Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Finským Laponskem v barvách podzimu

turistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Na co se můžete těšit?

  • Letecky v malé skupině
  • Nejkrásnější období laponského roku
  • První trek kaňonem řeky Kevo
  • Druhý trek v oblasti Utsjoki

Popis

V období babího léta, respektive raného podzimu, které se zde na severu nazývá ruska, je Laponsko nejkrásnější. Krajina hraje neuvěřitelnými barvami, dozrávají brusinky, všude je plno hub. Den je dosud delší než v Česku, turisté a komáři jsou již pryč a nastává období polární záře, kdy ji mají šanci spatřit i ti, kteří se nechtějí vydat za polární kruh v zimě. Vychutnejte si rusku na nenáročném trekovém zájezdu do finského Laponska. Náš první treking povede nejpřísnější finskou rezervací, hlubokým kaňonem řeky Kevo. Na druhém, kratším treku, se podíváme do okolí nedalekého Utsjoki. Civilizačním středobodem našeho putování bude obec Inari na břehu největšího jezera severní Skandinávie, odkud se na závěr vydáme jednodenní výstup na známou horu Otsamo. 

Program

1. den

Letecky Praha–Ivalo, přejezd do Inari; ubytování.

2.–5. den

Přesun přes Inari do přírodní rezervace Kevo. Trek kaňonem Kevo podél stejnojmenné řeky. Mineme také největší Fiellunský vodopád a řadu menších na jejích přítocích. Denní etapy plánujeme 15–20 km (celý trek má asi 65 km). Cestou budeme několikrát brodit, všechny brody jsou vybaveny lanem s posuvnými držátky a proud je velmi mírný. Po cestě je mnoho tábořišť a piknikových míst, kde si lze příjemně odpočinout a posedět u ohně. V oblasti nejsou sruby, které by bylo možné zarezervovat, proto budeme spát ve stanech. Některá tábořiště jsou vybavena i mobilními podlážkami pod stany. Věci je možné si usušit pod střechou u kamen v tzv. kotách, dřevěných stavbách připomínajících tee-pee, inspirovaných tradičními sámskými stany.

6.–7. den

Druhý trek v okolí nedalekého Utsjoki, kde uvidíme oblast náhorních planin a otevřenou se nám výhledy do Norska. Z kaňonu Kevo je možné sem dojít i pěšky, ale z důvodu ochrany přírody a zákazu pohybu mimo značené cesty v části roku bez sněhu, se přesuneme autobusem. Obec Utsjoki leží na břehu řeky Tenojoki, která je považována za nejlepší lososovou řeku Evropy. Je zde jeden ze dvou mostů na celém úseku, kde tvoří finsko-norskou hranici, přes který můžeme přejít do Norska.

8.–9. den

Návrat do Inari, odtud se vydáme na vyhlídkovou horu Otsamo, na jejímž vrcholu je malý srub s vyhlídkovou plošinou. Jezero Inari odtud budeme mít jako na dlani. Zpět půjdeme podél burácejících peřejí řeky Juutuanjoki. Můžeme se vydat i k nejstaršímu kostelíku ve finském Laponsku u jezera Pielpajärvi; fakultativní navštěva muzea sámské kultury Siida nebo plavba lodí po jezeře.

10. den

Odjezd na letiště v Ivalo, letecky zpět do Prahy.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU