Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Zakarpatská Ukrajina na kole

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
15. 6. – 24. 6. 201810 dní-1%12 860 Kč12 990 Kč11570802
27. 7. – 5. 8. 201810 dní-3%12 600 Kč12 990 Kč11570803

Popis

Kraj nepříliš bohatých, ale pracovitých a hodných lidí zve každého, kdo si chce zajezdit na kole a přitom mít oči otevřené. Láká toho, komu nestačí jen si protáhnout tělo v lesních serpentinách, ale dokáže i posedět u bači, koupit si od něj mléko a sýr a pak poslouchat zvonky ovcí a rozjímat nad tajemnými pralesy na svazích Karpat. Pojedeme oblastí, kterou stále rychlejším tempem zasahuje civilizační pokrok i politické změny v Evropě, ale kde jsme ještě před pár lety mohli bez nadsázky říci, že čas se zde téměř zastavil. Zájezd je určen pro středně vyspělé cyklisty. Zdatnějším individualistům doporučíme trasy, během nichž si určitě přijdou na své. Většinou pojedeme po polních nebo dřevařských cestách, ale i na asfaltu místních silnic bohatě využijeme vlastností horských kol.

Na co se můžete těšit?

 • Hvězdicově na horských kolech s podporou autobusu
 • Ubytování v hotelu a horské chatě s polopenzí
 • Koločava - ves Nikoly Šuhaje
 • Hoverla - nejvyšší hora Ukrajiny
 • Vyhlídkové trasy po poloninách a horských cestách Karpat

Program

 • 1.–2. den

  Odjezd večer, přes Slovensko na Ukrajinu, prohlídka centra Užgorodu a místního skanzenu; večer procházka k vodopádu Šipot.

 • 3. den

  Bývalá vorařská klauzura na Ozerjance, jezero Ozerce, kde byl poslední předválečný Foglarův skautský tábor; na kolech krajem vorařů k Siněvirskému jezeru: náročnější cestou ze severu, nebo z jihu přes město Mižhirja a sedlo Kamjanka, posezení ve stylové kolibě (50–70 km).

 • 4. den

  Volovce do Svaljavy podél železniční trati na Lvov; cestou řada brodů, téměř neosídleno; alternativně lze vyrazit na okruh po hřebenech s dalekými výhledy: jezero Vito, horská vesnice Volosjanka s pravoslavným kostelem, centrum oblasti město Volovec, přes sedlo Guklivyj zpět do Pilipce; část trasy lze absolvovat stylově vlakem (50–70 km).

 • 5. den

  Dopolední kulturní program v Koločavě spojený s příjemnými procházkami - ves Nikoly Šuhaje, muzeum Ivana Olbrachta; přejezd busem do Lazeščiny, která tvořila spolu s Jasiňou prvorepublikovou východní výspu země.

 • 6. den

  Okružní trasa přes Jablonický průsmyk do horského městečka Vorochta, značené trasy pro MTB (40–90 km).

 • 7. den

  Výjezd do sedla pod Hoverlou, pěší výstup na nejvyšší vrchol Ukrajiny Hoverlu (2061 m); sjezd do Lazezčiny s variantou přes Kvasy (40–60 km).

 • 8. den

  Okruh v okolí Jasině, podél řeky Čorna Tisa, lyžařská centra Bukovel a Dragobrat, muzeum v Jasině (40–90 Km).

 • 9.–10. den

  Loučení a odjezd domů, cestou navštěva geografického středu Evropy a prohlídka Mukačeva, v podvečer odjezd, příjezd následující den dopoledne.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x ubytování s polopenzí, potřebné mapy, výškové profily tras, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Ubytování:

na dvou místech, 3x v hotelu nedaleko Volovce , 4x v penzionu (2–4lůžkové pokoje) v Lazeščině nedaleko Jasině.

Stravování:

7x místní polopenze.

Náročnost:
Všechny etapy jsou nalehko, v maximalistických variantách tras spíše obtížnost 3.
Povrch a profil:

asfaltové silničky, horské a lesní cesty, občas kamenité nebo bahnité úseky, celkově hornatý terén mnohdy s větším převýšením; doporučujeme horské kolo.

Poznámka:

V autobusu pojedeme společně se skupinou pěších turistů, program na místě je zcela nezávislý, ale dá se velmi dobře kombinovat. Se zájezdem pojedou 2 hlavní průvodci, jeden průvodce povede cyklistickou skupinu a druhý skupinu klientů s čistě poznávacím programem.

Nástupní místa:
Praha, Jihlava, Brno
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Dovolena_na_kole_autobusem_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.
GALERIE: DOPRAVA, CYKLOVLEK

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.