Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Transsibiřskou magistrálou až na Dálný východ

Vlakem z Moskvy do Vladivostoku
poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
7. 6. – 24. 6. 201918 dní-3%62 759 Kč64 700 Kč25123901

POSLEDNÍ 2 MÍSTA

Základní cena -3%62 759 Kč64 700 KčFirst-minute sleva do 7. 1. 2019.
Služby za příplatek
ruské vízum2 700 Kč
7x jednolůžkový pokoj - nepovinný5 900 Kč
29. 6. – 16. 7. 201918 dní-4%62 112 Kč64 700 Kč25123904
5. 7. – 22. 7. 201918 dní-4%62 112 Kč64 700 Kč25123902
30. 8. – 16. 9. 201918 dní-4%62 112 Kč64 700 Kč25123903

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

Pro tento zájezd je nejvhodnější období od června do září.

Zájezd vám můžeme připravit také na zakázku pro skupiny od 2 - 15 osob. V případě, že nevyžadujete účast česky mluvícího průvodce, je nutná alespoň základní znalost ruského jazyka. Většinu služeb na zájezdu lze přizpůsobyt vašim požadavkům, ale v některých lokalitách kde není jiná možnost, je potřeba se přizpůsobyt místním podmínkám. 

Popis

Vyslyšme volání dálek a vydejme se na železniční pouť po nejdelší trati světa napříč Ruskem – zemí, nad kterou slunce nezapadá. Transsibiřská magistrála je fascinující a živoucí tepnou jižní Sibiře, jež by bez ní prakticky nemohla žít. Zároveň ale představuje zvláštní „jednorozměrný svět“, který zná jen dvě světové strany, východ a západ, a řídí se celý moskevským časem, ač vlakem protneme postupně osm časových pásem. Nejrychlejší expresní vlaky zvládají celou trasu za šest dní a nocí. My samozřejmě nepojedeme „v jednom tahu“, nýbrž si cestu rozložíme na sedm úseků se zastávkami na těch nejpřitažlivějších místech. Vlaky jsou vždy lůžkové či lehátkové a celkem osm nocí ve vlaku, prostřídaných pěti nocemi v hotelech, nám pomůže zvládnout 9288 kilometrů trati v rozumném časovém rozpětí.

Jako čtení do vlaku vám doporučujeme některou z knížek legionářské literatury, jež vás přenese do doby, kdy magistrálu v celé její délce ovládly na sklonku první světové války i po ní československé legie, odříznuté bolševickou revolucí, které tudy přes Vladivostok mířily k domovu asi nejdelší oklikou, jakou kdy světové dějiny vojenských přesunů zaznamenaly.

Na co se můžete těšit?

 • Kompletních 9288 km po nejdelší železniční trati světa
 • Moskevský Kreml  a Rudé náměstí 
 • Kazaň – perla Tatarstánu se středověkým kremlem  
 • Nádherná příroda Bajkalu 
 • Přístav Vladivostok a malebné pobřeží Pacifiku

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Moskva, prohlídka města – Kreml a Rudénáměstí , chrám Vasila Blaženého, obchodní dům GUM, chrám Krista Spasitele, pěší zóna starého Arbatu, moderní Nový Arbat, Novoděvičij klášter  s přilehlým hřbitovem. Druhý den večer odjezd nočním vlakem po Transsibiřské magistrále.

 • 3. den

  Kazaň – prohlídka starobylého centra na řece Volzekazaňský Kreml , ulice Baumana, katedrála sv. Petra a Pavla, chrám Všech náboženství. Večer odjezd nočním vlakem a následující dopoledne přejezd přes Ural do Asie.

 • 4. - 5. den

  Jekatěrinburg – náměstí Roku 1905, chrám Na krvi, vyhlídková plošina na vrcholu jednoho z moderních mrakodrapů, dům Sevosťjanova, jezero v centru města, výlet k hraničnímu monumentu mezi Evropou a Asií a k místu pohřebiště carské rodiny Ganina Jama. Nocleh v hotelu, druhý den odjezd na úsek magistrály, který je z těch našich druhý nejdelší (2 dny a noc).

 • 6. - 8. den

  Přejezd západní Sibiří přes Omsk a Novosibirsk a přes mohutné řeky Irtyš a Ob. Krasnojarsk s atraktivní polohou na veletoku Jenisej a v předhůří Východního Sajanu, po noclehu v hotelu výlet minibusem do přírodní rezervace Krasnojarské Stolby s unikátními skalními útvary s výhledy na Jenisej (většinu dne relaxace v přírodě a možnost pěší turistiky). Večer odjezd vlakem k Bajkalu.

 • 9. den

  Irkutsk – tradiční metropole střední Sibiře na řece Angara – nábřeží, pravoslavné chrámy, dřevěné domy děkabristů, Znamenskij monastýr. Nocleh v hotelu.

 • 10. den

  Přejezd minibusem k nedalekému jezeru Bajkal do letoviska Listvjanka – rybí trh, možnost koupání na oblázkové pláži s výhledem na útesy nebo vycházek borovými lesy po kopcovitém pobřeží či návštěva něrpinária (něrpa je endemický bajkalský tuleň). Nocleh v turbáze.

 • 11. den

  Vyhlídková plavba lodí podél divokého pobřeží Bajkalu z Listvjanky do Sluďjanky se zastávkami na trase slavné krugobajkalské železnice, původní historické trase Magistrály s mnoha tunely skrz skalní útesy. Ve Sluďjance se po prohlídce jediného mramorového nádraží světa ubytujeme v turbáze na pobřeží.

 • 12. den

  Dopoledne koupání v Bajkalu nebo výlet podél pobřeží, odpoledne přejezd vlakem okolo Bajkalu (významná část tohoto úseku vede hornatou krajinou s výhledy na jihovýchodní pobřeží) do Ulan-Ude, centra autonomního buddhistického Burjatska – večer prohlídka příjemného centra s monumentální hlavou Lenina na centrálním náměstí, nocleh v hotelu.

 • 13. den

  Výlet minibusem do hlavního buddhistického kláštera v Rusku – Ivolginského dacanu. Odpoledne odjezd na náš nejdelší úsek magistrály (2 noci a 2 dny).

 • 14. – 15. den

  Přejezd hornatou krajinou podél čínských hranic až na Dálný východ do Chabarovsku na soutoku Amuru a Usuri, zde nocleh v hotelu.

 • 16. den

  Chabarovsk – okružní plavba lodí po Amuru, Amurský útes, Spaso-preobraženský chrám, nábřežní promenáda. V podvečer odjezd na závěrečný noční úsek, výjimečně směrem k jihu. 

 • 17. den

  Ráno příjezd do Vladivostoku, města s přitažlivou polohou na členitém pobřeží Japonského moře a s velkým přístavem. Nikolajevskij sloup (symbolický konec Transsibiřské magistrály), prohlídka atraktivního centra – muzeum v ponorce, pevnost, mys Tokarevského, výjezd lanovkou na sopku Orlí hnízdo s krásnými výhledy na město a okolní ostrovy. Nocleh v hotelu.

 • 18. den

  Ráno transfer na letiště a letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

Český průvodce, letenka včetně všech poplatků Praha–Moskva, Vladivostok–Praha, 7x hotel*** a 2x turistická ubytovna, 9x snídaně, 6x lehátkový vlak (7-8 nocí, v závislosti na aktuálním jízdním řádu, podrobněji viz Ubytování), místní transfery minibusy aj., 2x loď (okružní plavba a po Amuru a celodenní výlet lodní krugobajkalkou), exkurze do NP Stolby, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

Případná individuální doprava ve městech, vstupné do památek.

Ubytování:

Ubytování v hotelech***, případně v „turbázách“ v dvou- nebo čtyřlůžkových pokojích, jednolůžkový pokoj v hotelech je na vyžádání za příplatek. WC a sprcha s teplou vodou budou většinou na pokoji, ale nelze to vždy zaručit.

Vlaky mají dvě kategorie vagonů. Kupejnyj vagon má uzavřená kupé pro 4 osoby se sklopnými lůžky dole a ve střední poloze, nejvyšší patro je určeno pro zavazadla. Plackartnyj vagon má obdobná lůžka, ale kupé nemají čelní stěnu do uličky a na protilehlé straně uličky jsou ještě 2 lůžka rovnoběžná se směrem jízdy. O každý vagon se pečlivě stará děžurnyj, který vydává čisté povlečení. Kupejnyj vagon nabízí více prostoru a soukromí, plackartnyj zase možnost užít si neformální družnou atmosféru a těsnější kontakt s domácími pasažéry. Na všech nočních úsecích budete mít v ceně kupejnyj vagon, pouze na denním přejezdu okolo Bajkalu je v ceně plackartnyj vagon.

Stravování:

Užijeme si stravování z bohatých místních zdrojů – samozřejmě také masové taštičky pelmeně, palačinky blinčiki, u Bajkalu a u velkých řek ryby, velký výběr z mnoha druhů piva atd. Ve vlacích je restaurační vagon a v každém vagonu kypjatok s vroucí vodou na samoobslužnou přípravu čaje, kávy, instantních polévek apod. Vše za ceny srovnatelné či nižší oproti českým.

Klima:

Budeme se přesouvat postupně k východu v rozsahu zeměpisné šířky například Polska, až na závěr v Chabarovsku a zejména ve Vladivostoku klesneme jižněji až na úroveň Bulharska, ale u Pacifiku je obvykle chladněji než u Černého moře. Takže počasí lze očekávat celkově obdobné jako u nás.

Velikost skupiny:

10–16 účastníků.

Poznámka:

Časový harmonogram může být upraven podle aktuálního jízdního řádu.

Pořadatel:
CK Adventura
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.