Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Národní parky Patagonie a Velikonoční ostrov

Vylepšený program
poznávací zájezdyturistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
15. 11. – 29. 11. 201915 dní-4%95 808 Kč99 800 Kč25861911

Národní parky Patagonie

Základní cena -4%95 808 Kč99 800 KčFirst-minute sleva do 15. 5. 2019.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný9 100 Kč
15. 11. – 4. 12. 201920 dní-4%134 976 Kč140 600 Kč25861912

S prodloužením o Velikonoční ostrov

18. 2. – 4. 3. 201915 dní99 800 Kč25861909

Národní parky Patagonie

18. 2. – 9. 3. 201920 dní140 600 Kč25861910

S prodloužením o Velikonoční ostrov

Popis

Tato již tradiční a oblíbená cesta klade důraz na poznávání jedinečné patagonské přírody formou rozumně pojaté pěší turistiky. Patagonské národní parky patří k přírodním pokladům naší planety. Uvidíme zasněžené vulkány zrcadlící se v jezerech, zástupy tučňáků i mohutné dvoukilometrové věže Paine. Trasa je postavena tak, že téměř vždy trávíme nejméně dva noclehy na jednom místě a delší přejezdy nahrazujeme místními přelety, abychom co nejlépe využili čas. Nově jsme program přeskládali tak, abychom nejprve absolvovali náročnější patagonskou část a na závěr si mohli vychutnat odpočinek v jezerní oblasti v okolí Pucónu, kde je i výrazně tepleji a dny lze strávit i odpočinkem spojeným s koupáním.

Na co se můžete těšit?

 • Nejznámější patagonské národní parky
 • Fotogenické vrcholky Torres del Paine
 • Činné sopky, tučňáci a druhohorní araukárie
 • Místní přelety místo dlouhých přejezdů

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Santiago de Chile; dále vnitrostátní přelet do městečka Puerto Natales

 • 3. - 6. den

  Přesun do Torres del Paine  – světově proslulý národní park: katamaránem přes jezero Pehoe, výlet k obřímu ledovci Grey – součásti Velkého jižního ledovce; celodenní túra do Francouzského údolí; túra k vyhlídce na tři slavné monumentální věže tvořící skalní katedrálu vysokou „čistých" 2000 m - celkem 2800 m, pozorování lam, Nordenskjöldova vyhlídka. Návrat do Puerto Natales.

 • 7. den

  Fuerte Bulnes – výlet k pevnosti na břehu Magalhaesova průlivu, na místo prvního evropského osídlení patagonské oblasti; lodní výlet na Isla Magdalena, ostrov s největší kolonií tučňáků magellanských.

 • 8. - 9. den

  NP Alerce Andino – vnitostátní přelet do Puerto Mont; pěší výlet pralesem starých stromů „alerce" (v překladu modřín) v okolí jezera Chapo.

 • 10. den

  Llanquihué – výlet k druhému největšímu chilskému jezeru pod elegantní vulkán Osorno, NP Vicente Pérez Rosales: krátký výlet k vodopádům na řece Petrohué, zastávka u jezera Todos Los Santos.

 • 11. den

  Jezerní oblast (divoký kraj se spoustou lesů, říček, vodopádů a zejména velkých ledovcových jezer, v nichž se zrcadlí mnoho převážně činných sopek); výlet v NP Huerquehué (soustava sedmi kaskádovitých jezer s vodopády, unikátní druhohorní araukáriové pralesy), fakultativní návštěva místních vyhlášených termálních lázní.

 • 12. den

  Pucón: v případě vhodných podmínek (počasí, seismická aktivita) fakultativní ledovcový výstup na činnou sopku Villarica (2800 m, 90 USD); následně odpočinkový den s možností pěší turistiky v okolí jezera; méně náročné alternativy: koupání, fakultativní možnost projížďky na kole nebo rafting (30 USD), podzemní lávová jeskyně pod Villaricou (70 USD).

 • 13. den

  Santiago de Chile – letecký přesun do hlavního města; prohlídka centra (Staré město, palác La Moneda, Muzeum předkolumbovských kultur, Cerro Santa Lucia); závěrečné večerní posezení v zábavní čtvrti Barrio Bellavista.

 • 14. - 15. den

  Letecky zpět do Prahy, případně pokračování navazujícím programem na Velikonočním ostrově.

 • 14. den

  PRODLOUŽENÍ O VELIKONOČNÍ OSTROV:

  Přelet Santiago de Chile – Rapa Nui, pěší procházka k prvním sochám moai - plošina Ahu Tahai nedaleko hlavního městečka Hanga Roa.

 • 15. den

  Velký okruh ostrovem – výlet po plošinách s fascinujícími sochami a seznámení s historií a záhadami ostrova; návštěva kráteru Rano Raraku s přibližně 300 sochami v různém stupni opracování; koupání na pláži Anakena a návštěva Ahu Akiwi, kde se vyráběly "klobouky Pukao".

 • 16. den

  Malý okruh ostrovem – výlet do kráteru Oronko a obřadní vesnice; seznámení s kultem Ptačího muže, výhled na ostrovy; procházka po hraně kráteru; odpoledne koupání.

 • 17. den

  Hanga Roa – volný program s možnost návštěvy hlavního městečka; fakultativně zapůjčení kola, koně, skútru nebo objevná cesta k jeskyni Bílých panen - hodinový výlet do "zapovězené" části ostrova k nejmenší moai.

 • 18. - 20. den

  Odlet z ostrova, večerní volný program v Santiago de Chile, letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Santiago de Chile–Praha, nebo při prodloužení o Velikonoční ostrov Praha - Santiago de Chile - Velikonoční ostrov - Praha; 3x vnitrostátní přelet, pronajaté mikrobusy, 2x katamaran v NP Torres del Paine, 10x hotel ***, 1x horská chata, 1x kemp, vstupy do NP, lodní výlet na Isla Magdalena, vtupné do pevnosti Fuerte Bulnes, informační materiály; při prodloužení navíc 2x vnitrostátní přelet, pronájem auta pro skupinu, 4x bungalov, 1x hotel ***, 5x snídaně, vstupní poplatek na ostrov, informační materiály.

Fakultativní služby:

Výstup na horu Villarica:  85 000 CLP (cca 125 USD)
Lanovka na horu Villarica: 10 000 CLP (cca 15 USD)
Půjčení kola: cca 10 000 CLP (cca 15 USD)
Vstupné do lázní: 15 000 - 20 000 CLP (cca 23 - 30 USD)
Rafting: 20 000 CLP (cca 30 USD)

Velikonoční ostrov

Tradiční taneční vystoupení: 15 000 CLP (cca 23 USD)
Návtěva vinice Santa Rita: vstupné cca 13 000 CLP (cca 20 USD) + doprava (rozpočítána dle počtu zájemců)
 

Ubytování:

Vzhledem k regulaci ubytovacích kapacit v oblasti Torres del Paine, která zapříčinila snížení počtu lůžek, může dojít k tomu, že budete 1x ubytováni v horských chatách na 6 lůžkových pokojích a 1x ubytování v kempu ve stanu. Stany i spacáky budou zapůjčeny na místě. V chatě není možné zajistit jedno či dvoulůžkový pokoj.  

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Klima:

Chilské počasí je velmi rozmanité, což je způsobeno jeho geografickou polohou. Na severu Chile je země pouštního charakteru, centrální část připomíná "středomořský" charakter  a v období od května do srpne zde často prší, jih je spíše vlhký a chladný. Letní měsíce trvají od listopadu do května a zimní od června. 

V období našich zájezdů v regionu vrcholí léto mírného pásu, doprovázené větrem a proměnlivostí počasí. Velikonoční ostrov má po celý rok stabilní počasí.

 

Minimální počet účastníků:

10. Počet účastníků na Velikonoční ostrov 7–8.

Pořadatel:
CK Adventura
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
GALERIE: UBYTOVÁNÍ

Přijďte na naše promítání

NP Patagonie a Velikonoční ostrov

Promítající: Iva Faltová

12.03.2019, 18:00, Praha 10: CK Adventura

VSTUP ZDARMA
Kapacita 30 míst
Rezervovat místoKontaktní údaje
Voroněžská 20, Praha 10 Otevřít v Google Maps
Tramvají (č. 22, 7 a 13), autobusem (č. 135) – zastávka Krymská.
Na promítání JE NUTNÉ SI PŘEDEM REZERVOVAT MÍSTO, pro registrované přes oranžové tlačítko REZERVOVAT MÍSTO a pro neregistrované e-mailem na promitani@adventura.cz. Bez předchozí rezervace není možné na promítání přijít! Kapacita je omezena. Děkujeme za pochopení.
Přijďte se seznámit s magickou, drsnou patagonskou přírodou. S krajinou ledovců (Perito Moreno), jezer, národních parků (Torres del Paine), s místy, která byla jako první osídlena Evropany a utvářela historii. Z jihu se přesuneme do oblasti jezer, sopek a národních parků, např. s endemickými araukáriemi. Společně vystoupáme na slavnou Villaricu a celý večer zakončíme prohlídkou kouzelného a mystického Velikonočního ostrova.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.