Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Transsibiřskou magistrálou z Moskvy na Bajkal

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
7. 6. – 18. 6. 201912 dní-3%48 209 Kč49 700 Kč25124901
Základní cena -3%48 209 Kč49 700 KčFirst-minute sleva do 7. 1. 2019.
Služby za příplatek
ruské vízum2 700 Kč
5x jednolůžkový pokoj - nepovinný4 700 Kč
29. 6. – 10. 7. 201912 dní-4%47 712 Kč49 700 Kč25124904
5. 7. – 16. 7. 201912 dní-4%47 712 Kč49 700 Kč25124902
30. 8. – 10. 9. 201912 dní-4%47 712 Kč49 700 Kč25124903

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

Vhodné období pro zájezd je červen - září.

Zájezd vám můžeme připravit také na zakázku pro skupiny od 2 - 15 osob. V případě, že nevyžadujete účast česky mluvícího průvodce, je nutná alespoň základní znalost ruského jazyka. Většinu služeb na zájezdu lze přizpůsobyt vašim požadavkům, ale v některých lokalitách kde není jiná možnost, je potřeba se přizpůsobyt místním podmínkám.

Popis

Pokud nemáte dostatek času na kompletní zájezd po Transsibiřské magistrále až na Dálný východ, můžete zvolit zkrácenou variantu programu s individuálním návratem od Bajkalu a odletem z Irkutsku přes Moskvu zpět do Prahy. Takto urazíte vlakem po magistrále 5185 km a cesta bude rozložena na čtyři úseky se zastávkami na těch nejpozoruhodnějších místech. Celkem strávíme čtyři nebo pět nocí v lůžkovém či lehátkovém vlaku a prostřídáme je pěti nocemi v hotelech.

Na co se můžete těšit?

 • Moskevský Kreml a Rudé náměstí 
 • Kazaň – perla Tatarstánu se středověkým kremlem 
 • Krasnojarsk a skalní útvary nad Jenisejem
 • Irkutsk a nádherná příroda Bajkalu 

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Moskva, prohlídka města – Kreml a Rudé náměstí, chrám Vasila Blaženého, obchodní dům GUM, chrám Krista Spasitele, pěší zóna starého Arbatu, moderní Nový Arbat, Novoděvičij klášter s přilehlým hřbitovem. Druhý den večer odjezd nočním vlakem po Transsibiřské magistrále.

 • 3. den

  Kazaň – prohlídka starobylého centra na řece Volzekazaňský Kreml, ulice Baumana, katedrála sv. Petra a Pavla, chrám Všech náboženství. Večer odjezd nočním vlakem a následující dopoledne přejezd přes Ural do Asie.

 • 4. - 5. den

  Jekatěrinburg – náměstí Roku 1905, chrám Na krvi, vyhlídková plošina na vrcholu jednoho z moderních mrakodrapů, dům Sevosťjanova, jezero v centru města, výlet k hraničnímu monumentu mezi Evropou a Asií a k místu pohřebiště carské rodiny Ganina Jama. Nocleh v hotelu, druhý den odjezd na nejdelší úsek magistrály (2 dny a noc).

 • 6. - 8. den

  Přejezd západní Sibiří přes Omsk a Novosibirsk a přes mohutné řeky Irtyš a ObKrasnojarsk s atraktivní polohou na veletoku Jenisej a v předhůří Východního Sajanu, po noclehu v hotelu výlet minibusem do přírodní rezervace Krasnojarské Stolby s unikátními skalními útvary s výhledy na Jenisej (většinu dne relaxace v přírodě a možnost pěší turistiky). Večer odjezd vlakem k Bajkalu.

 • 9. den

  Irkutsk – tradiční metropole střední Sibiře na řece Angara – nábřeží, pravoslavné chrámy, dřevěné domy děkabristů, Znamenskij monastýr. Nocleh v hotelu.

 • 10. den

  Přejezd minibusem k nedalekému jezeru Bajkal do letoviska Listvjanka – rybí trh, možnost koupání na oblázkové pláži s výhledem na útesy nebo vycházek borovými lesy po kopcovitém pobřeží či návštěva něrpinária (něrpa je endemický bajkalský tuleň). Nocleh v turbáze.

 • 11. den

  Vyhlídková plavba lodí podél divokého pobřeží Bajkalu z Listvjanky do Sluďjanky se zastávkami na trase slavné krugobajkalské železnice, původní historické trase Magistrály s mnoha tunely skrz skalní útesy. Odpoledne dojedeme do Sluďjanky na současnou Magistrálu, kde si prohlédneme jediné mramorové nádraží světa. Večer individuální návrat po Irkutsku a ubytování v hotelu.

 • 12. den

  Ranní transfer na letiště a letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

Český průvodce, letenka včetně všech poplatků Praha–Moskva, Irkutsk–Praha, 5x hotel*** a 1x turistická ubytovna, 6x snídaně, 4x lehátkový vlak (4-5 nocí, v závoslosti na aktuálním jízdním řádu, podrobněji viz Ubytování), místní transfery minibusy aj., 1x loď (okružní plavba po Bajkalu), celodenní výlet krugobajkalkou, exkurze do NP Stolby, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

Případná individuální doprava ve městech, vstupné do památek.

Ubytování:

Ubytování v hotelech*** a jednu noc v „turbáze“ v 2lůžkových pokojích, jednolůžkový pokoj v hotelech je na vyžádání za příplatek. WC a sprcha s teplou vodou budou většinou na pokoji, ale nelze to vždy zaručit.

Vlaky mají dvě kategorie vagonů. Kupejnyj vagon má uzavřená kupé pro 4 osoby se sklopnými lůžky dole a ve střední poloze, nejvyšší patro je určeno pro zavazadla. Plackartnyj vagon má obdobná lůžka, ale kupé nemají čelní stěnu do uličky a na protilehlé straně uličky jsou ještě 2 lůžka rovnoběžná se směrem jízdy. O každý vagon se pečlivě stará děžurnyj, který vydává čisté povlečení. Kupejnyj vagon nabízí více prostoru a soukromí, plackartnyj zase možnost užít si neformální družnou atmosféru a těsnější kontakt s domácími pasažéry. Všechny přejezdy absolvujeme v kupejnym vagonu.

Stravování:

Užijeme si stravování z bohatých místních zdrojů – samozřejmě také masové taštičky pelmeně, palačinky blinčiki, u Bajkalu a u velkých řek ryby, velký výběr z mnoha druhů piva atd. Ve vlacích je restaurační vagon a v každém vagonu kypjatok s vroucí vodou na samoobslužnou přípravu čaje, kávy, instantních polévek apod. Vše za ceny srovnatelné či nižší oproti českým.

Klima:

Budeme se přesouvat postupně k východu v rozsahu zeměpisné šířky například Polska, takže počasí lze očekávat celkově obdobné jako u nás.

Velikost skupiny:

10–16 účastníků.

Poznámka:

Časový harmonogram může být upraven podle aktuálního jízdního řádu.

Upozorňujeme, že jde o zkrácenou variantu regulérních termínů zájezdu Transsibiřskou magistrálou až na Dálný východ. Průvodce, a obvykle většina klientů, pokračuje až do Vladivostoku.

Pořadatel:
CK Adventura
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.