Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Norsko – turistika ve fjordech

turistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Norsko

Na co se můžete těšit?

  • Fjordy, hory, ledovce a vodopády Norska
  • Horské túry na vrcholy i údolími hor
  • Turisticky nenáročný až náročnější program
  • Ubytování v chatkách

Popis

Turistické atrakce jížního Norska, jako jsou město Bergen, fjord Hardangerfjord  a skalní převis Kazatelna, poznáme nejen z autobusu, ale hlavně pěšky při 3 až 8 hodinových výšlapech a výstupech.

Zájezd do Norska určený všem, kteří jsou rádi na čerstvém vzduchu a baví je turistika. Je vhodný pro nováčky v Norsku i pro ty, kdo s námi již v Norsku byli a chtějí se znovu vydat do lůna norské přírody. Navštívíme mj. známá místa z propagačních fotografií: skalní výběžek Trolltunga ("Trolí jazyk") a skalní plošinau nad fjordem Preikestolen ("Kazatelna"). Dostat se např. na Trolltungu vyžaduje celodenní úsilí a dosahuje úrovně náročnosti 2.

Norsko – čerstvý vzduch, krásná příroda a výhledy na hory, fjordy, lesy a jezera. To vše si mohou užít i méně zdatní – podle své výkonnosti mohou vystoupat do nižších poloh a pak se vrátit zpět k autobusu podle svých sil a fyzických možností.

Program

1. den

Odlet z Prahy do druhého největší města Norska Bergenu. Přílet nad oblastí fjordů patří k nejkrásnějším na světě. Odjezd na ubytování – 2 noci v Bergenu. Na vyžádání možnost samostatného odletu z Krakowa.

2. den

Ráno si krátce prohlédneme centrum Bergenu a pak si, překvapivě blízko na dosah velkého města, vyšlápneme na horu Ulriken, odkud jsou pěkné výhledy na město, průlivy a ostrovy, které jej obklopují.

3. den

Dopoledne se přesuneme do hor Hordalandského kraje, kterému spolu s fjordy vévodí druhý největší norský ledovec Folgefonni. Odpoledne se proto vydáme pohodlnou cestou k jezeru Bondhusvatnet, od kterého budeme stoupat až do míst, odkud se nám otevře nádherný pohled na burácející řeku a masy ledu ledovcového splazu Bondhusbreen. Délka túry cca 4 hodiny. Večer přijedeme na ubytování v obci Kinsarvik (3 noci).

4. den

Dnes si užijeme okolí krásného fjordu Hardangerfjord a ještě úchvatnějšího údolí Husedalen se čtyřmi nádhernými vodopády na řece Kinso. Délka túry cca 5 hodin.

5. den

Ráno se vydáme na náročný celodenní výstup s cílem na skalním výběžku Trolltunga. Z obrázků známý „trolí jazyk“ se nachází nad jezerem Ringedalsvatnet u městečka Tyssedal. Pro mnoho Norů, ale také zahraničních návštěvníků, je jednou z největších přírodních atrakcí Norského království. Délka túry téměř 10 hodin.

6. den

Cestou zastavíme u mohutných vodopádů Låtefossen a u jednoho z nejstarších dřevěných kostelů v Røldalu. Odpoledne uskutečníme výlet na pomezí krajů Rogaland a Telemark, jen kousek od jižního okraje NP Hardangervidda. Čeká nás lehčí túra v ledovcem ohlazené oblasti Haukelifjell (cca 4 hodiny). Navečer přesun na další ubytování v okolí Saudy.

7.den

Přesun oblastí fjordu Lysefjorden k nástupu pro dosažení jednoho z hlavních cílů zájezdu, slavné skalní plošiny Preikestolen – „Kazatelna“. Na konci stezky nás čeká ohromující pohled z výšky 600 m do hlubin a prostoru Lysefjordu. Výlet nám zabere přibližně 4–5 hodin. Přesun na ubytování.

8. den

Podle vhodných letových časů příjezd na letiště ve Stavangeru a odlet s přestupem do Prahy. Na vyžádání do Krakowa.

Podmínky