Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Peru – země zlata a slunce

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
10. 6. – 27. 6. 201918 dní81 700 Kč25840910

Hlavní program

Aktuálně plno!

Základní cena 81 700 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný11 800 Kč
28. 6. – 15. 7. 201918 dní85 700 Kč25840912

Hlavní program

Aktuálně plno!

28. 6. – 18. 7. 201921 dní99 700 Kč25840913

S prodloužením o džungli

Aktuálně plno!

18. 9. – 11. 10. 201924 dní97 700 Kč25840915

Hlavní program + sever Peru

24. 9. – 11. 10. 201918 dní82 700 Kč25840914

Hlavní program

11. 10. – 28. 10. 201918 dní84 700 Kč25840916

Hlavní program

 

11. 10. – 31. 10. 201921 dní96 700 Kč25840917

Hlavní program + prodloužení v džungli

 

Na co se můžete těšit?

  • Machu Picchu a posvátné údolí řeky Vilcanota
  • Jezero Titicaca a ostrov Slunce
  • Copacabana  – poutní místo Jižní Ameriky
  • Incké památky v okolí Cusca

Popis

Naše pestré putování vede nejpozoruhodnějšími místy Peru a severu Bolívie. Zažijeme tajemnou atmosféru legendární incké citadely Machu Picchu a také západ slunce za hřebeny hor nad jezerem Titicaca. Po cestě si na tři dny „odskočíme“ i do sousední Bolívie s nejvýše položeným hlavním městem na světě La Paz a poutním místem Jižní Ameriky Copacabanou s její slavnostní atmosférou. Pro tuto sezonu opět přinášíme možnost obohacení klasického programu o fakultativní prodloužení. Jde o pobyt v amazonské džungli spojený s jednodenními výlety a poznáním způsobu života domorodých Peruánců.

Nyní také s možností prodloužení o úvodní část - Severní Peru

Program

ÚVOD

SEVERNÍ PERU

1. – 3. den Letecky Praha – Chiclayo; Museo Tumbas Reales de Sipan – prohlídka originálních archeologických nálezů z 12 hrobů kultury Mochiků; Túcume – prohlídka ruin 26 mochických pyramid; Sipán – Huaca Rajada – prohlídka místa, kde byl na světlo vynesen nejvýznamnější archeologický nález amerického kontinentu 20. století

4. den

Cajamarca – přejezd do krásného koloniálního města; procházka podél Canal de Cumbemayo – důmyslný vodní kanál, který představuje úžasný počin předincké stavební techniky.

5. den

Cajamarca – prohlídka centra města a návštěva místa, kde v roce 1532 vlákali španělští conquistadoři do léčky posledního Inku Atahualpu; Baňos del Inca, odpolední přejezd do přístavu Huanchaco v blízkosti Trullija. 

6. – 7. den

Huanchaco – návštěva pyramid El Brujo; Huaca de la Luna a Huaca del Sol – prohlídka pyramid a starobylého města Chan Chan; odlet do Limy, nocleh a následné pokračování v hlavním programu.

1. - 2. den

ZAČÁTEK HLAVNÍHO PROGRAMU

Letecky Praha – Lima , prohlídka srdce starého města: Plaza Mayor s prezidentským palácem, populární a moderní čtvrť Miraflores, Park lásky u pobřeží Tichého oceánu, odpolední přejezd podél oceánu na jih do Pisca a na poloostrov Paracas.

3. den

Ostrovy Ballestas – lodní výlet s pozorováním kolonií lachtanů a tučňáků v přírodní rezervaci, národní park Paracas přitažlivý svou archeologickou historií, přejezd k planině Nazca , zastávka v pravé pouštní oáze Huacachina.

4. den

Fakultativní letecká prohlídka obřích kreseb a linií na planině Nazca, návštěva hřbitova Chauchillo s pozoruhodnými mumiemi, přejezd do města Arequipa.

5. den

Arequipa   město ležící pod spící sopkou El Misti (5821 m); návštěva nejživější a největší tržnice v Peru, prohlídka historického centra města, klášter Santa Catalina; fakultativní pěší výlet v okolí.

6. den

Chivay  prohlídka města a pohodový pěší výlet spojený s koupáním v nedalekých termálních lázních; relaxační den zaměřený na pohodlnou aklimatizaci.

7. den

Colca – nejhlubší kaňon světa, malebné údolí plné předinckých umělých teras uprostřed obrovských horských masivů, rozhledna Cruz del Condor; v případě příhodných podmínek pozorování volně žijících kondorů zblízka; ubytování v Punu. 

8. den

Plovoucí rákosové ostrovy Uros na jezeře Titicaca, přejezd podél jezera do Bolívie; prohlídka malebného městečka Copacabana, proslulé poutní místo Jižní Ameriky; výstup na vyhlídku Cerro Calvaria na pozorování západu slunce. 

9. den

Isla del Sol –  celodenní výlet lodí po jezeře Titicaca s úžasnými výhledy na zasněžené šestitisícovky pohoří Cordillera Real; během procházky návštěva inckých chrámů na Ostrově Slunce a Ostrově Měsíce.

10. den

Poloostrov Copacabana –  dopolední prohlídka města, výstup na Horca del Inca, prohlídka katedrály a odjezd přes jezerní úžinu Tiquina do La Pazu; prohlídka náměstí s prezidentským palácem, stříbrné uličky Sagarnaga a tzv. „uličky čarodějnic"; nákup místních artesánií, výhledy na hlavní město Bolívie z kabiny lanovky. 

11. den

Tiwanacu  – návštěva slavné kolébky andských kultur; návrat do Puna.

12. den

Cusco  – celodenní přejezd do koloniálního města Cusco; večerní procházka uličkami města do centra.

13. den

Procházka po okolí města, skalní observatoř a svatyně Qenko – místo prvního pobytu Inky v Cuscu; chrám Sascayhuaman a Plaza de Armas, Chrám Slunce, nákupy na tradičních indiánských tržištích.

14. den

Posvátné údolí řeky Vilcanota, Tambo-Machay, incká města Pisaq, Ollantaytambo, přejezd vláčkem do Aguas Calientes.

15. den

Machu Picchu  – nejúchvatnější citadela říše Inků, Huayana Picchu (výstup možný jen v závislosti na aktuálních podmínkách), dle vlastní chuti výlety na okolní vrcholky s nádhernými výhledy; návrat do Cusca.

16. den

Volný den v Cuscu, návštěva tržnic, prohlídka muzeí, procházky ulicemi města. 

17. - 18. den

Přelet do Limy, odlet do Evropy a následující den návrat do Prahy. 

KONEC HLAVNÍHO PROGRAMU

17. - 19. den

ODPOČINKOVÉ PRODLOUŽENÍ V DŽUNGLI

Přelet do Puerto Maldonado, městečka uprostřed džungle; výlety po řekách Madre de Dios či Gamita/Briolo, Monkey Island, observatoř v koruně stromu Shihuahuaco, pozorování divokých zvířat (opice, želvy, volavky, aligátoři), pěší výlety v džungli; 3x ubytování v komfortních bungalovech s plnou penzí v Ecoamazonia Lodge.

20. - 21. den

Přelet do Limy a  letecky zpět do Prahy.

Podmínky