Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Burgundsko – za vínem a gastronomií

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
1. 6. – 4. 6. 20194 dny29 800 Kč15135901
Základní cena 29 800 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný8 800 Kč
příplatek za odbavené zavazadlo1 300 Kč

Popis

Burgundsko je bezpochyby jeden z nejvyhlášenějších regionů, co se kvalitního vína týká. Jižněji ležící Lyon je považován za francouzské a světové centrum kvalitní gastronomie. Jste-li milovníky vína a zároveň chcete poznat tradiční, leč špičkovou gastronomii, náš zájezd je pro vás to pravé. Společně navštívíme vyhlášené sklepy a vinařství, ochutnáme skvělou lyonskou kuchyni založenou na tradici Lyonských matek, dopřejeme si burgundské šneky a výborné francouzské sýry. Nezapomeneme ani na krásné památky, jimiž je tento kraj doslova vyšperkován.

Na co se můžete těšit?

 • Tradiční kuchyně "Meres Lyonnaises"
 • Pověstné vinice Saint Romain
 • Lyon - centrum světové gastronomie
 • Hotely v centru Lyonu a Beaune

Program

 • 1. den

  Odlet Praha – Lyon; transfer a ubytování ve městě, považovaném za centrum francouzské a světové gastronomie. Pozdně odpolední prohlídka historického centra města na soutoku řek Rhony a Saony. Večer večeře v jedné z vyhlášených „bouchon“ (bistro) jako například Le Comptoir Abel , které se proslavilo pro svoji autentickou a poctivou kuchyni, vycházející z tradice Meres Lyonnaises (Lyonských matek).

 • 2. den

  Po snídani odjezd podél vrchoviny Beaujolais do městečka Cluny, prohlídka starého románského opatství a poté zastávka na oběd v tradiční Auberge, obec Saint Romain, proslulá vysokou koncentrací vinic zařazených do kategorie Grand Cru, s návštěvou vinařství Domaine Germain Pere et Fils  a ochutnávkou zdejšího vína. Odjezd do centra burgundského vinařství, města Beaune, prohlídka historického města, jedinečný gotický Hospic Hotel Dieu.
  Večeře v historické restauraci La Grilladine  se zaměřením na tradiční burgundskou kuchyni, ubytování v Beaune.

 • 3. den

  Po snídani odjezd do oblasti Cote d´Or na návštěvu farmy manželů Rionových – ochutnávka vína (především Pinot Noire) a lanýžů, ukázka techniky hledání lanýžů pomocí psů, lehký oběd, návštěva sýrárny Gaugry v Brochonu  s ochutnávkou a prohlídkou renesančního zámku uprostřed vinic Clos de Vougeot a zároveň sídla společnosti „bratrstvo rytířů testovacího poháru“. Návrat do Lyonu, ubytování a večeře.

 • 4. den

  Snídaně, dokončení prohlídky Lyonu (vrch s katedrálou Notre Dame de Fourviere, starý Lyon s mnoha pasážemi a renesančními dvory zvanými „Traboules“… ) transfer na letiště a zpět do Prahy.

Podmínky

GALERIE: STRAVOVÁNÍ