Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Martinik, Guadeloupe a Francouzská Guayana

Karibské ráje
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
9. 11. – 21. 11. 202013 dní-4%76 608 Kč79 800 Kč25790001

Program a cena zájezdu bude upřesněna koncem roku 2019

Základní cena -4%76 608 Kč79 800 KčFirst-minute sleva do 9.5.2020.
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný7 900 Kč
9. 11. – 21. 11. 201913 dní78 800 Kč25790901

AKTUÁLNĚ PLNO

Na co se můžete těšit?

  • Krásné karibské pláže
  • Botanické zahrady i procházky deštnými lesy
  • Ochutnávka rumu na Martiniku
  • Procházka kolem sopky na Guadeloupe 
  • Po stopách Motýlka na Francouzské Guyaně

Popis

Pod pojmem Karibik si jistě mnozí představí krásné pláže, drink pod slunečníkem, úžasné šnorchlování i pohodu a relax při místní hudbě, stálý úsměv místních. A tak to často opravdu bývá. Na Martiniku si prohlédneme známou botanickou zahradu, kde se projdeme po visutých lávkách a shora se rozhlédneme po krásách místní přírody. Na Guadeloupe poznáme krásy místních korálových útesů a ve Francouzské Guyaně si prohlédneme světový unikát – jediný francouzský kosmodrom na světě. A to vše v rytmu pohody a klidu. 

Program

1. -2. den

Letecky Praha – Guadeloupe; relaxace a odpočinek. 

3. den

Basse Terre – procházka hlavním městem. Katedrála Notre Dame de Guadeloupe, postavená z lávového kamene, místní tržnice Basse Terre, ochranná pevnost Fort Louis Delgres; odpoledne prohlídka muzea kávy a čokolády Café Chaulet spojená s ochutnávkou; koupání na krásné pláži Grande-Anse Beach

4. den

Trois Riviéres –  prohlídka historického náměstí a zastávka v Parc Archeologique des Roches Gravées – archeologický park s krásnými výhledy na okolní ostrovy.  Chutes du Carbet – největší vodopády na ostrově, projížďka alejí Dumanoir k hindskému chrámu Changy, odjezd do NP Foret Departmentalo Domaniale, kde se projdeme přírodou ke kaskádám Cascade aux Ecrevisses

5. den

Grande Terre – projížďka menší částí ostrova. Malebné město Pointe a Pitre s prohlídkou místního tržiště a promenádou, vyhlídka na Pointe de la Grande Vigie, návštěvaLe Moule, města surfingu a kite surfingu, koupání na bílých plážích. Cestou zpět prohlídka destilerie s ochutnávkou vynikajícího místního rumu. 

6. den

Martinik – trajektem na další karibský ostrov. Odpolední prohlídka hlavního města Fort de France, město, které leží na okraji překrásné zátoky; procházka v přístavu, park v srdci města a místo pro odpočinek místních La Savane obklopené restauracemi, kavárnami a butiky, vojenská základna Fort Saint Louis, katedrála svatého Ludvíka, knihovna Schoelcher, pojemnovaná po národním hrdinovi, jenž zde zrušil otroctví, budova knihovny patří k největším architektonickým skvostům na ostrově; budova martinické prefektury.  

7. den

Rocher du Diamant – projížďka jižní částí ostrova, koupání na pláži s výhledem na uvedenou skálu, návštěva nejjižnějšího městečka Anse a L´Ane s obchůdky a restauracemi; návštěva Anse Cafard - monument věnovaný otrokům, dovezeným na ostrov pro práci na plantážích.

8. den

Sacré Coeur – výjezd k bazilice nad Fort de France; návštěva botanické zahrady Jardin de Balata a procházka po lávkách zavěšených do korun stromů; projížďka deštnými lesy s vysokými kapradinami po Route de la Trace; procházka podél vodního kanálu Des Esclaves. V případě času návštěva muzea La Savane des Esclaves, věnovaného životu otroků na ostrově. 

9. den

Cayenne – přelet do Francouzské Guyany; volno na plážích Martiniku či Francouzské Guayany (dle letového řádu). 

10. den

Ďábelské ostrovy – celodenní putování po stopách Motýlka; lodní výlet na malé vulkanické ostrovy, kde se nacházela trestanecká kolonie pro těžké zločince. Prohlídka zachovalých budov věznice, možnost nahlédnout do původních cel; prohlídka zbytků galejnických domků, které již pohlcuje džungle. Poté přeplutí na ostrov Svatého Josefa nebo ostrov Auberge, nejpekelnější z ostrovů. 

11. den

Kourou –  dopolední návštěva jediného francouzského kosmodromu na světě, autobusová prohlídka začne na startovací plošině Soyuz, dále prohlídka spouštěcí plošiny Vega a Ariane a řídící centrum. Odpolední a noční návštěva přírodní rezervace Kaw, projížďka lodí po řece s pozorováním místní fauny a flóry, především kajmanů, po přestávce na kávu a občerstvení pokračování v noční prohlídce. 

12. - 13. den

Fort Ceperou – prohlídka pevnosti v hlavním městě Francouzské Guyany; procházka ulicí zdobenou guayanskými freskami; odpolední odlet a následující den přílet do Prahy. 

Podmínky