Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Transsibiřskou magistrálou do Mongolska a Pekingu

Vlakem z Moskvy až do Říše středu
poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
15. 8. – 2. 9. 201919 dní-1%69 003 Kč69 700 Kč25125901

AKTUÁLNĚ PLNO

Základní cena -1%69 003 Kč69 700 KčFirst-minute sleva do 15.5.2019.
Služby za příplatek
ruské vízum2 700 Kč
mongolské vízum2 500 Kč
čínské vízum3 300 Kč
9x jednolůžkový pokoj v hotelech - nepovinný7 700 Kč
5. 9. – 23. 9. 201919 dní-2%68 306 Kč69 700 Kč25125902

AKTUÁLNĚ PLNO

Popis

Transsibiřská magistrála, nejdelší železniční trať světa, nabízí vytrvalým cestovatelům dva nejvzdálenější cíle – Vladivostok a Peking. Vedle naší cesty na ruský Dálný východ nabízíme na přání mnohých z vás i tu druhou variantu. V Burjatsku za Bajkalem opustíme klasickou sibiřskou trasu, zamíříme k jihu do Mongolska a dále přes poušť Gobi do čínského Pekingu. Tím si elegantně zpestříme putování Ruskem o návštěvu kulturně i typem krajiny zcela odlišných oblastí a poznáme hlavní města dvou starobylých říší i jejich okolí.
Nejrychlejší expresní vlaky zvládají tuto trasu za pět dní a nocí. My samozřejmě nepojedeme bez přestávky, cestu si rozložíme na sedm úseků se zastávkami na těch nejpozoruhodnějších místech. Vlaky jsou vždy lůžkové či lehátkové a celkem šest až sedm nocí ve vlaku, prostřídaných sedmi nocemi v hotelech, nám pomůže zvládnout 7622 kilometrů trati v rozumném časovém rozpětí.

Na co se můžete těšit?

 • Moskevský Kreml  a Rudé náměstí 
 • Nádherná příroda Bajkalu 
 • Ulánbátar a malebný NP Tereldž
 • Dlouhá zeď  a Zakázané město  v Pekingu

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Moskva, prohlídka města – Kreml a Rudé náměstí, chrám Vasila Blaženého, obchodní dům GUM, chrám Krista Spasitele, park Gorkého, ulice Arbat, Novoděvičij klášter s přilehlým hřbitovem. Druhý den večer odjezd nočním vlakem po Transsibiřské magistrále.

 • 3. den

  Kazaň – prohlídka starobylého centra na řece Volze – kazaňský Kreml, ulice Baumana, katedrála sv. Petra a Pavla, chrám Všech náboženství. Večer odjezd nočním vlakem a následující dopoledne přejezd přes Ural do Asie.

 • 4. - 5. den

  Jekatěrinburg – náměstí Roku 1905, chrám Na krvi, vyhlídková plošina na vrcholu jednoho z moderních mrakodrapů, dům Sevosťjanova, jezero v centru města. Nocleh v hotelu, druhý den v poledne odjezd na nejdelší úsek naší cesty po magistrále (2 dny a noc).

 • 6.-8. den

  Přejezd západní Sibiří přes Omsk a Novosibirsk a přes mohutné řeky Irtyš a Ob. Pozdě večer příjezd do Krasnojarsku a nocleh v hotelu. Krasnojarsk s atraktivní polohou na veletoku Jenisej a v předhůří Východního Sajanu; výlet minibusem do přírodní rezervace Krasnojarské Stolby s unikátními skalními útvary a s výhledy na Jenisej (relaxace v přírodě a možnost pěší turistiky). Odpoledne krátká prohlídka města a poté odjezd a noc ve vlaku.

 • 9. den

  Irkutsk – tradiční metropole střední Sibiře na řece Angara přezdívaná „Paříž Sibiře“ – centrum, nábřeží, pravoslavné chrámy, dřevěné domy děkabristů, Znamenskij monastýr, nocleh v hotelu.

 • 10. den

  Přejezd minibusem k nedalekému jezeru Bajkal do letoviska Listvjanka – rybí trh, vyhlídková plavba lodí po jezeře, koupání na oblázkové pláži s výhledem na útesy, možnost vycházek borovými lesy po kopcovitém pobřeží či návštěva něrpinária (něrpa je endemický bajkalský tuleň). Nocleh v penzionu.

 • 11. den

  Ráno návrat do Irkutsku a denní přejezd vlakem okolo Bajkalu (významná část tohoto úseku vede hornatou krajinou s výhledy na jihovýchodní pobřeží) do Ulan-Ude, centra autonomního buddhistického Burjatska – večer prohlídka příjemného centra s monumentální hlavou Lenina na centrálním náměstí, nocleh v hotelu.

 • 12. den

  Výlet minibusem do buddhistického Ivolginského kláštera. Odpoledne odjezd vlaku do Mongolska.

 • 13. den

  Ráno příjezd do Ulánbátaru, návštěva největší jezdecké sochy světa znázorňující Čingischána a přejezd do NP Tereldž – malebné zalesněné hory s vyhlídkami a jedinečnými skalními útvary (Želví skála aj.), nocleh v tradičním jurtovém kempu.

 • 14. - 15. den

  Ulánbátar – prohlídka centra, buddhistické kláštery Gandan a Čojdžinlamy, Muzeum dějin přírody, večerní představení mongolského folkloru. Nocleh v hotelu; druhý den přejezd do Číny.

 • 16. den

  Peking – prohlídka areálu Letního paláce – letní sídlo čínských císařů na břehu jezera Kunming (Kchun-ming) v podhůří Západních hor; procházka starými mizejícími uličkami Pekingu; večer fakultativně místní specialita – pekingská kachna. Nocleh v hotelu.

 • 17. den

  Peking – procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a prohlídka tzv. Zakázaného města  – nejrozsáhlejší palácový komplex na světě; návštěva chrámu Nebes  – místo, kam se chodívali „synové nebes“ modlit za dobrou úrodu; nocleh v hotelu.

 • 18. den

  Celodenní výlet na Dlouhou zeď, nazývanou také Velká čínská zeď – procházka po Zdi; cestou zastávka u olympijských sportovišť v Pekingu – Ptačí hnízdo, Vodní kostka; nocleh v hotelu.

 • 19. den

  Ráno transfer na letiště a letecky zpět do Prahy.

Podmínky