Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Irsko – za poznáním a tradicemi

S návštěvou Severního Irska
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
26. 7. – 3. 8. 20199 dní36 500 Kč15831903

AKTUÁLNĚ PLNO!

Základní cena 36 500 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný7 000 Kč
19. 7. – 27. 7. 20199 dní36 500 Kč15831901

AKTUÁLNĚ PLNO!

Na co se můžete těšit?

  • Krásné památky i přírodní zajímavosti
  • Významné hrady, malebné vesničky, zajímavá panství
  • Ubytování v příjemných penzionech s vydatnou irskou snídaní

Popis

Irsko je věčně zelený ostrov na okraji Evropy. Návštěvníky láká především svou malebností, spoustou přitažlivých památek a také přírodních zvláštností. Během naší cesty si prohlédneme nejvýznamnější památky Irska, poznáme irský venkov a neopomeneme také severní část Irska, jež je dodnes součástí Velké Británie. Naše putování můžeme zakončit ochutnávkou známého piva Guiness nebo si dát sklenku dobré whisky Bushmills. 

Program

1. den

Letecky Praha – Dublin

2. den

Hrabství Tipperery – návštěva nejvýznamnější památky Irska Rock of Cashel, někdejší opevněný klášter s hradem; přejezd do Cahiru a prohlídka stejnojmenného monumentálního hradu, místa natáčení mnoha historických filmů (například Statečná srdce); přesun do Killarney.

3. den

Ring of Kerry – okružní cesta po poloostrově Iveragh; cestou zastávky v rázovitých vesničkách a prohlídka tradičního irského venkova, vyhlídky na členité pobřeží, prohlídka dolmenů, prehistorických staveb z velkých nepravidelných kamenných bloků; obdivování menhirů, kamenných bloků svisle zasazených do země.

4. den

NP Killarney – výlet s lehkou turistikou; návštěva hradu Ross na břehu jezera Lough Leane, přejezd do oblasti Ennistimonu.

5. den

Cliffs of Moher – západní pobřeží s monumentálními útesy, zvláštní kamenná měsíční krajina Burren; megalitické památky, zříceniny hradů a dolmeny v hrabství Clare, nejdůležitější irský klášterní areál Clonmacnoise s typickými kulatými věžemi a keltskými kříži; přejezd do Severního Irska.

6. den

Dunluce – přejezd na severní pobřeží a zastávka u hradu postaveného na hraně útesu padajícího do moře, prohlídka spojená s ochutnávkou nejstarší palírny whisky v městečku Bushmills, návštěva nejslavnější přírodní zajímavosti Severního Irska Giants Causeway neboli Obrovy schody, zvláštní geologický útvar, který se řadí mezi tzv. čedičové varhany; procházka na útesy po provazovém mostě.

7. den

Belfast – prohlídka centra hlavního města Severního Irska, návštěva megalitického tumulu, mohylového monumentu Newgrange v údolí řeky Boyne.

8. den

Wicklow Mountains – pahorkatina na jih od Dublinu; návštěva kláštera a vesnice Glendalough založené svatým Kevinem v 6. století, honosný palác a zahrady Powerscourt.

9. den

Dublin – prohlídka města a návštěva pivovaru Guiness nebo palírny Jameson; odlet do Prahy.

Podmínky