne přelet přes hlavní himálajský hřeben do hl. m. Nepálu; seznámení s obchodní čtvrtí Thamel.

10. den

Celodenní okruh po Káthmándském údolí – starobylé hlavní město Bhaktapur , hinduistické centrum Pašupatináth  se spalovacími gháty, tzv. opičí chrám se stúpou Svajambhunáth s nádherným výhledem na celé údolí.

11. den

Káthmándú – Dillí: ranní přelet do hl. m. Indie; okruh po městě – „věž vítězství“ Kutub mínár s nerezavějícím železným sloupem, Humájúnova hrobka, moderní chrám bohyně Lakšmí, India Gate i prezidentský palác.

12. den

Dillí – Džajpur: dopoledne návštěva nejdůležitějšího islámského centra Páteční mešity s vyhlídkou na dillískou Červenou pevnost , místo zpopelnění Mahátmy Gándhího – Rádžghát; odpoledne přejezd do hl. m. Rádžasthánu.

13. den

Džajpur – tzv. "Růžové město" (nový zápis UNESCO v r. 2019): středověká astronomická observatoř Džantar Mantar, sídlo rádžů City Palace (Městský palác), symbol města Havá Mahal – tzv. "palác větrů"; jantarová pevnost Ámbér  – fakultativní možnost projížďky na slonech.

14. den

Džajpur – Ágra: přejezd se zastávkou u nádherně zachované stupňovité studny ve vesnici Ábhanérí; prohlídka Fatéhpur Síkrí  – opuštěného města velkého mughalského císaře Akbara.

15.–16. den

ÁgraDillí – Praha: nejslavnější hrobka lásky Tádž Mahal zalitá ranním sluncem; mohutná Červená pevnost – sídlo mughalských císařů, málo známá, ale překrásná hrobka Itimád-ud-daula, předchůdce Tádžmahalu; odpoledne návrat do Dillí – volno na nákupy a poslední večeři; 16. den ráno odlet do ČR, přílet večer.

Podmínky