Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Irsko – za poznáním a tradicemi

S návštěvou Severního Irska
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
16. 7. – 24. 7. 20219 dní-4%35 712 Kč37 200 Kč15831101

AKTUÁLNĚ PLNO!

Základní cena -4%35 712 Kč37 200 KčFirst-minute sleva do 16.1.2021.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný7 000 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Krásné památky i přírodní zajímavosti
  • Významné hrady, malebné vesničky, zajímavá panství
  • Ubytování v příjemných penzionech s vydatnou irskou snídaní

Popis

Irsko je věčně zelený ostrov na okraji Evropy. Návštěvníky láká především svou malebností, spoustou přitažlivých památek a také přírodních zvláštností. Během naší cesty si prohlédneme nejvýznamnější památky Irska, poznáme irský venkov a neopomeneme také severní část Irska, jež je dodnes součástí Velké Británie. Naše putování můžeme zakončit ochutnávkou známého piva Guiness nebo si dát sklenku dobré whisky Bushmills. 

Program

1. den

Letecky Praha – Dublin

2. den

Hrabství Tipperery – návštěva nejvýznamnější památky Irska Rock of Cashel, někdejší opevněný klášter s hradem; přejezd do Cahiru a prohlídka stejnojmenného monumentálního hradu, místa natáčení mnoha historických filmů (například Statečná srdce); Ladies view na Ring of Kerry.

3. den

Dingle  – okružní cesta po poloostrově; cestou zastávky v rázovitých vesničkách a prohlídka tradičního irského venkova, vyhlídky na členité pobřeží, prohlídka Gallarus Oratory a dalších prehistorických staveb. Výjezd na Connor pass (nejvýše položené horské sedlo v celém Irsku).

4. den

NP Killarney – výlet s lehkou turistikou; návštěva Muckross house a přilehlých zahrad na břehu jezera Lough Leane, přejezd do oblasti Ennistimonu.

5. den

Cliffs of Moher – západní pobřeží s monumentálními útesy, zvláštní kamenná měsíční krajina Burren; megalitické památky, zříceniny hradů a dolmeny v hrabství Clare, nejdůležitější irský klášterní areál Clonmacnoise s typickými kulatými věžemi a keltskými kříži; přejezd do Severního Irska.

6. den

Dunluce – přejezd na severní pobřeží a zastávka u hradu postaveného na hraně útesu padajícího do moře, prohlídka spojená s ochutnávkou nejstarší palírny whisky v městečku Bushmills, návštěva nejslavnější přírodní zajímavosti Severního Irska GiantsCauseway neboli Obrovy schody, zvláštní geologický útvar, který se řadí mezi tzv. čedičové varhany; procházka k útesům u provazového mostu.

7. den

Belfast – krátká prohlídka centra hlavního města Severního Irska, návštěva megalitického tumulu, monumentu Newgrange v údolí řeky Boyne, dle časových možností návštěva dalších památek v okolí.

8. den

Wicklow Mountains – pahorkatina na jih od Dublinu; návštěva kláštera a vesnice Glendalough založené svatým Kevinem v 6. století, honosný palác a zahrady Powerscourt.

9. den

Dublin – prohlídka města a návštěva pivovaru Guinness; odlet do Prahy.

Podmínky

Přijďte na naše promítání

Putování po Britských ostrovech

Promítající: Martin Kindl

23.11.2020, 18:00, Hradec Králové: Adalbertinum – velký sál

Vstup 130 Kč
Kapacita 200 míst
Kontaktní údaje
Čs. armády 300, Hradec Králové Otevřít v Google Maps
pondělí od 18:00 do 20:00 hodin (velký sál) Rezervovat lístky na vybrané promítání si můžete zde Koupit lístky
Přijměte naše pozvání na putování po Britských ostrovech. Během promítání navštívíme postupně jih a západ Anglie s jejími historickými městy, zahradami a panskými sídly, dále se posuneme na sever do hornatého Yorkshiru a Northumberlandu s impozantními hrady a divokým mořským pobřežím. Odtud je již jen kousek do Skotska s jeho podmanivou krásou hor a památek. Na závěr navštívíme také Irsko.