Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Peru a Bolívie – turistika

turistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
26. 6. – 8. 7. 201913 dní59 800 Kč22841910

pouze Peru

Základní cena 59 800 Kč
26. 6. – 18. 7. 201923 dní83 900 Kč22841911

Peru + Bolívie

Popis

V Peru a Bolívii se hřebeny jihoamerických And ve své centrální části rozvinou do mohutnosti i do krásy a obkrouží rozlehlou vysokohorskou plošinu Altiplano. Sem musí alespoň jednou v životě vyrazit každý milovník velehor! Navíc zdejší oblasti nabízejí snadné dosažení rekordních výšek i nehorolezcům a příležitostným turistům, pokud si správně naplánují pozvolný postup do vysokých poloh. V první části zájezdu se budeme věnovat Cordilleře Blanca, nejvyššímu a nejkrásnějšímu pohoří peruánských And, kde nad přívětivě zelenými dolinami ční desítky ledovcových štítů mimořádně efektních tvarů v čele s dominantním Huascaránem (6768 m). Zde si užijeme týden hlavního pěšího programu včetně slavného treku Santa Cruz. Pouze na jeho trase přenocujeme třikrát pod stanem, ale zavazadla nám ponesou sympatičtí oslíci. Posléze přeletíme, již dobře aklimatizovaní, na Altiplano, k malebnému jezeru Tititcaca, které nám nabídne na pozadí rozlehlé, temné modré hladiny úžasné výhledy na hradbu Cordillery Real a její šestitisícovky. Zde vstoupíme do Bolívie, kde absolvujeme ještě několik kratších pěších túr, ale především proniknemem až na odlehlý jihozápad země do nejvýše položených, nejdrsnějších, ale zároveň nejkrásnějších oblastí Altiplana. Unikátní třídenní okruh terénními auty nám zde nabídne průjezd oslnivě bílou solnou pouští a nad ní porosty mohutných kaktusů na ostrově Pescado, jinde dýmající fumarolová pole či koupání v termálních pramenech, pouštní skalní města i pestrobarevné alkalické laguny, ve kterých hejna růžových plameňáků čeří zrcadlící se sněhové čepice okolních vulkánů. Na závěr si krátce odpočineme v historických městech Bolívie s atraktivní koloniální arichitekturou. A příště sem můžete vyrazit s naším poznávacím zájezdem, který se přednostně věnuje tradičním památkám říše Inků a jehož trasa se s tímto zájezdem kryje jen v minimální míře.

Na co se můžete těšit?

 • NP Huascarán a bílé štíty Cordillery Blanca
 • Jezero Titicaca - perla And
 • Salar de Uyuní - největší solná pláň světa
 • Barevné laguny a vulkány Altiplana
 • Plná penze na treku Santa Cruz

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Lima; prohlídka srdce starého města: Plaza Mayor s prezidentským palácem, populární a moderní čtvrť Miraflores, Park lásky u pobřeží Tichého oceánu; noční přejezd pohodlným lůžkovým autobusem do Huarázu.

 • 3. den

  Huaráz – výjezd minibusem nad město a aklimatizační vycházka v horách, indiánské vesničky s tradičními kruhovými chýšemi.

 • 4. den

  Chavín de Huantar - (3177 m) výlet minibusem přes horský průsmyk ke zbytkům jedinečného chrámového komplexu chavínské kultury, která inspirovala většinu předkolumbovských peruánských architektů.

 • 5. - 7. den

  Santa Cruz treking - v NP Huascarán mezi pěti šestitisícovými štíty včetně Alpamaya, jedné z nejkrásnějších hor Ameriky; start 2090 m, třetí den překonání sedla 4760 m a sestup; 3 noclehy pod stanem, ale hlavní zavazadla ponesou osli.

 • 8. den

  Dokončeni treku, typická vesnice Huaripampa, přejezd vysokohorského sedla v bezprostřední blízkosti Huascaránu, výstup na chatu Refugio Perú (převýšení 700 m do 4650 m).

 • 9. den

  Sestup zpět k minibusu okružní trasou přes hřeben (4900 m) a krásným údolím s jezerem Lago 69 (4400 m); přejezd do Huarázu se zastávkou u památníku čs. horolezců, kteří zde zahynuli při zemětřesení v roce 1970.

 • 10. den

  Přejezd autobusem do Limy, večerní centrum města.

 • 11. den

  Odlet 1. skupiny do Juliacy, přejezd autobusem do Bolívie, do malebné Copacabany, poutního města u jezera Titicaca (3810 m). 2. skupina odlet do Evropy (přílet 12. den).

 • 12. den

  Isla del Sol – lodní výlet na jedinečný ostrov, vyhlídkový přechod kompletní hřebenovky ostrova.

 • 13. den

  Přejezd autobusem do La Paz (3650 m), ubytování na 2 noci. Prohlídka historického centra města včetně trhu čarodějnic.

 • 14. den

  Cordillera Real - vycházka či túra ze sedla Zongo (4750 m) s výhledy na Huayna Potosí (6088 m), možnost výstupu k čelu ledovce (do 5050 m).

 • 15. den

  Nenáročný pěší výlet barevným kaňonem Palca (3400 m) s výhledy na ledovcovou Illimani (6439 m); noční přejezd lehátkovým autobusem do Uyuní.

 • 16. - 18. den

  Okruh terénními auty po jižním Altiplanu včetně přejezdu solné pláně Salar de Uyuní a nejodlehlejší chráněné oblasti Reserva de fauna andina Eduardo Avaroa (3650-4950 m) - plná penze, první noc v unikátním solném hotýlku.

 • 19. den

  Přejezd autobusem do "stříbrného" města Potosí  (4067 m), prohlídka koloniálního centra, a pokračování do Sucre (2400 m).

 • 20. den

  Sucre - odpočinek a prohlídka příjemného koloniálního města; noční přejezd lehátkovým autobusem do východní nížinné části země.

 • 21. den

  Santa Cruz de la Sierra - koloniální centrum města, parky s tropickou vegetací aj.

 • 22. - 23. den

   Letecky zpět do Prahy.

Podmínky