Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Alsasko – za vínem a gastronomií

poznávací zájezdy★★★★ chci cestovat komfortně

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Francie

Tento zájezd pro vás připravíme na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Speciality z Foie Grass
  • Špičková vína v čele s odrůdou Pinot Gries
  • Toulky malebnými městečky na Alsaské vinné stezce
  • Ubytování v historickém Štrasburku

Popis

V pestré francouzské mozaice zaujímá Alsasko díky své poloze při hranicích s Německem velice prestižní místo. Mísí se zde francouzská i německá kultura a každá přináší do tohoto kraje svébytné prvky. To se odráží také na zdejší gastronomii, v níž se snoubí obě tyto kultury. K Alsasku neodmyslitelně patří rovněž víno, především odrůdy Pinot Gries, Pinot Blanc, Gewürztraminen a další, kterým se na svazích pohoří Vogézy, otevřených směrem k Rýnu, výtečně daří. Skvělá vína a gastronomie jsou doplněny malebnou krajinou, plnou historických měst a městeček, lemovanou četnými hrady, korunovanými obvykle čapím hnízdem, symbolem Alsaska.

Program

1. den

Odlet z Prahy do centra Alsaska Štrasburku , odjezd do hotelu a večeře na uvítanou. 

2. den

Snídaně, návštěva vinařství Roi Dagobert spojené s ochutnávkou zdejších vín (Pinot Blanc, Riesling), oběd v Domaine de la Schleif v restauraci specializované na kuchyni využívající specialitu Foie Grass (ztučnělá kachní játra), odpoledne výjezd na klášter St. Odile, odkud se otevírají nádherné výhledy na Alsasko a pohoří Schwarzwald, poté prohlídka historického Obernai a večeře v restauraci ve městě. 

3. den

Snídaně v hotelu, odjezd na hrad Haut Koenigsbourg - symbol Alsaska, jenž vévodí celé zdejší krajině, posléze odjezd do Scherwilleru a oběd ve vyhlášené tradiční restauraci La Couronne. Odpoledne prohlídka kouzelného středověkého Riquewihru a ochutnávka vína v Château de Riquewihr Domaines DOPFF et IRION . Návštěva čapího parku v Hunawihru, který je zároveň záchrannou stanicí těchto živých symbolů Alsaska . Večeře v hotelu.

4. den

Snídaně v hotelu, prohlídka historického centra Štrasburku , slavná gotická katedrála Notre Dame, kouzelná čtvrť Petite France a další, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ