Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Havaj – velký poznávací okruh

Tropický ráj uprostřed Pacifiku
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
25. 10. – 11. 11. 201918 dní-3%95 836 Kč98 800 Kč25950903
Základní cena -3%95 836 Kč98 800 KčFirst-minute sleva do 25.5.2019.
Služby za příplatek
ESTA500 Kč
jednolůžkový pokoj povinný21 000 Kč
24. 4. – 11. 5. 201918 dní96 800 Kč25950902

AKTUÁLNĚ PLNO!

Popis

Havaj je vskutku úžasné místo! Proslulá oáza klidu, slunce a pohody uprostřed Pacifiku nabízí však mnohem víc než exotické pláže a hotely. Navštívíme úžasná místa, kam běžný turista nevkročí. Procestujeme čtyři ostrovy a postupně se seznámíme s památkami původní polynéské kultury i novodobou historií souostroví. Poznáme tropický deštný les s vodopády, divoké pobřeží s útesy a různobarevnými plážemi, hluboký kaňon srovnatelný svojí majestátností s Velkým kaňonem v Arizoně, aktivní vulkány a lávové jeskyně, horský mlžný les se stromovými kapradinami, vysokohorskou bezlesou krajinu s nekonečným rozhledem v krystalicky čistém vzduchu. Přesuny mezi ostrovy jsou letecké, po pevnině pak najatým mikrobusem a pěšky. Ačkoli se jedná o zájezd poznávací, vždy se v rámci programu najde prostor na osvěžení v oceánu.

Na co se můžete těšit?

 • Oahu – Ostrov setkání, Honolulu, Pearl Harbor, severní surfařské pobřeží
 • Kauai – Zahradní ostrov, Waimea Canyon, pobřežní útesy Na Pali
 • Maui – Ostrov údolí, sopka Haleakala
 • Hawaii – Velký ostrov, aktivní vulkány, mlžný les a čtyřtisícovka Mauna Kea

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Honolulu na ostrově Oahu. Prohlídka „velkoměsta Pacifiku“; Waikiki Beach; návštěva památníku Pearl Harbor s fakultativní možností prohlídky bitevní lodi Missouri; vyhlídka na město z Mount Tantalus; v kráteru vyhaslé sopky botanická zahrada Koko Crater; pěší výlet na vyhlídku Diamond Head, nebo koupání v teplém oceánu, šance zažít noční ruch na Waikiki Beach – promenáda, nepřeberné množství obchůdků, kaváren a restaurací a zejména bohatý výběr z mezinárodní kuchyně.

 • 3. - 4. den

  Korálová zátoka Hanauma; replika japonského kláštera Byodo-In, který byl otevřen na sté výročí příchodu prvních japonských migrantů na Havaj, je obklopen jezírkem a zahradou, kde můžete spatřit pávy, želvy nebo černé labutě; vyhlídka Nuuanu Pali; North Shore – surfařské severní pobřeží. Laie, fakultativně návštěva Polynéského kulturního centra, kde vás čeká mimo jiné ukázka tradičních tanců, ochutnávka místní kuchyně, projížďka na lodičkách a spoustu dalších zajímavostí spjatých s havajskou kulturou.

 • 5. - 7. den

  Přelet na ostrov Kauai. Příbojový vodotrysk Spouting Horn; Waimea – místo přistání Jamese Cooka; Waimea Canyon přezdívaný „Velký kaňon Pacifiku“ a jeho neuvěřitelné barvy, procházka k vodopádu, vyhlídky z pohoří až k oceánu; krátký pěší výlet na divokém západním pobřeží Na Pali, koupání v oceánu s endemity, jako jsou havajští tuleni a zelené havajské želvy; fakultativně „ Grand Tour“ hodinový let vrtulníkem nad celým ostrovem a po stopách Jurského parku; návštěva vesnice Koloa, kde se začal vyrábět rum. V případě zájmu je možné zajistit ochutnávku.

 • 8. - 10. den

  Přelet na ostrov Maui, často přezdívaný „Ostrov mnoha údolí“. Zelené Iao Valley; bývalé hlavní město Lahaina a jeho soudní dvůr, největší banyány na světě a rozmanité obchůdky s uměním a spoustou suvenýrů; spící sopka Haleakala (Dům Slunce), při příznivém počasí možnost krátkou procházkou dojít do kráteru sopky, kde nerostou skoro žádné rostliny až na výjimku – vzácný endemit mečolist stříbrný (Stříbrný meč); klikatou pralesní silnicí, jejíž atraktivita spočívá v množství ostrých zatáček a úzkých mostů, do města Hana; tropická botanická zahrada; pěší výlet bambusovým lesem k vodopádům Waimoku, koupání na pláži Makena, průjezd „starou lávou“ na pobřeží La Perouse.

 • 11. - 15. den

  Přelet na ostrov Hawaii (Big Island). Národní park Hawaiian Volcanoes ; kráter Halemaumau (Dům horské kapradiny); lávová jeskyně Thurston Lava Tube; po silnici Chain of Craters Road zalité lávou; podle aktuální situace pozorování aktivních lávových proudů; „suché“ západní pobřeží. Mys Ka Lae – nejjižnější bod USA; havajská svatyně Puuhonau o Honaunau; „mokré“ severovýchodní pobřeží; vodopády Akaka; dále úzkou pralesní vyhlídkovou silnicí Omonea. Po Saddle Road mezi sopečné vrcholy Mauna Kea a Mauna Loa. Pokud počasí dovolí, výlet terénním autem na vrchol Mauna Kea (Bílá hora, 4205 m).

 • 16. - 18. den

  Přelet na ostrov Oahu; možnost individuální prohlídky Honolulu, koupání, nákupy; letecky zpět do Prahy.

Podmínky