Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Soutěskou Tygřích skoků do bájné Šangrilá

Přes hory a doly Yunnanu a Sečuánu
poznávací zájezdyturistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Zveme vás do údolí Yading v objetí tří posvátných hor, na dvoudenní pěší túru soutěskou Tygřích skoků, za langurem Bietovým a pandou velkou, do kaňonu Mekongu a k nejníže položenému ledovci v Číně.

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
15. 10. – 31. 10. 201917 dní-2%68 404 Kč69 800 Kč33347912
Základní cena -2%68 404 Kč69 800 KčFirst-minute sleva do 15.6.2019.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj6 280 Kč
čínské vízum3 300 Kč

Popis

Mnoho míst v himálajském regionu, a to nejen v Číně, si nárokuje titul Šangrilá a některá se tak nechala i oficiálně přejmenovat. Když v roce 1933 vydal James Hilton svůj slavný román Ztracený obzor a situoval jej do bájného údolí, v němž nikdo nestárne, mohl mít na mysli zrovna údolí Yading, jež na toto označení aspiruje na předních příčkách. Ostatně pojeďte se přesvědčit sami! Nechte se uchvátit úžasnou scenérií místní krajiny a prodlužte si život o dva dny strávené v bájné Šangrilá... Naši cestu si navíc obohatíme o dvoudenní průchod dramatickou soutěskou Tygřích skoků, výletem k nejníže položenému ledovci v Číně a průjezdem kaňonem Mekongu. Vypravíme se také do džungle za kriticky ohroženým langurem Bietovým, který je na žebříčku národních přírodních pokladů Číny na druhém místě hned za pandou velkou, na niž ale samozřejmě také nezapomeneme.

Na co se můžete těšit?

 • Nádherné údolí Yading v objetí tří posvátných hor
 • Dvoudenní pěší túra soutěskou Tygřích skoků
 • Ohrožená zvířata – langur Bietův a panda velká
 • Kaňon Mekongu a nejníže položený ledovec v Číně

Program

 • 1.–2. den

  Praha – Lijiang  (Li-ťiang): v podvečer přílet do Lijiangu (přes některé velké čínské město) – dle času procházka 600 let starým městečkem s atmosférou starověké Číny, obývaným zajímavou menšinou Naxi (Na-si).

 • 3. den

  Lijiang: prohlídka městečka – ranní obrovské živoucí tržiště s masem, ovocem, zeleninou, 500 let starý palác bývalé vládnoucí rodiny Mu, věž Desetitisíce let s výhledem na celé městopark Tůně černého draka s panoramatem vzdálené Sněžné hory, uličky starého města.

 • 4. den

  Lijiang – soutěska Tygřích skoků: ráno přejezd do ústí soutěsky a začátek celodenní túry soutěskou (cca 7–8 h), výstup tzv. 28 zákrutami do nejvyššího bodu ve výšce 2670 m – dramatické výhledy do téměř 4 km hluboké soutěsky podél řeky Zlatých písků (Jinshajiang; Ťin-ša-ťiang) pod 5596 m vysokouSněžnou horou Nefritového draka; nocleh v penzionu "na půli cesty".  

 • 5. den

  Soutěska Tygřích skoků – Lijiang: nádherné svítání nad soutěskou, dopolední sestup zpět na úroveň řeky (u tzv. Druhého skoku) a průjezd soutěskou po silnici se zastávkou u tzv. Prvního skoku opět se sestupem k řece samotné; odpoledne návrat do Lijiangu.

 • 6. den

  Lijiang – Shigu (Š'-ku) – Tacheng (Tcha-čcheng): přejezd do starého městečka Shigu neboli Kamenný buben – prohlídka spojená se zastávkou u tzv. Prvního ohybu Dlouhé řeky; následný průjezd údolím proti proudu Dlouhé řeky do městečka Tacheng.

 • 7. den

  Tacheng – Cizhong (C'-čung): dopoledne návštěva chovné stanice vzácného langura Bietova – zhruba 2-3h túra bujnou horskou vegetací primárního lesa na místo krmení; odpoledne přejezd údolím řeky Modrozelených vln, tedy Mekongu.

 • 8. den

  Cizhong – Deqin (Te-čchin) – Feilaisi (Fej-laj-s'): tibetské městečko, jehož 80 % obyvatel vyznává křesťanství, vinice vysázené před více než sto lety francouzskými misionáři; návštěva 100 let starého kostela jediné katolické tibetské komunity v Číně; přejezd hlubokým kaňonem Mekongu do vesničky Feilaisi; prohlídka stejnojmenného kláštera.

 • 9. den

  Feilaisi – ledovec Mingyong (Ming-jung) – Benzilan (Pen-c'-lan): nádherné svítání s výhledy na Sněžnou horu Meili (tibetsky Kawagarbo); půldenní pěší návštěva parku posvátné hory spojená s výletem k nejníže položenému ledovci v Číně do 3250 m; přejezd do městečka Benzilan okolo tzv. Velkého ohybu Dlouhé řeky.

 • 10. den

  Benzilan – Xiangcheng (Siang-čcheng): celodenní přejezd přes hřebeny, hlubokými říčními údolími; návštěva výstavního lamaistického kláštera Sangpi (Sang-pchi) s monumentální 32m vysokou sochou tibetského učence Congkapy.

 • 11. den

  Xiangcheng – Yading (Ja-ting): půldenní přejezd s překročením průsmyku ve výšce 4500 m n.m. do městečka Riwa (Ž'-wa); po cestě prohlídka kláštera Gongling (Kung-ling); nocleh v tibetské vesničce Yading na hranici stejnojmenného NP.

 • 12. den

  NP Yading: celodenní pěší návštěva jednoho z nejkrásnějších čínských parků nazývaného také ŠangriláMléčné jezero (4480 m), jezero Pěti barev (4530 m), dle sil výstup do průsmyku 4717 m n.m. s neopakovatelným výhledem na údolí a jihozápadní stěnu nejvyšší ze tří hor – 6032 m vysokou horu Yangmayong (Jang-ma-jung) neboli Čhenrazig.

 • 13. den

  NP Yading: dokončení prohlídky parku – dech beroucí scenérii lesnatého údolí s křišťálovými říčkami a ledovcovými jezery vytvářejí do trojúhelníku rozestavěné tři posvátné hory zasvěcené třem tibetským božstvům soucitu, moudrosti a síly; malý tibetský chrámek a pastviny Luorong (Luo-žung); odpoledne přejezd zpět do městečka Riwa.

 • 14. den

  Riwa – Litang (Li-tchang): dopolední přejezd do tibetského města Litang ve výšce 4000 m n.m. – rodiště 7. Dalajlámy; po cestě zastávky u krásně položeného kláštera Pengpu (Pcheng-pchu), u tzv. Kamenné řeky s obřímy kameny a překročení průsmyku 4640 m n.m.

 • 15. den

  Litang – Tagong (Tcha-kung): dopoledne prohlídka vyznamného kláštera Ganden Thubčhen Čhoekhörling; přejezd před další horské průsmyky (4400 m n.m.); Zlatá pagoda postavená na počest 10. pančhenlámy s výhledem na 5820 m vysokou Sněžnou horu Yala (Ja-la).

 • 16. den

  Tagong – Chengdu (Čheng-tu): celodenní přejezd do hl. m. provincie Sečuán; večerní procházka městem a vlajková loď sečuánské kuchyně – neopomenutelný "ohnivý" kotlík.

 • 17. den

  Chengdu – Praha: ráno návštěva chovné stanice pandy velké, transfer na letiště a odlet domů; přílet týž den večer.

Podmínky