Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Havaj – velký poznávací okruh

Tropický ráj uprostřed Pacifiku
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
24. 4. – 11. 5. 201918 dní-2%94 864 Kč96 800 Kč25950902
Základní cena -2%94 864 Kč96 800 KčFirst-minute sleva do 24. 12. 2018.
Služby za příplatek
ESTA500 Kč
jednolůžkový pokoj povinný21 000 Kč
25. 10. – 11. 11. 201918 dní-4%93 888 Kč97 800 Kč25950903

Popis

Havaj je vskutku úžasné místo! Proslulá oáza klidu, slunce a pohody uprostřed Pacifiku nabízí však mnohem víc než exotické pláže a hotely. Navštívíme úžasná místa, kam běžný turista nevkročí. Procestujeme čtyři ostrovy a postupně se seznámíme s památkami původní polynéské kultury i novodobou historií souostroví. Poznáme tropický deštný les s vodopády, divoké pobřeží s útesy a různobarevnými plážemi, hluboký kaňon srovnatelný svojí majestátností s Velkým kaňonem v Arizoně, aktivní vulkány a lávové jeskyně, horský mlžný les se stromovými kapradinami, vysokohorskou bezlesou krajinu s nekonečným rozhledem v krystalicky čistém vzduchu. Přesuny mezi ostrovy jsou letecké, po pevnině pak najatým mikrobusem a pěšky. Ačkoli se jedná o zájezd poznávací, vždy se v rámci programu najde prostor na osvěžení v oceánu.

Na co se můžete těšit?

 • Oahu – Ostrov setkání, Honolulu, Pearl Harbor, severní surfařské pobřeží
 • Kauai – Zahradní ostrov, Waimea Canyon, pobřežní útesy Na Pali
 • Maui – Ostrov údolí, sopka Haleakala
 • Hawaii – Velký ostrov, aktivní vulkány, mlžný les a čtyřtisícovka Mauna Kea

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Honolulu na ostrově Oahu. Prohlídka „velkoměsta Pacifiku“; Waikiki Beach; návštěva památníku Pearl Harbor s fakultativní možností prohlídky bitevní lodi Missouri; vyhlídka na město z Mount Tantalus; v kráteru vyhaslé sopky botanická zahrada Koko Crater; pěší výlet na vyhlídku Diamond Head, nebo koupání v teplém oceánu, šance zažít noční ruch na Waikiki Beach – promenáda, nepřeberné množství obchůdků, kaváren a restaurací a v zejména bohatý výběr z mezinárodní kuchyně.

 • 3. - 4. den

  Korálová zátoka Hanauma; replika japonského kláštera Byodo-In, který byl otevřen na sté výročí příchodu prvních japonských migrantů na Havaj, je obklopen jezírkem a zahradou, kde můžete spatřit pávy, želvy nebo černé labutě; vyhlídka Nuuanu Pali; North Shore – surfařské severní pobřeží. Laie, fakultativně návštěva Polynéského kulturního centra, kde vás čeká mimo jiné ukázka tradičních tanců, ochutnávka místní kuchyně, projížďka na lodičkách a spoustu dalších zajímavostí spjatých s havajskou kulturou.

 • 5. - 7. den

  Přelet na ostrov Kauai. Příbojový vodotrysk Spouting Horn; Waimea – místo přistání Jamese Cooka; Waimea Canyon přezdívaný „Velký kaňon Pacifiku“ a jeho neuvěřitelné barvy, procházka k vodopádu, vyhlídky z pohoří až k oceánu; krátký pěší výlet na divokém západním pobřeží Na Pali, koupání v oceánu s endemity, jako jsou havajští tuleni a zelené havajské želvy; fakultativně „ Grand Tour“ hodinový let vrtulníkem nad celým ostrovem a po stopách Jurského parku; návštěva vesnice Koloa, kde se začal vyrábět rum. V případě zájmu je možné zajistit ochutnávku.

 • 8. - 10. den

  Přelet na ostrov Maui, často přezdívaný „Ostrov mnoha údolí“. Zelené Iao Valley; bývalé hlavní město Lahaina a jeho soudní dvůr, největší banyány na světě a rozmanité obchůdky s uměním a spoustou suvenýrů; spící sopka Haleakala (Dům Slunce), při příznivém počasí možnost krátkou procházkou dojít do kráteru sopky, kde nerostou skoro žádné rostliny až na výjimku – vzácný endemit mečolist stříbrný (Stříbrný meč); klikatou pralesní silnicí, jejíž atraktivita spočívá v množství ostrých zatáček a úzkých mostů, do města Hana; tropická botanická zahrada; pěší výlet bambusovým lesem k vodopádům Waimoku, koupání na pláži Makena, průjezd „starou lávou“ na pobřeží La Perouse.

 • 11. - 15. den

  Přelet na ostrov Hawaii (Big Island). Národní park Hawaiian Volcanoes ; kráter Halemaumau (Dům horské kapradiny); lávová jeskyně Thurston Lava Tube; po silnici Chain of Craters Road zalité lávou; podle aktuální situace pozorování aktivních lávových proudů; „suché“ západní pobřeží. Mys Ka Lae – nejjižnější bod USA; havajská svatyně Puuhonau o Honaunau; „mokré“ severovýchodní pobřeží; vodopády Akaka; dále úzkou pralesní vyhlídkovou silnicí Omonea. Po Saddle Road mezi sopečné vrcholy Mauna Kea a Mauna Loa. Pokud počasí dovolí, výlet terénním autem na vrchol Mauna Kea (Bílá hora, 4205 m).

 • 16. - 18. den

  Přelet na ostrov Oahu; možnost individuální prohlídky Honolulu, koupání, nákupy; letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Honolulu–Praha + 4x vnitrostátní přelet celkem ve výši 38 000 Kč, doprava minibusem, 15x ubytování ve 2lůžkových pokojích penzionů nebo hotelů,  informační materiály.

Ubytování:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Velikost skupiny:

9–11 účastníků.

Poznámka:

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
CK Adventura
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.