Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Burgundsko – za vínem a gastronomií

poznávací zájezdy★★★★ chci cestovat komfortně

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Francie

Tento zájezd pro vás připravíme na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Tradiční kuchyně "Meres Lyonnaises"
  • Pověstné vinice Saint Romain
  • Lyon - centrum světové gastronomie
  • Hotely v centru Lyonu a Beaune

Popis

Burgundsko je bezpochyby jeden z nejvyhlášenějších regionů, co se kvalitního vína týká. Jižněji ležící Lyon je považován za francouzské a světové centrum kvalitní gastronomie. Jste-li milovníky vína a zároveň chcete poznat tradiční, leč špičkovou gastronomii, náš zájezd je pro vás to pravé. Společně navštívíme vyhlášené sklepy a vinařství, ochutnáme skvělou lyonskou kuchyni založenou na tradici Lyonských matek, dopřejeme si burgundské šneky a výborné francouzské sýry. Nezapomeneme ani na krásné památky, jimiž je tento kraj doslova vyšperkován.

Program

1. den

Odlet Praha – Lyon; transfer a ubytování ve městě, považovaném za centrum francouzské a světové gastronomie. Pozdně odpolední prohlídka historického centra města na soutoku řek Rhony a Saony. Večer večeře v jedné z vyhlášených „bouchon“ (bistro) jako například Le Comptoir Abel , které se proslavilo pro svoji autentickou a poctivou kuchyni, vycházející z tradice Meres Lyonnaises (Lyonských matek).

2. den

Po snídani odjezd podél vrchoviny Beaujolais do městečka Cluny, prohlídka starého románského opatství a poté zastávka na oběd v tradiční Auberge, obec Saint Romain, proslulá vysokou koncentrací vinic zařazených do kategorie Grand Cru, s návštěvou vinařství Domaine Germain Pere et Fils  a ochutnávkou zdejšího vína. Odjezd do centra burgundského vinařství, města Beaune, prohlídka historického města, jedinečný gotický Hospic Hotel Dieu.
Večeře v historické restauraci La Grilladine  se zaměřením na tradiční burgundskou kuchyni, ubytování v Beaune.

3. den

Po snídani odjezd do oblasti Cote d´Or na návštěvu farmy manželů Rionových – ochutnávka vína (především Pinot Noire) a lanýžů, ukázka techniky hledání lanýžů pomocí psů, lehký oběd, návštěva sýrárny Gaugry v Brochonu  s ochutnávkou a prohlídkou renesančního zámku uprostřed vinic Clos de Vougeot a zároveň sídla společnosti „bratrstvo rytířů testovacího poháru“. Návrat do Lyonu, ubytování a večeře.

4. den

Snídaně, dokončení prohlídky Lyonu (vrch s katedrálou Notre Dame de Fourviere, starý Lyon s mnoha pasážemi a renesančními dvory zvanými „Traboules“… ) transfer na letiště a zpět do Prahy.

Podmínky

GALERIE: STRAVOVÁNÍ