Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Treking na Kapverdách

turistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji2-3 středně náročný / náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
21. 11. – 4. 12. 202114 dní56 900 Kč48285101

AKTUÁLNĚ PLNO

Základní cena 56 900 Kč

Na co se můžete těšit?

  • 8denní pěší přechod ostrova Santo Antao
  • Vulkanická pohoří, skalní útvary, rázovité vesnice
  • Začátek a závěr cesty na mořských plážích a na ostrově Sao Vicente
  • Nalehko, noclehy pod střechou

Popis

Osm dní na pěší přechod ostrova, který je dlouhý ani ne 50 kilometrů se může zdát přehnaně mnoho, ale na cestě nás čekají strmé svahy hor a hluboká údolí, velká denní převýšení, neustálá prudká stoupání a klesání. Velká část trasy přitom povede po tradičních dlážděných cestách, které tvoří síť stezek mezi horskými vesnicemi a které jsou obdivuhodných stavitelským výkonem předchozích generací. Divoký rozeklaný relief a výjimečná krása krajiny dělá z ostrova zatím nedoceněný ráj pro trekaře. Kontrast mezi pouštní vulkanickou krajinou západní části ostrova a zelenými údolími východu s bujnou tropickou vegetací může být sotva větší. Čekají nás horské usedlosti a rybářské vesničky, stezky vedené po uzounkých hřebenech i vestavěné do skal těsně nad hučícím oceánem, pečlivě vystavěná terasová políčka v příkrých svazích. Voda vedená v levadách zavlažuje pole s cukrovou třtinou, s kávovníky, banány, pomeranči. Santo Antao je skoupé na dobré příležitosti ke koupání (a to ho zachraňuje před masovou turistikou), ale v prvních i posledních dnech zájezdu si cestu do mořských vln najdeme.
Kapverdy jsou nejzápadnější výspa afrického kontinentu, osídlená původně Portugalci a používaná jako zastávka při cestách přes Atlantik a jako místo lukrativního trhu s otroky. Zůstaly i dnes na půl cesty mezi Afrikou a Evropou, zdejší lidé jsou nám svou mentalitou blíže, než je tomu ve většině afrických zemí.

Program

1.–2. den

Odlet z Prahy, přílet na Sao Vicente a odpoledním trajektem na Santo Antao, ubytování v hotelu v Porto Novo.

3. den

Přejezd vyprahlou krajinou jižních horských úpatí, pěší sestup do Tarrafal de Monte Trigo  oázy zeleně v zálivu s plážemi černého písku. Koupání, výlet v rybářských lodích podél pobřeží či pobřežní trek pod nejvyšší horou ostrova.

4. den

Výstup na nejvyšší vrchol ostrova vulkán Tope de Coroa (1980 m), odlehlou a izolovanou horu, která vévodí rozlehlé měsíční krajině s lávovými poli. Sestup z vulkanické náhorní planiny po nejkrásněji vedené horské dlážděné cestě Kapverdských ostrovů na dno údolí k vesnicím a oázám zeleně.

5. den

Po stezce pro muly mezi dvěmi horskými údolími. Cesta vede mezi bizarními bazaltovými skalními jehlami, svahy vulkanických hřbetů zde tvarují terasová políčka. Volné odpoledne v úrodném údolí vesnice Alto Mira se závlahovým zemědělstvím.

6. den

Výstup horskou stezkou na Salto Preto s horským porostem eukalyptů a borovic, pokračujeme náhorní planinou v centrální části ostrova.

7. den

Sestup z vysočiny po hřbetu mezi hluboce zaříznutými zelenými údolími s terasovým zemědělstvím. Blížíme se vlhčí a zelené části ostrova. Nocleh v Cha d Igreja – odlehlé vesnici s bílým kostelíkem, kokosovými palmami a výhledem na věnec horských hřbetů.

8. den

Pobřežní dlážděnou stezkou vysekanou do skalních stěn s výhledy na oceán. Procházíme jedněmi z nejmalebnějších vesnic na Santo Antao posazených ve strmých úbočích padajících do moře. Nocleh v Ponto do Sol, kdysi vzkvétajícím přístavu severního pobřeží ostrova.

9. den

Jsme na severovýchodní úrodné straně ostrova. Ranní transfer do Ribeira da Torre jednoho z nejzelenějších údolí ostrova, odkud je velká část produkce banánů. Stoupáme působivým vulkanickým kotlem na zalesněné centrální hřebeny a ke kráteru Cova. Odtud se opět spustíme do horní části sousedního údolí Paul s políčky kávy, cukrové třtiny, pomerančů, guavy a banánů. Nocleh v guesthousu vysoko v údolí s nádhernými výhledy.

10. den

Volné dopoledne, možný je pěší okruh údolím či fakultativní návštěva jedné z výroben grogue – místní pálenky připravované z cukrové třtiny. Odpoledne vystoupáme k nejvyššímu vrcholu východní části ostrova Pico da Cruz, často ukrytému v mlhách. Vřesoviště a lesy s řadou endemitů. Nocleh v malé vesnici uprostřed borovicových lesů.

11. den

Výstup na Pico da Cruz (1595 m), ranní panoramatický výhled na ostrovy Santo Antao a Sao Vicente. Sestupujeme vyhlídkovou hřebenovkou k východnímu výběžku ostrova. Se stálými výhledy na oceán se cesta vine mezi usedlostmi a políčky cukrové třtiny. Nocleh v hotelu ve Vila das Pombas.

12. den

Dopoledne túra k nejvyššímu vodopádu Kapverdských ostrovů, nebo odpočinek u moře. Odpoledne na závěr absolvujeme přejezd slavné Rua de Corda – staré silnice spojující jižní a severní pobřeží ostrova a vedené po úzkých hřbetech a ve skalních stěnách rozeklaných centrálních hřebenů. Podvečerní přejezd trajektem do města Mindelo na Sao Vicente, seznámení s "kulturním hlavním městem" Kapverdských ostrovů.

13.–14. den

Čas před odletem strávíme v tomto přístavu s malými náměstíčky a barevnými historickými domy. Zbyde-li čas vyrazíme i na jednu z pláží pouštního ostrova Sao Vicente. Odlet přes Lisabon do Prahy.

Podmínky