Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Hedvábná cesta

Z kyrgyzského Biškeku do čínského Luoyangu
poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Jak dnes vypadá hedvábná cesta? Vydejte do Číny na zájezd po stopách starých karavan i civilizací přes jeskyně Mogao, Duhové hory, Dlouhé zdi a klášter Shaolin.

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
25. 5. – 11. 6. 202118 dní33331112
Základní cena

Na co se můžete těšit?

  • Ohromná skalní Nebeská brána a nádherné Duhové hory
  • Buddhistické jeskyně Mogao a Longmen
  • Nejzápadnější konec Dlouhé zdi a čínské "Monument Valley"
  • Magický Shaolin – kolébka wushu a nocleh v jurtě

Popis

Vydejme se po "hedvábné cestě", která spojovala v raném středověku všechny velké civilizace euroasijského kontinentu. Putujme po ní jako starověcí kupci, vzdělanci, umělci, náboženští myslitelé, šiřitelé učení Buddhova, Mohamedova a Kristova. Jednotlivé úseky hedvábné cesty byly důležitými obchodními tepnami, ale i výjimečným faktorem světového dění kulturního a duchovního. Zveme vás na putování po severní větvi východní části suchozemské cesty – z kyrgyzského Biškeku do čínského Luoyangu, přes ťan-šanské průsmyky a kolem jezera Issyk-kul, po okraji pouští Gobi a Taklamakan a podél životodárné Žluté řeky a západní části Dlouhé zdi.

Program

1.–2. den

Praha – Biškek – Naryn: brzy ráno přílet do hl. m. Kyrgyzstánu s kulisami éry SSSR a 4800 m vysokým pohořím Ťan-šan v pozadí; památník Lenina či národního hrdiny Manase; 25 m vysoká věž Burana z 9. stol.; přejezd okolo jezera Issyk-kul (největší jezero v zemi) do Narynu. 

3. den

Naryn – Taš Rabat: přejezd ke karavanseraji Taš Rabat z 15. stol.; dle sil odpolední výšlap do okolních hor (podle možností i na koni); typická kyrgyzská večeře a neopakovatelný nocleh v jurtách v obklopení hor ve výšce 3200 m n.m.

4. den

Kyrgyzstán  Kašgar: celodenní přejezd přes možná zasněžený ťan-šanský průsmyk Torugart (3752 m) do čínského Kašgaru – pouštní město, kdysi jedno z nejdůležitějších obchodních center a důležitá křižovatka na hedvábné cestě.

5. den

Kašgar: výlet k unikátnímu skalnímu útvaru Shipton´s Arch neboli Nebeská brána – až 365 m vysoké (pouze z pohledu od Z) a 55 m široké skalní okno; návštěva mešity Id Kah z 15. stol. (jedna z největších v Číně), procházka uličkami starého města.

6. den

Kašgar: jedinečný nedělní trh – tisíceobchodníků s koňmi, ovcemi, zeleninou, koberci, čepicemi a jiným zbožím; prohlídka hrobky islámského světce Abakha Hoji ze 17. stol.; poslední procházka starým městem a ochutnávky místních specialit; noční lehátkový vlak.

7. den

Turfan: odpoledne příjezd do důležité křižovatky hedvábné cesty a tranzitní stanice různých kultur; výlet do okolí – ruiny unikátního pouštního města Jiaohe (Ťiao-che) na soutoku dvou řek.

8. den

Turfan: oblast vyhlášená pěstováním vinné révy – skvělé místní hrozinky; buddhistické jeskyně Bezeklyk, zajímavý přírodní úkaz Plamenné hory, hliněná tradiční ujgurská vesnice Tujuk, Eminův minaret; noční lehátkový vlak.

9. den

Dunhuang (Tun-chuang) – vstupní brána do říše Středu v době dynastie Han (Chan): příjezd vlakem a vyhlášené jeskyně Mogao (Mo-kao) – vrchol buddhistického umění (unikátní nástěnné malby a sochy ze 4.–11. stol.).

10. den

Dunhuang – Jiayuguan (Ťia-jü-guan): výlet k malebnému jezírku Měsíčního srpečku ukrytému mezi písečnými dunami (nejvyšší 1750 m n.m.) – možnost projížďky na velbloudu nebo "sáňkování" na dunách; odpoledne přejezd do Jiayuguanu.

11. den

Jiayuguan – Zhangye(Čang-jie): návštěva nejzápadnější části Dlouhé zdi z dob dynastie Ming – zastavení u poslední hlásky; prohlídka rozsáhlé pevnosti ze 14. stol.; odpoledne přejezd vlakem do Zhangye. 

12. den

Zhangye: výlet do jedinečných tzv. Duhových hor – pohoří vymodelované zrůznobarevných vrstev rudého pískovce, výstup na některé z vyhlídek; procházka dalším nádherným přírodním úkazem – tzv. Ledovým údolím Binggou (Ping-kou) připomínajícím Monument Valley v USA. 

13. den

Zhangye – Lanzhou (Lan-čou): prohlídka kláštera Velkého Buddhy (největší krytá socha ležícího Buddhy v Číně – 34,5 m); výlet do pohoří Mati (Ma-tchi) – pohoří Koňské podkovy s vysoko do skály vytesanými buddhistickými jeskyněmi; odpoledne přejezd rychlovlakem do Lanzhou.

14. den

Lanzhou: celodenní výlet do jeskynních buddhistických chrámů Binglingsi (Ping-ling-s'), přináležejících k jeskyním Desetitisíců Buddhů a nacházejících se na březích Žluté řeky; přejezd lodí přes Ž. řeku; noční lehátkový vlak.

15. den

Luoyang (Luo-jang): po poledni příjezd a výlet do rozsáhlého buddhistickéhokláštera Bílého koně z 1. stol. (nejstarší v celé Číně).

16. den

Luoyang – Shaolin (Šao-lin): celodenní výlet doslavné kolébky wushu (wu-šu) – čínských bojových umění; prohlídka klášterního areálu na úpatí posvátné horySongshan(Sung-šan) – Les pagod s 248 cihlovými pagodkami nebo síň Arhatů, představení bojových umění; možnost výjezdu lanovkou a procházky po skalním útesu; večer návrat do Luoyangu.

17.–18. den

Luoyang –Peking – Praha: dopoledne návštěva výstavních skalních buddhistických jeskyní Dračí brána – Longmen (Lung-men); odpoledne přejezd rychlovlakem do Pekingu; transfer na letiště a odlet do ČR, přílet domů 18. den.

Podmínky