Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Finským Laponskem v barvách podzimu

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
20. 9. – 29. 9. 201910 dní-4%26 688 Kč27 800 Kč17675901
Základní cena -4%26 688 Kč27 800 KčFirst-minute sleva do 20. 3. 2019.

Popis

V období babího léta, respektive raného podzimu, které se zde na severu nazývá ruska, je Laponsko nejkrásnější. Krajina hraje neuvěřitelnými barvami, dozrávají brusinky, všude je plno hub. Den je dosud delší než v Česku, turisté a komáři jsou již pryč a nastává období polární záře, kdy ji mají šanci spatřit i ti, kteří se nechtějí vydat za polární kruh v zimě. Vychutnejte si rusku na nenáročném trekovém zájezdu do finského Laponska. Náš první treking povede nejpřísnější finskou rezervací, hlubokým kaňonem řeky Kevo. Na druhém, kratším treku, se podíváme do okolí nedalekého Utsjoki. Civilizačním středobodem našeho putování bude obec Inari na břehu největšího jezera severní Skandinávie, odkud se na závěr vydáme jednodenní výstup na známou horu Otsamo. 

Na co se můžete těšit?

 • Nejkrásnější období laponského roku
 • První trek kaňonem řeky Kevo
 • Druhý trek v oblasti Utsjoki
 • Letecky v malé skupině

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – Ivalo, přejezd do Inari na ubytování.

 • 2. – 5. den

  Přesun přes Inari do přírodní rezervace Kevo. Trek kaňonem Kevo podél stejnojmenné řeky. Mineme také největší Fiellunský vodopád a řadu menších na jejích přítocích. Denní etapy plánujeme 15 – 20 km (celý trek má asi 65 km). Cestou budeme několikrát brodit, všechny brody jsou vybaveny lanem s posuvnými držátky a proud je velmi mírný. Po cestě je mnoho tábořišť a piknikových míst, kde si lze příjemně odpočinout a posedět u ohně. V oblasti nejsou sruby, které by bylo možné zarezervovat, proto budeme spát ve stanech. Některá tábořiště jsou vybavena i mobilními podlážkami pod stany. Věci je možné si usušit pod střechou u kamen v tzv. kotách, dřevěných stavbách připomínajících tee-pee, inspirovaných tradičními sámskými stany.

 • 6. – 7. den

  Druhý trek v okolí nedalekého Utsjoki, kde uvidíme oblast náhorních planin a otevřenou se nám výhledy do Norska. Z kaňonu Kevo je možné sem dojít i pěšky, ale z důvodu ochrany přírody a zákazu pohybu mimo značené cesty v části roku bez sněhu, se přesuneme autobusem. Obec Utsjoki leží na břehu řeky Tenojoki, která je považována za nejlepší lososovou řeku Evropy. Je zde jeden ze dvou mostů na celém úseku, kde tvoří finsko-norskou hranici, přes který můžeme přejít do Norska.

 • 8. – 9. den

  Návrat do Inari, odtud se vydáme na vyhlídkovou horu Otsamo, na jejímž vrcholu je malý srub s vyhlídkovou plošinou. Jezero Inari odtud budeme mít jako na dlani. Zpět půjdeme podél burácejících peřejí řeky Juutuanjoki. Můžeme se vydat i k nejstaršímu kostelíku ve finském Laponsku u jezera Pielpajärvi, navštívit muzeum sámské kultury Siida nebo na plavbu lodí po jezeře.

 • 10. den

  Odjezd na letiště v Ivalo, letecky zpět do Prahy

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Ivalo a zpět, doprava linkovými autobusy a taxíky, 3x ubytování v Inari, sauna v Inari, uložení společného zavazadla v Inari, 2x sprcha, informační materiály.

Náročnost:

Trek většinou po značených cestách v mírně zvlněné krajině, místy však může být terén vlhký až bažinatý. Na treku kaňonem Kevo budeme několikrát brodit řeku, brody jsou opatřeny fixními lany s kladkami. Trek kaňonem Kevo (cca 65 km) není možné zkrátit, jedná se o přechod mezi dvěma silnicemi. K dispozici je turistická infrastruktura (ohniště, přístřešky, suché WC), povinností návštěvníků je spolupodílet se na údržbě těchto zařízení podle místních zvyklostí. Přístup do kaňonu je v nejprudších některých místech řešen schodišti. Vzhledem k zeměpisné šířce dosahující až k 70 st.s.š. a termínu může být zejména v noci chladno, teploty můžou klesnout pod bod mrazu.

Průvodce:

Helena Křenková, milovnice Laponska se zkušenostmi z mnoha letních i zimních severských výprav ... Pro inspiraci: rozhlasový rozhovor s Helenou Křenkovou

Velikost skupiny:

od 7 účastníků

Poznámka:

Úprava programu nebo změna pořadí obou treků v závislosti na letových a jízdních řádech je vyhrazena.

Pořadatel:
CK Adventura
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.