Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Krásy Albánie a Makedonie

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
4. 10. – 13. 10. 201910 dní30 900 Kč15411901

AKTUÁLNĚ PLNO!

Základní cena 30 900 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný5 000 Kč
večeře3 500 Kč

9x večeře v hotelu, nebo místní restauraci

Na co se můžete těšit?

  • Historické památky starobylých měst Balkánského poloostrova
  • Přírodní krásy Národních parků
  • Ochutnávka výborné místní kuchyně
  • Cena zahrnuje: služby místního průvodce, vstupné v rámci programu, 2 plavby lodí (po jezerech Matka a Koman)

Popis

Zveme vás do zemí, které teprve cestovní ruch poznávají, kde se ještě s velkými davy turistů nepotkáte a kde občas budete mít pocit, že se zastavil čas. Albánie i Makedonie za sebou mají zajímavou i smutnou minulost, dnes však představují země, které mají co nabídnout. S naším zájezdem můžete nahlédnout do krás přírodních, jako jsou jezera a národní parky, a rovněž do krás historických – kláštery, kostely nebo mešity. Závan dob minulých ucítíte ve městech i na venkově. A tyto jedinečné zážitky doprovázejí příjemní a usměvaví lidé a výborné balkánské jídlo.

Program

1. den

Letecky Praha – Tirana; dle času příletu procházka městem.

2. den

Tirana – srdce Albánie, prohlídka města, proslulé Skanderbegovo náměstí, Ethem Beyova mešita, hodinová věž a hrad vystavěný císařem Justiniánem. Přejezd do města Skadar, známého jako hlavní město severní Albánie a zároveň jednoho z nejstarších měst celé země; návštěva pevnosti Rozafa, rozkládající se na skále nad řekami Drin, Buna a Kiri, ubytování.

3. den

Jezero Koman – přejezd a poté lodí do Fierzy – největší vodní přehrada v Albánii. Plavba je úžasným zážitkem, voda září nepřeberným množstvím barev a scenerie obklopená horami a zelení působí opravdu úchvatně; přejezd do Valbony.

4. den

Národní park Valbona – dopolední procházka po krásném a rozmanitém parku; přesun zpět do Tirany s krátkou zastávkou ve městě Lezhe, kde se nachází mauzoleum národního hrdiny Skanderbega.

5. den

Voskopoje – přesun do jihovýchodní části Albánie, někdejšího kulturního centra celého Balkánu; procházka ke kostelu svatého Nikolaje a klášteru s kostelem svatého Jana Křtitele, přejezd do Korce, přezdívaného „Malá Paříž“; muzeum středověkého umění, mešita Mirahori, jedna z nejstarších na území Albánie; návštěva místního trhu s možností nákupu drobných suvenýrů.

6. den

Makedonie – přejezd do města Ohrid  a návštěva kláštera svatého Nauma; prohlídka města ležícího u severovýchodního břehu stejnojmenného jezera.

7. den

Národní park Galičica – přejezd parkem k Prespanskému jezeru, které leží na rozhraní Albánie, Makedonie a Řecka; Bitola – druhé nejlidnatější město v Makedonii, ležící na břehu řeky Dragor.; antické město Heraclea Lyncestis, založené roku 359 př. Kr. otcem Alexandra Makedonského Filipem II.

8. den

Národní park Mavrovo – největší národní park v Makedonii, ortodoxní klášter svatého Jovana Bigorského a přejezd do Skopje s krátkou zastávkou ve městě Tetovo, ležícím na úpatí planiny Šar.

9. den

Skopje – prohlídka hlavního a zároveň největšího města Makedonie; mešita Mustafa PašiStarý Bazar a Kamenný most přes řeku Vardar, přejezd ke kaňonu Matka a projížďka lodí.

10. den

Odlet do Prahy.

Podmínky