Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Švýcarsko na kole

Svatý Mořic a Engadin
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji2-3 středně náročný / náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
12. 8. – 18. 8. 20197 dní-4%12 470 Kč12 990 Kč11 510 Kč11933902

 

Základní cena -4%12 470 Kč12 990 KčFirst-minute sleva do 12. 2. 2019.
Dětská cena do 15 let-4%11 510 Kč11 990 KčFirst-minute sleva do 12. 2. 2019.
Služby za příplatek
Dvojlůžkový pokoj (osoba/pobyt)3 300 Kč

 za osobu

Obsazení 4lůž. pokoje 3mi osobami2 300 Kč

 za osobu

Popis

Horní Engadin, tedy údolí řeky Innu kolem Sv. Mořice, je nejslunečnější částí Švýcarska, kde slunce svítí v průměru 322 dní v roce. Mluví se tu německy, italsky a rétorománsky. V okolí Svatého Mořice se nachází stovky kilometrů cyklistických tras a trailů a oblast tak patří ke špičkovým destinacím pro horskou cyklistiku ve Švýcarsku i v Evropě a to nejen díky vyhlášeným Corviglia trails. Dobře značené trasy vedoucí kolem ledovcových jezer přes sedla do bočních údolí od Innu nabízejí jen pár týdnů v roce možnost projet se tu na kole horskými pastvinami po cestách i pěšinách, kde by čeští ochranáři jízdu na kole jen stěží povolili. Na své si přijdou milovníci horské květeny, zahlédnout můžete kromě několika druhů hořců, protěže a oměje, také sviště, kamzíky či kozorožce. Pojedeme Švýcarským národním parkem, biosférickou rezervací v údolí Müstair až ke klášteru (památka UNESCO) ve stejnojmenném městečku. Švýcarská preciznost je znát nejen v dobrém značení, ale také na perfektně udržovaných horských cestách i pěšinách. Pro ty, kteří si chtějí ušetřit stoupání, je k dispozici řada lanovek a zubaček a také vlaků. Jednou z vyhlídkových železničních tratí Bernina expresu (památka UNESCO) se známým kruhovým viaduktem u Brusia se svezeme ze Sv. Mořice do Tirana. Při cestě navštívíme místa, kam bychom se s kolem nedostali – vyhlídku do údolí Poschiava, kamenné kotle či vrchol Diavolezzy. Ubytováni budeme v hostelu ve Sv. Mořici, vyhlášeném luxusním horském středisku, odkud se dá vyjíždět přímo na trasy na kole i autobusem. V blízkosti možnost přírodního koupání v horských jezerech. Cyklistické dny proložíme výletem vlakem, případně poznáváním některých míst pěšky. Cyklističtí labužníci si jednotlivé trasy mohou samozřejmě prodloužit a zvolit některý z delších okruhů přes horská sedla.

Na co se můžete těšit?

 • Cyklopobyt s podporou autobusu, lanovek či zubaček
 • Ubytování v hostelu se snídaní
 • Ideální pro MTB cyklisty, kteří milují hory a přírodu
 • Vyhlídková cesta vlakem po trati Bernina expresu
 • Tradiční lidová architektura a vyhlášené horské lázně St. Moritz

 

Program

 • 1.–2. den

  Večerní odjezd, noční přejezd do Švýcarska; příjezd do Sv. Mořice (1800 m) výlet k ledovci Roseg (27 km/480 m); možnost koupání v horském jezeře; večer ubytování.

 • 3. den

  Na kole ze Sv. Mořice přes údolí Bever k jezeru Suvretta (46 km/1390 m nebo jen 700 m pokud pojedete lanovkou).

 • 4. den

  Vyhlídková cesta vlakem Rhétské dráhy po trati Bernina expresu s množstvím tunelů a viaduktů mj. přes kruhový viadukt u Brusia údolím Poschiavo do italského Tirana se zastávkami u kamenných kotlů; prohlídka Sv. Mořice, proslulého zimního střediska na břehu Lej da San Murezzan (Moritzer See) (den bez kol).

 • 5. den

  Autobusem do sedla Bernina (2330 m) – sjezd k ledovci Monteratsch a do Pontresiny (30 km), pro cyklistické nenasyty případně velký okruh přes italské Livigno (70 km/1450 m).

 • 6. den

  Autobusem do Pass dal Fuorn (2115 m), na kole biosférickou rezervací Val Müstair přes horské vesničky s domy zdobenými sgrafity (23 km/320 m); městečko Müstair se starým benediktinským klášterem.

 • 7. den

  Na kole Innskou stezkou průjezd Horním Engadinem ze Sv. Mořice do Zernez (39 km/350 m); možnost prohlídky Domu přírody Švýcarského národního parku; po poledni odjezd, návrat v nočních hodinách.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 5x ubytování v hostelu se snídaní, jízdné na místní dopravu (městské busy), lanovky a vlaky (včetně Bernina expresu), potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Fakultativní služby:

příplatek za kolo v lanovce/zubačce (asi 6 CHF).

Ubytování:

Bydlet budeme v hostelu ve 4lůž. a 2lůž. pokojích s palandami a umyvadlem (společné sociální zařízení a WC na chodbě). Vlastní povlečení není třeba, ručníky ano. Kuchyňka, lednička ani rychlovarná konvice bohužel není k dispozici. Vybavenost hostelu: kolárna, recepce/bar, lounge s TV, Wi-fi zdarma.

Stravování:

Snídaně je v ceně ubytování formou bufetu. V místě možnost 4-chodové večeře (18,50CHF). Asi 15 min pěšky obchody (supermarkety, suvenýry) a restaurace (pizza) aj.

Povrch a profil:

převážně kvalitní šotolinová cesta, občas asfalt, kopcovitý profil. Pro méně zdatné cyklisty máme každý den lehčí variantu případně s dopomocí lanovky.

Doporučené kolo:

horské kolo, zkušený cyklista i na trekovém kole s vhodnými plášti

Minimální počet účastníků:

25

Poznámka:

Výlety uvedené v následujícím pořadí v itineráři mohou být nabízeny (příp. kombinovány) v jiném pořadí – podle počasí a dalších okolností.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 05_Cyklo_autobus_vseobecne_pokyny_2019.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
GALERIE: UBYTOVÁNÍ

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.